Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 156 SW - jak poprowadzić kable od subwoofera z bagażnika do radia?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie 156 SW - jak poprowadzić kable od subwoofera z bagażnika do radia?

    Witam

    Zakupiłem subwoofer i mam pytanie, którędy poprowadzić w AR 156 SW kable od bagażnika pod radio tak aby nie było ich widać i było jak najmniej kombinowania z poprowadzeniem? Na dniach mam zamiar też zaopatrzyć się we wzmacniacz i jak się domyślam tak samo muszę go podpiąć pod radio plus pod akumulator? Więc od razu zapytam jak poprowadzić przewody do silnika?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Plus od kabiny przepuściłem przez otwór od linki maski. i dalej przez podszybie - i przez kolejny otwór wychodzi do komory silnika.
    Sygnałowy mam puszczony pod progami od strony kierowcy, pod kierownica, i do radia.
    147 powodów do zadowolenia

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ok dzięki przyjdzie subwoofer to trzeba będzie pokombinować z kablami, a do tej pory trzeba się zaopatrzyć w okablowanie. Jakie kable i ile metrów będzie mi potrzebne do SW?

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dokładnie jak Mattom pisze . Ja z kolei wolałem puscic sygnałowe progami pasażera bo sobie odkręciłem tą "płyte" za schowkiem ( przy nogach pasażera ) i miałem w miare dojscie . Potem tylko posciągać nakładki plastikowe progów i wepchnąć pod wykładzine . Tunelem środkowym też można ale roboty co nie miara . Zasilanie z kolei pusciłem przez zaślepke pod plastikiem podszybia ( idą tam inne kable ) . Masa od karoserii ( śruba mocowania oparcia tylnej kanapy ).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ja zrobiłem to tak, że zasilanie bezpośrednio od akumulatora puściłem tutaj w rogu maski od kierowcy w nadkole (kabelek elegancko zabezpieczyłem "uszczeleczką" czyli silikonkiem dookoła żeby nic mu się nie stało) i od środka kabiny wywierciłem otwór w nadkolu (masz tam takie "kółko" - najlepsze miejsce na przewiercenie - zobaczysz). Później pod dywanikiem i pod listwami. Wypuściłem go pod siedzeniem i jesteś w bagażniku. Oto efekt pracy, którą właśnie wczoraj skończyłem.

    To jest chyba najprostrza metoda i szybko się to robi.

    A co do kabli to mi wystarczyło z tego co pamiętam 5m. Znajde opakowanie z kabli to Ci napisze dokładniej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130917_135901.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	88.1 KB
ID:	109000
    Ostatnio edytowane przez krzysiekkurak ; 18-09-2013 o 17:00

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Krzysiek a nie szkoda było wiercić jak normalnie idą w rogu maski kable do kabiny przy podszybiu a zawiasie maski ( jest tam zaślepka w którą wchodzą przewody ) . Nie neguje twojej pracy ale po co wiercić jak nie trzeba , jeszcze zacznie coś kapać do auta czy rdzewieć .

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Tak zrobiłem i tam puściłem (wyjąłem te gąbke) ale jak później do środka je wpakujesz? Ja nie znalazłem otworu żeby później kabel poszedł dalej. I tam nie ma co mi kapać ani rdzewieć, puszczone między błotnikiem i nadkolem (dosłownie 20cm).

    I tak jak pisałem - 5m kabla.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Normalnie masz zaślepke - przygotowaną na dodatkowy kabel - wystarczyło odciąć "cycek" i normalnie przeprowadzasz kabel.
    Kable mam dość grube i bez problemu przeszły tamtędy - robione w zimę. Jedynie co ściagałem to podszybie - dalej poszło jak z płatka -chwila roboty i kable w kabinie
    147 powodów do zadowolenia

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Nie wiedziałem o takiej opcji ale sobie w inny sposób poradziłem szybko. Dzięki za informacje. Może jeszcze kiedyś się przyda.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Normalnie masz zaślepke - przygotowaną na dodatkowy kabel - wystarczyło odciąć "cycek" i normalnie przeprowadzasz kabel.
    Kable mam dość grube i bez problemu przeszły tamtędy - robione w zimę. Jedynie co ściagałem to podszybie - dalej poszło jak z płatka -chwila roboty i kable w kabinie
    Dokładnie tak - ja tamtędy przebiłem kabel 50mm2, więc miejsca jest naprawdę dużo.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

Podobne wątki

  1. Dziwny rodzajwtyczki.Kable idące do bagażnika alfa 166
    Utworzone przez Donamigos166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 10:25
  2. Montaż radia 147 kable w kostce
    Utworzone przez wiruq w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 12:37
  3. [145] Bagażnik i kable od radia!
    Utworzone przez jareqi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:33
  4. Którędy poprowadzić kable do wzmacniacza
    Utworzone przez karooluss w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory