Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Chce wygłuszyć drzwi w 159 - co? gdzie? i czym?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie Chce wygłuszyć drzwi w 159 - co? gdzie? i czym?

    Czesc wszystkim.

    W temacie wygłuszania jestem zielono niebieski itp dlatego jak w wieli tematach pytam bardziej doswiadczonych i starszych kolegow

    Powiedzcie mi jak to jest z wygłuszaniem mata lub piramidkami tymi gabkowymi. Co jest lepsze?

    Ale bardziej interesuje mnie pytanie w ktorym miejscu to wszystko oklajac? Czy blacha pod tapicerka drzwi czy wrecz az na drzwiach w wewnetrznej stronie ? Czyli tam gdzie pracuje podnosnik szyb. Widzialem wiele zdjec ze wygluszane sa drzwi wlasnie pod tapicerka czyli tam gdzie wiazki kablowe i wlasnie tam gdzie jest szyba ale pytam jak to faktycznie wyglada podczas gdy wy to robiliscie. Poki co chodzi mi tylko o wygłuszenie drzwi byc moze pozniej pojdzie cos wiecej.

    Wlasciwie jak to jeszcze jest z dystansami do glosnikow jesli glosniki sa nie oryginalne to warto dodac dystanse dla osiagniecia lepszej jakosci brzmienia? Czy jak to z nimi jest? bo faktycznie jesli bede wygluszal to wymienie rowniez glosniki
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Zastanów się najpierw czy tego chcesz, a jeszcze lepiej to posłuchać żeby nie być "rozczarowanym" .Wygłuszenie to początek zabawy, bez lepszych głośników i wzmacniacza troszkę bez sensu bawić się w klejenie.
    Po za tym trochę to też kosztuje (maty z gumy butylowej są dość drogie). Ale jak masz na to kasę, czas i nerwy to jak najbardziej. Ja w tym tygodniu wywaliłem bose (z całego tego badziewia została kostka zasilająca) i przez calutkie 4 dni montowałem nowy system, różnica kolosalna.

    Co do klejenia to trochę na zewnętrzne poszycie drzwi, szczelnie na poszycie wew. i dystans z mdf-u. Żadnych gąbek i innych wynalazków, chyba że robisz na bogato to spieniona guma na boczek.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W 159 drzwi są na tyle dobrze zrobione, że nie jest łatwo poprawić ich akustykę. To konstrukcja bardzo stabilna, szczelna i dość skomplikowana w razie potrzeby rozbierania. Radzę odpuścić jeśli nastawiasz się na łatwiznę.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    W rzeczy samej, ja sporo czasu poświęciłem na wytłumienie drzwi 156 porządnymi matami i cały czas mam wrażenie, że nie ruszane drzwi w 159 mają lepszą akustykę.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Gdybym liczył na łatwiznę podejrzewam że jeździłbym Passatem albo Golfem Alfa nie jest łatwym samochodem

    Wiem że łatwo ani tanio nie będzie ale chciałbym się w to pobawić i nieco pozmieniać audio więc cenne uwagi mile widziane

    Drzwi w 159 rozebrałem do zera gdy szukałem w który miejscu szyby przecina kolejną montowaną przeze mnie na zamianę wiązkę no i w poprzedniej 159 wymieniając wszystkie mechanizmy podnoszenia i przyciemniając lekko szyby (wyciągałem ją dla ułatwienia i lepszego oklejenia) a więc sztuka rozbierania i uzbrajania drzwi obca mi nie jest i raczej problemu z tym nie mam
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Skoro rozbiórkę boczka masz opanowaną to kupuj maty i do dzieła. Wyklejasz od wewnątrz blachę, a od zewnątrz zaklejasz dziury. Nie przesadzaj z ilością mat od zewnątrz, bo maty same w sobie są ciężkie i dość mocno obciążają drzwi(zawiasy).

    Masz tu dość dobry temat o wygłuszaniu : http://www.strefatestow.pl/wygluszen...w-samochodzie/

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Wewnątrz i poszycie GMS-07 PLATINUM lub GMS-05 XL. Na tapicerkę GMS 02. Jest jeszcze Silent Coat SC2, tez w miarę. No i możesz iść po całości w Dynamata
    Podstawą jest stabilny dystans - Ja u siebie wstawiam mdf + pierścień alu

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dynamat to zwykła przereklamowana guma z aluminium, gms jest cenowo i jakościowo chyba optymalnym wyborem, sam kleiłem 07.
    A co do przesadzania z wagą to samo zaklejenie dziur (których w 159 prawie nie ma ) nie wystarczy, w tlumieniu chodzi o wygłuszenie blach i im większa ich powierzchnia będzie oklejona tym lepiej. Więcej niż 4 kg nie przytyją, zawiasy od tego nie padną.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woda83
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 V6
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A co do przesadzania z wagą to samo zaklejenie dziur (których w 159 prawie nie ma ) nie wystarczy, w tlumieniu chodzi o wygłuszenie blach i im większa ich powierzchnia będzie oklejona tym lepiej. Więcej niż 4 kg nie przytyją, zawiasy od tego nie padną.
    Jasne, chodziło mi bardziej, żeby zachować zdrowy rozsądek przy wygłuszaniu, żeby nie robić zbędnego balastu.
    Odnośnie dziur w 159 to przyznaję , że nie wiem jak wyglądają drzwi po zdjęciu boczka.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Dynamat to zwykła przereklamowana guma z aluminium, gms jest cenowo i jakościowo chyba optymalnym wyborem, sam kleiłem 07.
    A co do przesadzania z wagą to samo zaklejenie dziur (których w 159 prawie nie ma ) nie wystarczy, w tlumieniu chodzi o wygłuszenie blach i im większa ich powierzchnia będzie oklejona tym lepiej. Więcej niż 4 kg nie przytyją, zawiasy od tego nie padną.
    Dynamat ma ladne alu :-P. Dam glowe uciąć, ze przy poprawnej aplikacji GMS, wprawne ucho nie uslyszy roznicy [emoji1] w tych drzwiach. Trzeba brac pod uwage, ze czasami sa gorsze blachy i GMS nie jest optymalnym wyborem zawsze .

Podobne wątki

  1. [159] Czym to przykleić ? Mocowanie wewnętrzne w tapicerce drzwi
    Utworzone przez Pawelek_S w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 21:47
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 18:34
  3. Czym nasmarowac uszczelki aby nie przymarzały drzwi?
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2015, 01:02
  4. [145] 145 - centralny zamek otwiera po czym zamyka drzwi
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 17:34
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory