Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: jakie głośniki do 250 zł

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2004
    Postów
    100

    Domyślnie

    radio nie oryginalne tylko już 4 z kolei obecnie Kenwood i jest dość dobre, tuba raczej odpada, wygłuszone, nie żeby tókło tylko porostu obecnie nie mam basu i tego nie da się zaakceptować a średnie i wysokie ok

  2. #22
    8002
    Gość

    Domyślnie

    przy budżecie 250PLN nie spodziewaj się fajerwerków... niestety przy tym budżecie nie znajdziesz poprawnego basu

    pozdr.,

    t.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 140KM '03
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam. Ja też mam dylemat z głośnikami, a konkretnie to chodzi o nagłośnienie BOSE, które montowali w AR 156. Drażni mnie ten subwoofer pod tylną półką, jak troszkę więcej basu się pojawi to zaczyna coś skrzeczeć, nawet nie on sam tylko ta jego śmieszna obudowa, no i pewnie maskownica w półce. Zastanawiam się nad wymianą tego głośnika na coś innego co przestanie brzęczeć, myślę też o wymianie głośników w drzwiach. Czy np. głośniki które doradzaliście koledze wyżej zagrają lepiej od tych BOSE pod tym wzmacniaczem, który jest oryginalnie w bagażniku? Czy ktoś może już wymieniał ten głośnik subwoofera na coś innego? Najchętniej skłaniałbym się ku temu, by wymienić ten pod półką i resztę zostawić.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Pinio
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    AR 156 2.5 v6
    Postów
    9

    Domyślnie

    Proponowałbym Ci najpierw zajrzeć co dokładnie brzęczy ,
    może dlatego że coś jest zwyczajnie poluzowane i dlatego wchodzi w rezonans ,
    następnie sprawdź w jakim stanie są głośniki (czy membrana lub pianka nie jest popękana )
    Jeśli będzie ok to proponuję Ci wygłuszyć drzwi i bagażnik .
    Uwierz mi mam u siebie tak wygłuszone i czuć zdecydowaną różnice , mimo że nie mam BOSE ,
    Jeśli głośniki są dobre , to podmiana na nie wygłuszonych drzwiach na inne na niewiele się zda . Testowane przeze mnie .

    Pozdrawiam .

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 140KM '03
    Postów
    10

    Domyślnie

    No to chyba na początek zrobię tak jak piszesz, niby ktoś kiedyś pisał, że alfy są fabrycznie dobrze wygłuszone, ale zawsze można poprawić fabrykę. No i obowiązkowo muszę coś z tym subwooferem zrobić, bo powiem szczerze, że gdyby nie skrzeczał to głośników bym nie ruszał, mi takie nagłośnienie odpowiada.

    Byłem na majówkowym zlocie Alfa Romeo Południe i tam jeden z kolegów podpowiedział mi co zrobić, żeby pozbyć się tych wkurzających drgań. Po zdjęciu maskownicy z półki, pod którą kryje się subwoofer trzeba wkręcić dwa wkręty od strony tylnej szyby. Wkręty mają ścisnąć ze sobą półkę i ten plastik, do którego przykręcony jest głośnik. Sposób może nie do końca profesjonalny, ale skuteczny i w miare estetyczny, bo maskownica i tak wszystko ukryje. Poza tym od strony zagłówka już są fabrycznie wkręty wkręcone. W drgania wpada też ta szmatka na maskownicy, trzeba pokombinować, żeby ją unieruchomić.
    Dobrze, że odpadł mi temat kupna nowego głośnia, mogę więcej przeznaczyć na porządne wygłuszenie.
    Ostatnio edytowane przez sawikjunior ; 05-05-2016 o 20:25

Podobne wątki

  1. Jakie głośniki
    Utworzone przez ManiekMx3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 23:00
  2. jakie głośniki na przód? do 155
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 08:16
  3. [155] jakie głośniki?
    Utworzone przez boorek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 22:21
  4. [159] jakie głośniki
    Utworzone przez rbt2005 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 09:39
  5. Głośniki Jakie?
    Utworzone przez KUBAS w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 09:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory