Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Jakie radio z bluetooth'em

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie Jakie radio z bluetooth'em

    Szukam jakiegoś fajnego radyjka które będzie działało z fabrycznym sterowaniem przy kierownicy i do tego ma wbudowanego bluetootha żeby mieć zestaw głośnomówiący z głośników auta. Pytanie tylko czy takie coś istnieje, czy warto i czy dobrze zagra. Chcę do tego wygłuszyć drzwi, wrzucić wzmacniacz i wsadzić jakieś bardziej sympatyczne głośniczki. Na pewno jest tu garstka ludzi która ogarnia temat i może coś polecić, drugą opcją jest radio + bluetooth oddzielnie ale wpięty w instalację.
    Dodam że celuję w sprzęt używany, dobrej jakości i z jak najlepszym brzmieniem a nie w jakieś wiejskie windy, wyświetlacze 4k UHD i inne pierdoły które do niczego nie są potrzebne, najchętniej coś pokroju np Nakamichi CD300.
    Pacjent... Peżot Partner
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 14-11-2014 o 23:22

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Okolice Olsztyna
    Auto
    156 sedan 1,9
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ja mam pioneera deh 80prs. Jeżeli zamierzasz bawić się w car audio to te radio jest do tego świetne. Trochę kosztuje i ciężko o używane ale gra super, czyta USB i SD, ma BT, procesor. Warte polecenia no ale jeszcze zależy ile możesz wydać.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Zależy mi tylko na BT tak na prawdę i dobrym dźwięku, reszta jest mało istotna.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 147 Ti 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    ja mam alpine 112 Ri i jestem zadowolony ale moje nie ma bt za to wersja 113 Bt albo RI ma bt , do tego trzeba dokupić interfejs sterowania za około 100 chyba i wszystko powinno Ci smigać , ma usb i aux , jest zarombiste moim zdaniem

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Polecam Pionka lub coś z Alpine ale raczej z seryjnym BT. Adaptery oryginalne często sprawiają kłopoty przy ładowaniu książki telefonicznej itp. Ja miałem DEH700BT (może by za 600 poszedł: http://olx.pl/oferta/radio-pioneer-C...tml#f4f65245c9 ) i rewelacyjnie się sprawował. Przed zakupem sprawdź czy radio ma opcję aktualizacji oprogramowania, żeby się nie okazało, że nie obsługuje nowszych telefonów. Ważne jest też możliwość wybierania głosowego, szybki dostęp do książki z pozycji radia, funkcja redukcji echa i automatyczna współpraca z kilkoma telefonami po ich sparowaniu . Wyższe modele już to mają. Najtańsze z adapterem nie zawsze.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Fak, to chyba łatwiej będzie zbudować 2 układy - serię zostawić dla BT bo jest bardzo prosta w obsłudze i działa idealnie a drugie radyjko pod wzmacniacz i głośniki tylko do grania.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Fak, to chyba łatwiej będzie zbudować 2 układy - serię zostawić dla BT bo jest bardzo prosta w obsłudze i działa idealnie a drugie radyjko pod wzmacniacz i głośniki tylko do grania.
    Ale po co? Do pioneer'a kupujesz adaptery do sterowania z kierownicy i po sprawie. Możesz poszukać tańszy odpowiednik z serii 400/500 i będzie kosztował jakieś 200-300 zł mniej. Tylko, że nie mają tak wielu ustawień i brzmienie też nieco gorsze.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tańszy też będzie dobry, co prawda słuch mam niezły, słyszę trochę więcej niż większość znajomych ale nie jestem purystą, nie dajmy się zwariować, pakowanie w auto sprzętu za kilka kPLNów mija się z celem bo akustyka tam i tak będzie do kitu. Wystarczy przeciętne radyjko, zresztą co by nie wsadzić to będzie nieporównywalnie lepsze, ma to być rozsądny zestaw za rozsądne pieniądze, procesorów dźwięku itp. nie przewiduję Jedynie radio - wzmacniacz - zestaw 165 2-way, i wygłuszenie drzwi, tyle wystarczy.

Podobne wątki

  1. Radio z Bluetooth
    Utworzone przez kbarann w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 16:10
  2. Alfa Romeo Mito Bluetooth? Multimedialne radio? Albo dodatek?
    Utworzone przez Maxiuu w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 15:03
  3. jakie radio?????
    Utworzone przez ziomulu w dziale 156
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 19:32
  4. Radio z bluetooth JVC KD-R811/ Ipad
    Utworzone przez SilvesterVip w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 12:27
  5. CB Radio - jakie?
    Utworzone przez Rzmudzior w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 15:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory