Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: [166] co dalej po montażu dsp?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    AUX można wlutować też bezpośrednio w DSP

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Ja ostatnio doposażyłem w brakujące subwoofery DSP i moim zdaniem jest to kwestia ustawień.
    Rzeczywiście jak mieszasz w Equalizerem to dzwięk jest kiepski, wyłącz to i zmień sobie ustawienia tak jak Masa pisał, Bass na max 1 lub 2 a gwizdki na maxa.
    Do tego HiFi i jeszcze ustaw sobie Position na swoją stronę.
    Ja w swojej mam wszystkie seryjne głośniki i na moje ucho jest to wystarczające...
    Oczywiście nie mogę tego porównać do DynAudio w moim B6 ale naprawdę jest ok.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Tak słucham tego na rożnych ustawieniach, i rzeczywiście, treble na max lub prawie max, a bass powiedzmy na te 1-2 kreski. Ale mimo wszystko, jak dla mnie, lepiej słucha się na pop niż hi-fi.

    Powiem tak, gra fajnie, o wiele lepiej niż seria, ale chciał bym czegoś więcej.
    Jak na razie pewnie wygłuszę drzwi, a co dalej zobaczy się, ale chyba będzie to dodatkowy sub w bagażniku, zmiana głośników w drzwiach to dalszy plan.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał darrager Zobacz post
    Nie jestem audiofilem wiec nie bede głowy zawracał Tomazowi nie mam nawet dsp , chciałem tylko nieznacznie poprawic bas i sopran w drzwiach niewielkim nakładem kosztów
    Dobierze Ci coś budżetowego, nie martw się. Nie spłuczesz się ale zna się na rzeczy i całkiem niedawno coś taniego i sympatycznego montował.

    Odnośnie DSP starykot. Może jesteś jednym z tych, którzy oczekują trochę więcej. Nie oszukujmy się, DSP w 166 druzgoczące nie jest. Nie mniej jednak to co opisujesz raczej bierze się z leciwego sprzętu. Pamiętaj że to już niemłody sprzęt i nie wiadomo po jakich przejściach. Wymień na jakieś budżetówki i będzie o niebo lepiej. Polecam też kontakt z Tomkiem
    Odnośnie aux. Jak masz DSP to jest lepszy pomysł, wpięcie się w ścieżkę z ICSa do DSP. Będzie pięknie i czysto. Opis pinów masz w elearn albo w moim temacie na stronce bodajże 18. Tam też zobaczysz jak wyprowadzić sygnał przed końcówką mocy z DSP. Mam to już rozdłubane długo i czeka na budżet.

    W sumie jak czytam Twoje preferencje starykot to mam wrażenie że po prostu brakuje Ci łupania. Tak, DSP ze 166 do tego nie nadaje. Da fajny basik ale dla miłośników "umpa umpa" to niestety słabizna.
    A jeżeli się mylę to zacznij właśnie od głośników, tak jak pisałem. Można tanio i dobrze.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Fakt faktem liczyłem się z tym, że dsp ogromnego szału nie zrobi. Wyszło to tak trochę spontanicznie, jak pisałem miałem wypierdziany jeden głośnik w drzwiach, a gwizdki w przednich klamkach pogubiły magnesy. Zamiast kompletować to co nie działa, wolałem dołożyć do dsp.
    Co do tego, że szukam "umca umca" to chyba nie do końca. Głównie brakuje mi basu przy głośniejszym odsłuchu. Przy cichszym słuchaniu muzyki jest w miarę ok, aczkolwiek mogłoby być na pewno lepiej.
    Problem zaczyna się kiedy chcę głośniej, to subwoofery nie wyrabiają, i w zależności od tego, czego słucham, albo po prostu przestają grać głośniej, albo zaczynają pierdzieć. To samo z głośnikami w drzwiach, przy głośniejszym słuchaniu przestają wyrabiać.

    W skrócie: głośniej, ale z czystym dźwiękiem. Pytanie czy tak się da?
    Ostatnio edytowane przez starykot ; 10-02-2015 o 05:19

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Skoro przy wysokich wymaganiach Tomka się da to się da wiem, że on też montował dodatkowy głośnik basowy we wnęce na narty ale rzecz w tym że DSP jest już zużyte. Ktoś katował sprzęt. Takie sytuacje jak masz nie powinny mieć miejsca. Jakieś zanikanie dźwięku itp. Na pewno aby zrobić to dobrze to musisz wymienić głośniki. Największy problem właśnie jest z basowymi. W drzwi idzie coś tanio i łatwo dobrać. Gorzej z półką, ale jest paru co wrzuciło 4ohm i też jest git.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Czyli co, fabryczne dsp powinno grać czysto nawet na max głośności?

    Nie mówię że to muszą być głośniki w tylną półkę. Równie dobrze może być to skrzynia w bagażniku. Zresztą, ktoś już pisał, żeby te głośniki wywalić, bo to niezgodne ze sztuką.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Jak bass ci charczy lub zanika zregeneruj te glosniki! Ja swoje dalem do naprawy bo mialem urwane kable do cewek to gosc mi zregenerowal je i sa teraz jak nowe, lacznie z zawiasami.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Że da się regenerować głośniki to wiem.
    Ale że ktoś dobrał części do tych fikuśnych 2 omowych głośników bym nawet nie marzył.
    Co Ci tam wymienili, dolne i górne zawieszenie?
    Masz może jakieś namiary na firmę/osobę która się tym zajęła?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darus
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 jtd była, 156 fl sw 2.4 JTDm była, 166 FL 2.4 20v, 159 2.4 20v była, Giulietta 1.4 170 je
    Postów
    559

    Domyślnie

    Robiłem to we Wrocławiu na ul. Szajnochy, starszej daty człowiek, jedyny, który na starcie nie gadał, że nie warto itp. nawet nie słuchając, że to rzadki towar.
    Zawieszenie mam wymienione całe bo i głośniki były całkowicie rozkładane.
    Na moje ucho grają naprawdę ok, nie ma pierdzenia nawet na ustawionym basie na 3/4 i dużej głośności ale wtedy za bardzo łupie.
    Tak czy inaczej jestem naprawdę zadowolony.

Podobne wątki

  1. JTD 105 KM - możliwość montażu skrzyni 6 biegowej
    Utworzone przez R156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 11:21
  2. Zlecenie montażu klimatyzacji 1.9 jtd 98 rok
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 16:40
  3. Sposób montażu żarników D2S ?
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 20:11
  4. jakie graty do montażu
    Utworzone przez arek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 15:53
  5. [GTV] Co myślicie o montażu zmieniarki CD w bagażniku?
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2010, 00:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory