Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: kilka problemów 1.6 TS 147

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    147 1.6 TS 120 KM
    Postów
    54

    Domyślnie kilka problemów 1.6 TS 147

    Mam wyciek oleju w okolicy bagnetu i na osłonę kolektora wydechowego (gdzieś spod tego plastiku z napisem "alfa romeo"). Czy to uszczelka pokrywy zaworów? Muszę kupić przed wizyta u mechanika. Olej kapie na rozgrzaną osłonę i trochę śmierdzi. Sorki za lamerskie pytanie ale jeszcze nie miałem czasu zaznajomić się z budową tego silnika.
    Niestety Alfa bierze aż 1L / 500 km w tej chwili. Podejrzewam że jeszcze może być gdzie indziej wyciek ale plam na ulicy nie robi. Chciałbym zejść do 1L / 1000 km. Jeżdżę bardzo spokojnie na razie.

    Chyba też trzeba wymienić termostat - ale tutaj nie jestem pewien. Alfa rozgrzewa się bardzo długo. W mieście, w korkach temp. utrzymuje się na 90st. ale poza miastem wskazówka jest w połowie między 90 a 50 - termostat właśnie otwiera się przy tej temp. na oko 70st.
    Nie jestem pewien wskazań czujnika. Czy można go jakoś sprawdzić np. omomierzem? I czy to ma sens?

    Jaki termostat polecacie?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    U mnie było dokładnie to samo z temperaturą. Zmieniłem na termostat EPS i dokupiłem nowy czujnik. Wszystko wyszło w granicach 160zł i teraz jest o niebo lepiej. No i jeszcze płyn do chłodnicy. Jeżeli nie wymieniałeś dawno to zmień cały a jeżeli jesteś go pewien to tylko dolewka. U mnie wyszło w granicach 2 litrów.

    Odnośnie oleju nie bardzo wiem co może być przyczyną więc nie pomogę.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Jak masz wyciek spod pokrywy srebrnej alfa romeo to odkręć ją i zobacz bo ta pokrywa jest tylko ozdobna możesz ją zdjąć i zobaczysz gdzie dokładnie wycieka, czy spod pokrywy zaworów czy skąd..

    a co do termostatu ja polecam fabrycznie montowanego Behr.. jest nieco droższy od konkurencji ale to nie jest rzecz która wymienia się co miesiąc tylko raz na dłuugi czas.. zresztą tematów o termostacie jest sporo możesz poczytać dlaczego jedni polecają Behr a inni nie narzekają na najczęściej brany zamiennik czyli Vernet.. ja miałem Verneta i oddałem go na gwarancji i dostałem zwrot bo źle pracował.. więc już nie ryzykowałem i poszedł Behr..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. [GTV] Kilka problemów
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 10:54
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. AF 156 1,8 TS Kilka problemów
    Utworzone przez lukas_name w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 20:44
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. [33] Kilka problemów
    Utworzone przez AlfiX w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory