Strona 4 z 37 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 361

Temat: [156] glosniki

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Te orginalne glosniki moze nie wygladaja najlepiej, ale tak wygladaja glosniki seryjne w wiekszosci samochodach a nie graja tak zle porownywalem je z paroma modelami w oklicy 150-200zl i graly nawet lepiej od nie ktorych oczywiscie pod radio.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar arturo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 156 2,4 JTD 2001r
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesb156 Zobacz post
    Te orginalne glosniki moze nie wygladaja najlepiej, ale tak wygladaja glosniki seryjne w wiekszosci samochodach a nie graja tak zle porownywalem je z paroma modelami w oklicy 150-200zl i graly nawet lepiej od nie ktorych oczywiscie pod radio.
    Gdybyś podłączył wzmacniacz pod te głośniki (oczywiście nie każde) za 150-200zł to być usłyszał różnicę między fabrycznymi
    Wzmacniacz to nie tylko większa moc...

  3. #33
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie głośniki, Helix Dark Blue 62.1, wyciszenie drzwi...

    Motywy były dwa:
    1. paskudnie trzeszczaca, piszczaca, stukajaca tapicerka drzwi w moim egzemplarzu. Dodam, ze mam zboczenie na tym punkcie i kazdy "nienaturalny" dzwiek w samochodzie przyprawia mnie o dreszcze. Uwazam, ze w alfie cala tapicerka poczawszy od deski rozdzielczej przez boczki na drzwiach po tylkna klape nie jest super zrobiona i wydaje rozne dziwne dzwieki, tym bardziej w nadwoziu kombi z szyberdachem, ktore samo w sobie nie jest mistrzem sztytwnosci.
    2. papierzaki, ktore moim oczom sie ukazaly po zdjeciu maskownic glosnikow. Stwierdzilem, ze one z takim magnesem i papierowa membrana nie moga dobrze grac, a poniewaz na rynku jest masa roznosci za niewielkie pieniadze, ktore wydaja niezle dzwieki (w ocenie amatora), wybralem zachwalane Helix DB 62.1

    przygotowania:
    1. maty bitumiczne miekkie sztuk 15 (poszlo w efekcie 14)
    2. izolacja elektryczna parciana "z meszkiem"
    3. nagrzewnica do koszulek termokurczliwych
    4. przewody glosnikowe 1,5 mm
    5. peszle
    6. zapasowe spinki / zatrzaski "by FAP"
    8. skrawki pianki do montarzu paneli podlogowych

    manual:
    Zdjecie tapicerki to sprawa banalnie prosta, pare srub przy klamce i uchwycie do zamykania drzwi i zatrzaski nie stanowily problemu. Pamietac nalezy o wykreceniu fabrycznego glosnika, poniewaz pod nim tapicerka jest do profili drzwiowych przykrecona dodatkowo wkretami. Pod boczkami ukazala sie biala "oslona" wykonanana z pianki jak pod panele podlogowe, sluzy zapewnie ochronie przeciw wilgoci. Jest mocowana na niezly klej, ktory zostaje na profilach metalowych drzwi... trudno, nie bawilem sie w skrupulatne skrobanie. Na boczkach od wewnetrznej strony tak jak sie spodziewalem nie ma totalnie nic, odrobina styropianu, ktory sluzy do... no wlasnie nie wiem do czego, moze co nieco dystansuje boczek od samych drzwi. Na zewnetrznym poszyciu drzwi jak sie okazalo juz fabrycznie jedna "mata" byla. Po wyczyszczeniu rozpuszczalnikiem poszycia zewnetrznego drzwi (od srodka oczywiscie) nakleilem jeszcze jedna - pasek nad i pod fabryczną. Nastepnie wszystkie otwory na profilach zakleilem rowniez matami - 2,5 szt mi na to poszlo. Pierwotnie chcialem dystanse z mdf zamontowac, takie uniwersalne okragle, ale po zbadaniu konstrukcji fabrycznego mocowania glosnikow poddalem sie - za duzo wycinania, i stracilbym jeden z uchwytów do mocowania spinki i boczka. Sczelnie caly element wzmocnilem matami (sa bardzo plastyczne po rozgrzaniu, wiec staralem sie jak najbardziej precyzyjnie je dopasowac). Na cala powierzchnie boczka nakleilem w sumie 3,5 maty (przeowdu, sruby i inne elementy pod matami, tylko ciegna od klamki w peszel włozylem). Boczek dzieki temu stal sie zdecydowanie sztywniejszy i solidniejszy.

    Sama instalacja zwrotnicy i przewodow to juz kosmetyka w porownaniu z kombinacjami z matami. Przewody fabryczne sa dosc solidnej srednicy wiec je zostawilem, miedzy zwrotnica a wooferem dalem tylko grubszy przewod niz producent glosnikow przewidzial. Przewody podkleilem do tapicerki aby nie ganialy po wolnych przestrzeniach i owinalem tasma izolacyjna "z meszkiem" aby nie stukaly o maty. Problemem byly tweetery, nie podoba mi sie, ze wystaja z miejsc fabrycznych jak "wylupiaste oczy owada", ale bez ciecia tych plastikow przy fabrycznych otworach (przy klamkach) nie ma innej mozliwosci montarzu. Moze w przyszlosci cos tu wykombinuje jeszcze...

    Ranty boczkow tez okleilem izolacja aby w miejscu styku z drzwiami nie "skrzeczaly". Rowniez element do zamykania drzwi (ten na ktorym jest zestaw przyciskow od sterownia szybami) rowniez przed instalacja owinalem miekka pianka do montarzu paneli podlogowych i wcisnalem "na wcisk" przed skreceniem - siedza sztywno, ze az nie drgna .

    efekt:
    wow... ja jestem zachwycony motyw 1. zaspokojony, chociaz tu i tam jeszcze jakies niedozwolone dzwieki tapicerki da sie wydobyc, ale w porownaniu z fabrycznym montarzem... zdecydowanie korzystniej. Nic nie skrzypi, jeczy, trzeszczy... jest OK.

    motyw 2. dziwiek glosnikow. Poczatkowo bylem nieco zawiedziony, bas... niby jest ale niezbyt gleboki, wysokie... niby sa ale brak efektu "cyk cyk" ) OK, trudno pomyslalem. Okazalo sie, ze oczywiscie material odsluchowy, czyli marny zasieg radia i RMF byl przyczyna oraz... nowy i niewygrzany caly zestaw. Podczas powrotu do w-wy i paru godzinach "cykania i basowania" z kazdym kilometrem bylo... coraz lepiej. Teraz po kilku godzinach grania okazuje sie, ze te glosniki przy dobym materiale odsluchowym... naprawde ladnie graja a bas jest gleboki jakby byl sub w bagazniku. Obawialem sie braku mdf, ale... okazuje sie, ze jak na moje potrzeby jest wysmienicie. Tylne glosniki pozostaly fabryczne, na razie nie czuje potrzeby ich wymiany, granie przodu buduje ladna scene.

    To tyle wrazen. Pozdrawiam i sluze poradami w razie potrzeby innych uzytkownikow.

  4. #34
    Roswell
    Gość

    Domyślnie

    Czy orientuje się ktoś jaka jest maksymalna głebokość montażowa głośników?

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Witam ponownie!
    Jak wczesniej pisalem,postanowilem troszke ulepszyc dzwiek w moim autku i w zwiazku z tym kupilem maty wygluszajace oraz te glosniczki:HELIX Dark Blue 62.1+ Dystanse MDF GRATIS!!! Sklep (619736650) - Aukcje internetowe Allegro poniewaz sa polecane pod samo radio(obecnie mam fabryczne papierowe)!Dzisiaj rozebralem boczki drzwi,dokladnie wszystko wyczyscilem (odtluscilem) i przykleilem maty!Nastepnie wywalilem stare glosniki i wstawilem Helixy i cos jest nie tak???Mialo byc lepiej a jest gorzej,dzwiek jest duzo gorszy niz fabryka dala!Nie wiem co jest nie tak,przeciez powinno byc duzo lepiej!!!Jeszcze nie zalozylem dystansow bo braklo mi czasu (narazie zrobilem lewe drzwi)ale wydaje mi sie ze nawet bez tych dystansow powinna byc roznica???Chlopaki co jest nie tak???

  6. #36
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    a jakimi przewodami idzie sygnał do helixów ?? może fabrycznymi AR ?? jesli tak to masz już część odpowiedzi

    zasilane czym - radiem czy wzmakiem ?

    zwrotnice poprawnie podłączone ?? polaryzacja nie zamieniona gdzieś ??

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Przewody sa niestety fabryczne i moze to jest problem?Jesli tak to na jakie je wymienic?Wzmacniacza narazie nie podlaczalem bo duzo osob chwalilo dzwiek tych glosniczkow na samym radiu (nie wiem czy to prawda)!Zwrotnice chyba dobrze podlaczone (jutro jeszcze dokladnie sprawdze)!Pierwszy raz robilem cos takiego wiec moze gdzies popelnilem blad?

  8. #38
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    a jak podłączyłeś tweetery przy uzyciu fabrycznych przewodów ??

    1 sprawdź połączenia , tweeter nie może być podłączony przewodem z instalacji auta (chyba że uciąłeś fabryczny przewód od tweetera i wpiąłeś w zwrotnicę)

    2 jak nie pomoże - zmień przewody
    Ostatnio edytowane przez obserwator737 ; 07-05-2009 o 23:07

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze problem moze tkwic w kablach!Wymienie je tylko jakie kupic i gdzie (moze Allegro)?Aha i jeszcze jedno pytanko,gdzie kupic zatrzaski do boczkow w drzwiach-tylko w ASO?
    POZDRAWIAM!!!

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    przewodów na razie ne wymieniaj!sprawdź jeszcze raz wszystkie połączenia.być może gdzieś zamieniłeś + z - ,to jest najczęstszy problem braku basu w samochodzie.u mnie przód gra na fabrycznych przewodach (system MB QUART + wzmacniacz) i jest całkiem przyzwoicie.


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory