Problem jest taki: chcę mieć AUX w mojej Alfie. Zrobiłem sobie już ładną stację dokującą na iPhone'a w szufladce pod radiem z ładowaniem i wyjściem na jacka, jedyne czego mi brakuje to AUXa w radiu, niestety auto z 2007 roku więc magiczne kabelki i wymuszanie trybu zmieniarki w fabrycznym radiu nie działa.

Myślałem o cyfrowej zmieniarce, ale naczytałem się o nienajlepszej jakości dźwięku i problemach z zawieszaniem urządzenia zaraz po zapaleniu silnika, zostały mi dwie opcje (chyba że o jakiejś jeszcze nie wiem), kupić nieoryginalne radio (wyjście chyba najprostsze, ale szpecące wnętrze samochodu)

Drugą opcją jest wzmacniacz i podpięcie telefonu bezpośrednio pod niego (z radia i CD nie korzystam i tak, bez regulacji prawo/lewo przód/tył i regulacji głośności tylko przez telefon przeżyję), myślałem o montażu w schowku pasażera (nie trzeba by było ciągnąć kabli od głośników przez pół auta, z tego co sprawdzałem jest nawet mały otwór w tym schowku z którego widać tył radia), ewentualnie po poprzednim właścicielu, który miał zamontowane wypasione car-audio (poza matami wygłuszającymi) ostały się kable zasilające pociągniete bezpośrednio z aku 2xcinch z pod radia do bagażnika, tylko tutaj musiałbym kable głosnikowe daleko ciągnąć.

Nie chciałbym przeznaczać na to zbyt dużej kwoty, dlatego pytanie czy lepszym wyjściem (pod względem jakości dźwięku) będzie zakup brzydkiego radia za ok. 300zł, czy wzmacniacza za podobną kwotę (myślałem nad czymś takim http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupun...510689663.html )

Czy ten pomysł z telefonem podpiętym pod wzmacniacz bezpośrednio ma sens w ogóle? (nie specjalne się na tym znam dlatego pytam)

Czy taki wzmacniacz będę mógł zasilić zasilaniem z radia? (skoro radia i tak nie będe używał to mógłbym go odpiąć całkowicie i nie musiałbym się wtedy męczyć z ciągnieciem kabli z aku do wzmacniacza i kombinowac z odcinaniem zasilania przy wyłączonym zapłonie) tylko rozwalić kostkę ISO z radia, przeciągnąć do schowka i podpiąć pod wzmacniacz i gotowe.

Czy ten wzmacniacz który zaproponowałem będzie ok? Jakie inne modele powinienem rozpatrzeć ewentualnie?