Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: [156] Niskotonowe w drzwii czy subwoofer BOSE

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    156 2.5
    Postów
    13

    Domyślnie [156] Niskotonowe w drzwii czy subwoofer BOSE

    Witam,
    obecnie jestem na etapie dłubania przy audio w mojej Belli (156 sedan). Na początek może opisze co u mnie gra:
    przód JBL CS-6 + tweetery
    półka Hertz DCX 690.3
    radioodtwarzacz clarion cz202

    Półka jest wzmocniona i wyciszona więc nic nie drga i nie trzeszczy. W tylnych drzwiach miałem oryginały alfy jednak postanowiłem je w ogóle wyciagnać. Na ten moment jestem bardzo zadowolony z jakości przy wysokich i średnich tonach jednak nie ukrywam, że chetnie dodałbym coś aby móc sie też cieszyć z niskich tonów. Wpadłem na pomysł aby włożyć własnie w tylne drzwii typowo głośniki niskotonowe lub do tego co mam dokupić oryginalny subwoofer od bose i podłączyć go pod osobne wejscie (mam w clarionie wejscie pod sub.). No i tu rodzi sie pytanie, czy w ogóle jakaś z tych opcji jest warta poświęcenia czasu i pieniędzy? Mam nadzieje, że jest tu jakiś audiofil, który jest mi w stanie pomóc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Skąd w ogóle taki pomysł? Brak miejsca w bagażniku? Typowe głośniki niskotonowe zaczynają się od 8 cali średnicy, a co za tym idzie, mają odpowiednio sporą głębokość, co już wymusza spore zmiany w drzwiach. Dodatkowo, potrzebujesz do określonego głośnika określonej pojemności pudła, a pojemności drzwi ani nie powiększysz, ani nie pomniejszysz (bez większej ingerencji). Inną sprawą jest odpowiednie mocowanie głośnika, który waży X kilogramów tak, żeby się nie poruszał i uszczelnienie całych drzwi. Będzie tak, że mając zamknięte okno będziesz miał skrzynię zamkniętą, a jak otworzysz, to stworzysz szczelinowy bass-reflex Poważnie nie możesz włożyć jakiegoś małego pudła do bagażnika? O wiele mniej zachodu, a efekt będzie o wiele lepszy... Szczerze przyznam, że Twoja propozycja jest na tyle osobliwa, że spotykana chyba tylko w democarach firm audio
    A co sądzisz o subie wrzuconym pod siedzenie? Pierwszy z brzegu: http://allegro.pl/u-dimension-glow-0...609569069.html
    Ostatnio edytowane przez burza_wroc ; 04-11-2013 o 22:19

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, to pod fotel w 156 nie wchodzi sub. Chyba, że pod tylną część ale wtedy pasażer nie ma miejsca na nogi...

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    156 2.5
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dodam, że mam jeszcze bmw e90 z nagłośnieniem professional (drzwi 4x100mm i wlasnie pod przednimi fotelami 2x200mm) i powiem, ze jestem w zupełności z nich zadowolony. Czy jest w ogole szansa aby poprawić obecne audio bez montazu pudła w bagażniku i wzmacniacza? Wracając do tego subwoofera od bose, o samych glosnikach poczytałem co nieco na forum i opinie sa raczej negatywne a jak ma sie sprawa gdyby do tego co mam dołożyć sam taki sub? Wymaga dodatkowego wzmacniacza czy moge go podłączyć bezpośrednio do radia?

    Wrociłem z pracy i z ciekawosci podlaczylem subwoofer z glosnikow Logitecha (od kompa) i...... zmienilem zdanie Moge wozic takie pudło w bagażniku. Teraz sprawa wygląda tak, czy warto zastanawiac sie nad tym subem od bose montowanym w polke czy szukac czegos innego?
    Ostatnio edytowane przez barti-siwy ; 05-11-2013 o 18:03

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Jeżeli myślisz o tubie w bagażniku możesz pomyśleć o czymś "takim". Co prawda ja mam Sportwagona ale w sedanie masz nawet więcej miejsca z boczku na zabudowe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Decydujący tutaj jest budżet na instalację ale wstępnie, niezłej jakości granie gdzieś za 700zł dasz radę skompletować.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Ja głośnik kupiłem za 250zł (w promocji) i 340 za wzmaka i kable zapłaciłem. Zabudowa to zależy - czy robisz sam czy oddajesz komuś do roboty.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    156 2.5
    Postów
    13

    Domyślnie

    Z tego bose w ogole zrezygnowalem bo zobaczylem gdzie sie go montuje. W gre wchodzi teraz wlasnie dokupienie subwoofera. Zabudowa wyglada u Ciebie naprawde fajnie ale najprawdopodobniej w wakacje bede zmienial samochod wiec wolalbym kupic cos co potem sobie przeloze. Znalazlem suba aktywnego od blaupunkta gtb 8a i czytałem opinie, ze jak za te pieniadze i male wymiary gra przyzwoicie. No ale na forach caraudio w ogole nie polecaja aktywnych. No i teraz nie wiem czy ze skromnym budzecie (350-400) wybrac cos takiego czy moze polowac na cos pasywnego ale uzywanego?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Za te pieniądze już kupisz coś fajnego spokojnie (mowa o głośniku). A z używanymi to wiesz jak to jest - ryzyk fizyk - ale nie zniechęcam.
    I że tak powiem "rozmiar" tutaj nie ma zawsze takiego znaczenia - wcześniej miałem 8" i też sobie radził. (z 8'ki np. polecam RE-8 - on wychodzi pod dwoma nazwami lub wyższą klase PowerBass'a)

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    156 2.5
    Postów
    13

Podobne wątki

  1. Subwoofer bose
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2020, 00:08
  2. [159] Subwoofer BOSE nie działa
    Utworzone przez maniakALFY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 07:19
  3. [159] Subwoofer BOSE w 159 SW
    Utworzone przez b0b3k w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 20:51
  4. Subwoofer BOSE
    Utworzone przez kryzys123 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory