Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156] Kilka spraw z audio - m.in. AUX w RNS4

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie [156] Kilka spraw z audio - m.in. AUX w RNS4

    Cześć, mam kilka pytań odnośnie audio w 156 FL.
    Mam fabryczne radio Blaupunkt RNS4, wszystko działa (oprócz zmieniarki w bagażniku, ale nie bawię się w jej naprawę).
    Zaczyna (albo niedługo powinno) robić się ciepło, właśnie kupiłem głośniki na przód stąd też mam kilka pytań.
    1. Czy jest opcja wyprowadzić AUX z tego radia? Wiem, że istnieje sposób z lutowaniem czegoś, ale traci się wtedy możliwość regulacji głośności z kierownicy, nie działa regulacja głośności AUX radiem i ogólnie sporo z tym zabawy.
    2. W razie zmiany radia co dokupić żeby działały przyciski na kierownicy?
    3. Czy w tylnych drzwiach jest szansa na zamontowanie tweeterów? Obecnie z przodu mam jakieś Hertze po poprzednim właścicielu, właśnie kupiłem używane JBL dwudrożne, więc Hertz pójdą na tył, ale chciałbym zamontować je razem z tweeterami.
    4. Jeśli się da zamontować tweetery z tylu to czy istnieje tam jakieś okablowanie ku temu, a jak nie to skąd je pociągnąć?

    Z góry dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    1) Nie, niestety... Sam nad tym ubolewam. Nawet adaptery w stylu Yatoura nie działają :< Lepiej napraw zmieniarkę i nagrywaj sobie audio-cd.
    2) Stosowny adapter (allegro).
    3) Możesz pokombinować z wstawieniem zamiast popielniczek, ale będzie sporo rzeźby (modelowania). Po za tym JBLe dwudrożne chcesz na przód wrzucić, gdzie masz porządne odseparowane Hertze? Jaka w tym logika?
    4) Tweetery podłącza się przez zwrotnicę, więc wystarczy + i - z "dolnego" głośnika.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2.4 175 KM
    Postów
    138

    Domyślnie

    Czyli pozostaje jedynie wymiana radia, szkoda zachodu z nagrywaniem płyt...
    Specjalnie poszedłem sprawdzić co to za Hertze siedzą z przodu - niskotonowe to 170.3, a tweetery to 24.3. JBL kupiłem okazyjnie - model 6527.
    Subiektywnie - Hertz grają fajnie, ale nie radzą sobie z bassem, bardzo szybko zaczynają harczeć, pomimo, że głośność nie jest powalająca.
    Chyba, że to wina samego radia, nie wiem nie znam się za bardzo na sprzęcie audio w samochodach.
    Zawsze mogę te Hertze zostawić z przodu, a JBL wrzucić w tylne drzwi, bo i tak któreś (docelowo Hertz) miały tam wylądować, bo tył obecnie mam prawie wyłączony - ori są beznadziejne.

    Czyli wina harczenia przy bassie leży po stronie głośników czy samego radia?

    Dodam, że te głośniki są stosunkowo cienkie (czy tam płytkie), nie wiem czy to nie są jakieś niskoprofilówki.

    Tak jeszcze przy okazji.
    Jakie maty wygłuszające wybrać na drzwi, więcej elementów raczej nie będę ruszał i czy ma ktoś może jakąś fotkę wygłuszenia z zaznaczonymi miejscami "niezaklejalnymi"?
    Ostatnio edytowane przez Johny3 ; 27-05-2015 o 18:35

Podobne wątki

  1. [33] Remont silnika kilka spraw
    Utworzone przez Piotrek98 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 08:28
  2. Kilka spraw z nowa GT
    Utworzone przez MastaMari w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 20:10
  3. Kilka spraw z nową GT
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 13:11
  4. Spraw kilka.
    Utworzone przez Fr4cTiv0 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:47
  5. kilka spraw dotyczących nowego auta
    Utworzone przez h4py w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory