Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Dyskretne audio. <147> 3d

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Soul
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 147 1.9 16V 03R
    Postów
    13

    Cool Dyskretne audio. <147> 3d

    Witam. Potrzebuje porady odnośnie audio w 147 3D . Planuje wymienić głośniki przód jak i tył na te popularne helixy(50 rms) Tył też ponieważ mam możliwości otrzymania dwóch zestawów w cenie jednego. Ten cały zestaw zostałby zasilony przez "super" seryjne radio Blaupunkt( nie chce zmieniać wyglądu deski rozdzielczej bo ma być dyskretnie a i tak nic innego nie pasuje). Do tego oczywiście inwestycja w maty wygłuszające Stp i dystanse. No i nasuwa sie pytanie czy te radio to ogarnie? Bo jak nie i miałyby być jakieś problemy to poczekam i nastawie sie na wzmacniacz. Przy wymianie głośników zmieniłbym okablowanie i przerobiłbym radio żeby miało wyjscia na wzmacniacz. I teraz pytanie o ewentualny piecyk. Jaki dobry i niedrogi wzmacniacz (4 kanały) który napędzi te helixy i którego można by schować gdzieś pod fotel? tak żeby się nie wyłączał od przegrzania(nie mogę z tyłu w bagażniku bo często muszę przewieźć dużo rzeczy.
    Może ktoś już miał taki pomysł lub zmusiła go sytuacja do takiego rozwiązania.
    Czekam na porady jak i słowa krytyki. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Też bardzo chciałem jechać na seryjnym radiu. Powiem tak, iPod podłączony bezpośrednio do wzmacniacza gra miliard razy lepiej, niż cokolwiek co wydobywa się z tego radia. Poszukaj srebrnego radia z czerwonym podświetleniem np. JVC KD-SH9101 - bardzo fajne radyjko w tej cenie (ekran zostaje niebieski).

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Moim zdaniem jeżeli bawisz się w przeróbki audio to pierwsze co to się zmienia seryjne radio. Niestety nie każdemu się to podoba ale kolega wyżej napisał to bardzo trafnie i dosłownie. Ja miałem w swojej 156 Alpine CDA-9812rb (niestety niebieskie podświetlenie) ale są wersje też z czerwonym CDA-9812rr (ogólnie uważam, że to przyzwoite radyjko i brzmienie z niego jest przyjemne dla ucha - opcje opóźnienia dźwięków, ustawień "słuchacza" itp.). Alpiny mają swój specyficzny wygląd także nie każdemu pasują.

    Też zależy ile chcesz wydać na całość - możesz poszukać czegoś ze zmienną kolorystyką wyświetlacza.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Wyjaśnijmy sobie jedno, to co chcesz zrobić, to nie jest już jakieś uleprzanie dzwięku, tylko zmiana twojego systemu audio, bez wzmaka nic to nie da,
    - zmień radio
    - wytłum matą drzwi i okolice głośników
    - użyj grubych kabli głośnikowych

    Wzmacniacz
    nie ma ogólnie odpowiedzi - jaki dobry wzmacniacz wybrać
    - wybiera się na ogół znane firmy, no bo te nie mogą sobie pozwolić na zawyżanie parametrów
    - ważne jest też jakieś wbudowane filtry w wzmacniaczu, ragulacja głośności, GAIN, BASS
    - Wzmacniacze dzielimy na 3 grupu A / AB / D
    A - najmniej pobierają prądu, lebsza jakość dżwięku, na ogół są to słabe wzmacniacze od 35RMS na kanał, coś jak Sony, Alpine
    AB - większa skuteczność, są to neutralne wzmacniacze od 75RMS na kanał,
    D - bardzo mocne wzmacniacze

    Co jest ważne, wzmacniacz dopasowywujesz do głośników
    - jeśli wiesz że jeden głośnik ma 75RMS
    - to wzmacniacz powinien mieć podobnie RMSów na 1 kanał
    (może mieć minimalnie mniej lub więcej

    - Spora za duża moc wzmacniacza może rozgrzać cewkę do takiego stopnia że spowoduje spalenie głośnika ewentualnie kabli wokół.
    Za mała moc wzmacniacza spowoduje, że membrana może bezwładnie uderzać i powodować charczenie głośnika. Najwięcej energii potrzeba do zatrzymania wprawionej w ruch membrany, jeśli mocy braknie to będzie bum i wsprzężenia.

    Co jest bardzo ważne w Car Audio? , nie głośniki, wzmacniacz, RMSy, tylko - prąd !!! im więcej dasz prądu wzmacniaczowi, tym będziesz miał leprzy dzwięk polecam zastosować capacitor, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 03-08-2014 o 16:36

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał maarkuss Zobacz post
    (...)
    - Wzmacniacze dzielimy na 3 grupu A / AB / D
    A - najmniej pobierają prądu, lebsza jakość dżwięku, na ogół są to słabe wzmacniacze od 35RMS na kanał, coś jak Sony, Alpine
    (...)
    Klasa A pobiera stale tyle samo prądu, którego musi starczyć na deklarowaną moc wyjściową, za to oferuje najlepszą jakość dźwięku. Niska moc wynika z niskiej sprawności - około 50%, co oznacza, że aby wygenerować 2x35W wzmacniacz musi pobierać w okolicach 150W. Kolejną wadą jest to, że z powodu tego, że pobór prądu jest stały to taki wzmacniacz się grzeje i musi mieć zapewnione dobre chłodzenie. Obecnie rzadko spotykany bo stosunkowo drogi.

    To tak w kwestii sprostowania...

    pzdr,
    ap2

    Dodano po 20 minutes:

    Cytat Napisał Soul Zobacz post
    Witam. Potrzebuje porady odnośnie audio w 147 3D . Planuje wymienić głośniki przód jak i tył na te popularne helixy(50 rms) (...)
    Maty - OK.
    Helixy - OK.
    Radio fabryczne - nie da rady tym głośnikom. To radio jest 'obrzydliwie' słabe - tak w okolicach 12W (THD 1%). Wyjścia są 2 - albo dopaść takie radio w fabrycznymi wyjściami na wzmacniacz - na 90% takie są radia z GTA lub dorobić takie wyjścia.
    Wzmacniacz (jaki budżet?) - do tych Helixów to coś 4x40W (THD 1%) spokojnie wystarczy, byle tą moc miało. Z używek to warto zainteresować się starą serią Sony - obecnie na A.gro jest fajny XM-5540F. Z nowych to np. uDimension Glow lub Junior.
    Ostatnio edytowane przez ap2 ; 03-08-2014 o 19:36 Powód: Dodano

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    [QUOTE=maarkuss;1468797D - bardzo mocne wzmacniacze[/QUOTE]
    Nie, D to wzmacniacze pracujące w trochę inny sposób(odsyłam na fora Hi-Fi), charakteryzujące się wysoką sprawnością.

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar Soul
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 147 1.9 16V 03R
    Postów
    13

    Domyślnie

    Od początku byłem nastawiony na to że będzie wzmacniacz ponieważ wole konkrety. Zadbam o dobre wygłuszenie, okablowanie i piecyk wstawie pod fotel jeśli bedzie taka możliwość. Niestety najgorszym elementem pozostanie radio - może kiedyś podłącze coś lepszego i już zostawie. Jednak obecnie musze jeździć z fabrycznym bo komuś może się lepsze radio spodobać. Z jakością pewnie bedzie nie ciekawie ale mi głównie zależy żebym mógł podkrecić trochę głośniej bez dużych zniekształceń. Uzbieram trochę funduszy , przerobie radio , kupie to co potrzeba i zobaczymy jaki bedzię efekt.
    Jedynie mogę jeszcze zapytać jaki zastosować wzmacniacz 4-kanałowy do tych helixów albo magnatów 216?

    Ps.Dziękuje bardzo za zainteresowanie tematem

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar songo1s
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 8v 115km
    Postów
    61

    Domyślnie

    Panowie mam pytanko odnośnie audio.
    Posiadam radio Alpine CDA9855 + głośniki morel tempo 6(przednie drzwi) zasilane wzmacniaczem u-diemenson jr4.300, oraz skrzynkę blaupunkta, podpiętą pod drugi wzmacniacz firmy X (nie pamiętam nazwy). Gra to bardzo przyzwoicie, ale wygląd konsoli nie bardzo mi odpowiada po wyciągnięciu oryginalnego CD. Chciałbym wrócić do oryginalnego radia, tylko jak to wpiąć pod kostkę ISO, żeby zasilić 2 wzmacniacze? Jestem gotów poświęcić jakość dźwięku na rzecz wyglądu - chyba się starzeje...

    EDIT: Trochę poczytałem i doszedłem do wniosku, że potrzebuję coś TAKIEGO.
    Tylko znów pojawia się kolejna zagadka, posiadając 2 wzmacniacze(głośniki przód i subwoofer) potrzebuję dwa takie urządzonka i wlutowuję w kostki od radia? wzmacniacz na głośniki przód - pod wyjście przednie, oraz wzmacniacz na subwoofer - pod wyjście tylne?

    W sumie też sobie myślę, nie można wlutować wejścia cinch w oryginalną kostkę iso w radio?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    JVC KD-SH9101
    Tak to wygląda w przypadku 147:



    Dodano po 8 minutes:

    A w większej odległości tak:

    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 17-09-2014 o 18:37 Powód: Dodano

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar songo1s
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 8v 115km
    Postów
    61

    Domyślnie

    Mimo wszystko bardziej podoba mi się seria. Jeżeli będzie duże pogorszenie dźwięku, to alpine wróci na miejsce, tylko dokładnie nie wiem jak rozwiązać problem z podłączeniem oryginału.

Podobne wątki

  1. Audio do 147
    Utworzone przez Juro w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 19:28
  2. Car audio - co i jak?
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 13:38
  3. Car audio do 147
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:36
  4. [156] audio
    Utworzone przez sobi112 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 21:53
  5. car audio
    Utworzone przez trejder w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory