Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Radio z największą końcówką mocy - co możecie polecić?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Petross
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    26

    Domyślnie Radio z największą końcówką mocy - co możecie polecić?

    Witam! Obecnie mam radio JVC KDR421 tzw. masówkę i chciałbym je zmienić. Powodem jest chęć posiadania czegoś mocniejszego, żeby wydobyć większą głośność i bas z głośników (4x16 cm w drzwiach a dokładniej 2xInfinity i 2xBlaupunkt + 2 fabryczne gwizdki). Podłączałem Clariona od kumpla, fabryczne radio z mojej Alfy, które wymontowałem, bo nie działa CD oraz Pioneer DEH-P5530MP. Ze wszystkich zestawien moje JVC gra najgorzej (moc wyjściowa 20W) a najlepiej Pioneer (moc wyjściowa 27W), z którego dobrze szła głośność i bas.

    Teraz pytanie jakie radio o najwiekszej mocy wyjściowej byście polecili? Znalazłem wspomnianego Pioneera, ale tylko używanego co nie do końca mnie zachęca, a w necie albo nie umiem szukać, albo nie jest poruszona zbytnio kwestia mocy wyjściowej w konkretnych radiach co są obecnie w sprzedaży. Co do innych opcji to mi zależy tylko na czerwonym podświetleniu i USB. Wzmacniacz nie wchodzi w grę, bo nie mam funduszy na zabawę w to.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    albo wzmacniacz, albo sobie odpuść. więcej jak 20w realnej mocy żadne nie ma.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Petross
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    26

    Domyślnie

    wyzej napisalem czego szukam i wiem ze dobre radio przyniesie zmiany ktore beda mi wystarczyc

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Na głównej stronie Pionieera od razu widać, że np. DEH-X5600BT ma tak samo deklarowaną moc co to, które Ci się podobało.
    Jednak ta moc ma się nijak do mocy rzeczywistej.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petross Zobacz post
    wyzej napisalem czego szukam i wiem ze dobre radio przyniesie zmiany ktore beda mi wystarczyc
    A ja ci powiadam że i tak i tak kupisz wzmacniacz, bo radio jakiego byś nie kupił i tak nie zagra dobrze bez wzmacniacz, ogólnie to gdzie tu oszczędność chcesz wydać 500- 600 na radio głośniki też trochę kosztowały, a na wzmacniacz ci szkoda??????????
    Poza tym nowe radia do starych się nie umywają, moja Alpina jest z 1999 roku, kosztowała wtedy mała fortunę i na dzień dzisiejszy poniżej 1000 nie mam co kupić co by ją zastąpiło i grało lepiej

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Petross
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    26

    Domyślnie

    czy jest ktos kto po prostu mi odpisze konkretnie?

    kylo1986, glosniki kupowalem ponad 3 lata temu i byly w innych autach gdzie z innym radiem graly wystarczajaco dla mnie, radia juz nie ma, jest obecne JVC - to po pierwsze, a po drugie Pioneer, o ktorym pisze podlaczony do obecnego sprzetu zadowolil moje uszy i szukam czegos podobnie mocnego tylko nie chcialbym uzywki. Zakup wzmacniacza 4-kanalowego to nie tylko wzmacniacz ale i kable oraz robota przy podlaczeniu, ktorej sam bym nie wykonal bo nie umiem.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petross Zobacz post
    Zakup wzmacniacza 4-kanalowego to nie tylko wzmacniacz ale i kable oraz robota przy podlaczeniu, ktorej sam bym nie wykonal bo nie umiem.
    Dokładnie, ja położenie kabli i cała resztę połączyłem z inspekcją stanu podłogi i jej zabezpieczeniem na kilka lat, jeżeli masz zamiar jeździć autem przez kilka kolejnych lat to radzę to samo zrobić, bo 156 rdzewieje każda, z tym że często nie widać.
    Ja kombinowałem tak jak ty w starej alfie miałem tą moją alpinę, głośniki kenwooda bodajże itd. na dzień dzisiejszy uważam siebie w tamtym czasie za debila

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Petross Zobacz post
    czy jest ktos kto po prostu mi odpisze konkretnie?

    kylo1986, glosniki kupowalem ponad 3 lata temu i byly w innych autach gdzie z innym radiem graly wystarczajaco dla mnie, radia juz nie ma, jest obecne JVC - to po pierwsze, a po drugie Pioneer, o ktorym pisze podlaczony do obecnego sprzetu zadowolil moje uszy i szukam czegos podobnie mocnego tylko nie chcialbym uzywki. Zakup wzmacniacza 4-kanalowego to nie tylko wzmacniacz ale i kable oraz robota przy podlaczeniu, ktorej sam bym nie wykonal bo nie umiem.
    Zjeść ciastko ale mieć ciastko i jeszcze okruchy pozbierać... Inny komentarz mi się nie nasuwa.
    Chcesz parametry Pioneera ale w innym nowym radiu. To niby co to ma być? Chyba nie liczysz, że w nowym radiu za podobne pieniądze będziesz miał faktyczną moc wyjściową stworzoną w jakiś magiczny sposób i do tego jakość dźwięku będzie rewelacyjna. Poza tym co jest złego w używanym Pioneer'ze?! Ja miałem 5 lat DEH700BT i przy sprzedaży z autem wyglądał i działał, jak nowy i żadne radio nowe w podobnej cenie nie miało się co równać parametrami.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Petross
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa 156 1,9 JTD
    Postów
    26

    Domyślnie

    A czy wygluszaliscie drzwi w swoich alfach? Czy byly duze zmiany? Odpuscilem sobie temat radia. Musze obrac inny kierunek...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Mi przy okazji kładzenia kabli wygłuszyli drzwi przednie (tylko przód i subwoofer grają) i pierwsza sprawa, mówią że na przód idzie 15- 16 mat w mojej poszło 19 sztuk, z pudła w którym jest 20. Druga sprawa, jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od tego co było wcześniej, nie ma żadnych trzasków tapicerki, dżwięk jest czysty

Podobne wątki

  1. Sportowe fotele do Alfy 147 3d - które możecie polecić?
    Utworzone przez drift-r w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2020, 11:19
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 12:33
  3. [145] Warsztat Kraków - od zakładania LPG i mechaniki silnika, możecie jakiś polecić?
    Utworzone przez archibaldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 12:33
  4. Preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki. Co możecie polecić?
    Utworzone przez drift-r w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:44
  5. Możecie polecić jakiś sklep z palnikami xenonowymi.
    Utworzone przez sqadak w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory