Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: [147] Jakie budżetowe radio z USB zamiast seryjnego?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie [147] Jakie budżetowe radio z USB zamiast seryjnego?

    Hej. Jestem tu świeżakiem, ale bacznie czytam i przeglądam forum zanim coś napiszę. Mimo to nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jakie radio z USB będzie lepsze od seryjnego Blaupunkta CD w Alfie 147? Mam system Bose i gra jak dla mnie wystarczająco, ale brakuje mi odtwarzania mp3 w samochodzie. CD coraz bardziej przerywa i nie odtwarza CD-RW.
    Wymagania jakie mam co do nowego radia:
    1. Będę mógł je podłączyć do instalacji Bose (mogę trochę w kablach pogrzebać ale przerabianie całej wiązki mi się nie podoba)
    2. Ma mieć USB z możliwością odtwarzania mp3 (płyty CD miło widziane ale nie konieczne)
    3. Będzie miało możliwość dość prostego podłączenia do sterowania z kierownicy (tak jak z Bose - kabelki mogę pozamieniać ale lutować i przerabiać mi się nie bardzo widzi)
    Z dodatkowych rzeczy to miło by było żeby radio miało kolor srebrny, dobrze się komponujący z deską 147 i podświetlenie czerwone. Cena jak najtańsze, ale lepiej grające od seryjnego.
    Wstępnie wybrałem sobie Blaupunkt Melbourne 120 lub London 120 czy JVC KD-X30.
    Doradźcie coś proszę bo już sam nie wiem co wybrać.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a może seryjne tyle że z mp3 ?
    no ale usb nie będzie :-(








  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Legenda blaupunkta minęła kilka dobrych lat temu, teraz na pewno nie celował bym w urządzenia tej marki, jak i również moim zdaniem nie zagra to lepiej od serii. Poszukam czegoś ciekawego i postaram się wkleic jakieś linki. Jeszcze jedno pytanie czy lubisz gdy bass wychodzi przed szereg, czy może bardziej jak komponuje się z innymi tonami ? ( Pytam ponieważ nie wiem czy brac pod uwagę pioneery serii deh, gdzie bass wręcz natarczywie lubi wychodzić przed szereg)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Seryjne z mp3 bez usb też do rozpatrzenia, bo sterowanie z kierownicy działa i Bose bez przeróbek pasuje. Do tego ładnie się w deskę komponuje.

    Legenda, legendą. Myślałem bardziej o tym że Blaupunkta bez problemu do sterowania pod kierownicę podepnę. Myślałem o czymś firmowym, bo i jakość pewniejsza i większa szansa że zagra lepiej niż seria. W poprzednim samochodzie miałem jakiś tani model JVC i grał wystarczająco. Teraz też jest ok tylko brakuje mi mp3 i raczej z usb niż z CD.

    Jeśli bas będzie natarczywy przy pionierze DEH i jeszcze będzie to grało z obecnym Bose to może to być dla mnie za dużo. Chociaż zawsze na eq w radiu da się trochę zdjąć.

    A co powiecie na Pioneer MVH-150Ui ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilen Zobacz post
    brakuje mi odtwarzania mp3 w samochodzie
    A nie lepiej zmieniarkę mp3?
    Będzie z USB i radia nie będziesz musiał zmieniać.

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Zmieniarka mp3 to też dobry pomysł podpinasz kabelek do radia i po robocie. Tego pioneera nie słyszałem więc ciężko jest mi się odnieść, z opisu wszystkie podstawowe funkcje posiada wiec jako radio budżetowe może być dobrym rozwiązaniem. Z alpine to w tej cenie możesz rozejrzeć się np. za cde-171 fajerwerków nie ma ale za taką kase daje radę. Z kenwooda możesz rozejrzeć się za czymś takim KENWOOD KDC-3054URY naprawdę solidne radio za niewiele ale nie wiem czy da się do niego podpiąć sterowanie z kierownicy, musiałbyś dopytać.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Zmieniarka raczej nie wchodzi w grę. Za takie pieniądze można mieć całkiem przyzwoite radio z CD i USB, które będzie się obsługiwało w cywilizowany sposób. Naszykowanie muzyki do zmieniarki i później odnalezienie tego co się chce usłyszeć to nie jest prosta sprawa.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilen Zobacz post
    Zmieniarka raczej nie wchodzi w grę. Za takie pieniądze można mieć całkiem przyzwoite radio z CD i USB, które będzie się obsługiwało w cywilizowany sposób. Naszykowanie muzyki do zmieniarki i później odnalezienie tego co się chce usłyszeć to nie jest prosta sprawa.
    Ale nikt raczej tutaj nie pisze o zwykłej zmieniarce. Tutaj chodzi np o Yatour. Kupujesz taki bajer z USB, wejściem na karty SD i AUX'em, podpinasz pod gniazdo zmieniarki i masz spokój. Można też do niektórych modeli dokupić moduł bluetooth. Koszt takiej to nawet 130-50 za używaną. Nowe od 200 w górę.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ale nikt raczej tutaj nie pisze o zwykłej zmieniarce. Tutaj chodzi np o Yatour. Kupujesz taki bajer z USB, wejściem na karty SD i AUX'em, podpinasz pod gniazdo zmieniarki i masz spokój. Można też do niektórych modeli dokupić moduł bluetooth. Koszt takiej to nawet 130-50 za używaną. Nowe od 200 w górę.
    No to teraz pytanie:
    Czy w zmieniarce Yatour można zastosować dowolną strukturę i nazwy folderów tak jak na normalnym odtwarzaczu z usb?
    No i odpowiedź zaczerpnięta z jednego z opisów na allegro:
    Obsługuje do 594 utworów (6 folderów po 99 utworów)


  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilen Zobacz post
    Czy w zmieniarce Yatour można zastosować dowolną strukturę i nazwy folderów
    Foldery opisujesz CD01. CD02, CD03...,CD10 - łącznie 10 folderów a w każdym może być aż 100 plików mp3.

Podobne wątki

  1. radio zamiast ICS
    Utworzone przez tomaz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-04-2019, 09:37
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. inne radio zamiast oryginalnego
    Utworzone przez miki1464 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 12:39
  4. Inne radio zamiast ICS
    Utworzone przez w012 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 22:24
  5. radio zamiast ICS
    Utworzone przez tomaz w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-05-2009, 22:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory