Strona 5 z 37 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 361

Temat: [156] glosniki

  1. #41
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    instalacja fabryczna - przewód idący z radia do głośnika jest rozgałęziony i do góry idzie przewód do tweetera którym idzie pełne pasmo - przy fabrycznym głośniczku wysokotonowym jest kondensator pełniący funkcję zwrotnicy - dlatego pytałem jak fabrycznymi przewodami podłączyłeś tweeter

    ---------- Post dodany o godzinie 06:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 06:52 ----------

    porównywanie MB Q ze wzmaka do tego co kupił kolega nie ma sensu - wiadomo że MB Q zagra lepiej

  2. #42
    Roswell
    Gość

    Domyślnie

    Dla potomności zostawiam odpowiedz na pytanie które sam zadałem, głębokość montażowa w 156 to 82 milimetry.
    Niestety dla mnie to o kilka mm za mało
    Będę musiał wybrać inne głośniki niż planowałem.

  3. #43
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    nie lepiej dystans ?

  4. #44
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roswell Zobacz post
    Dla potomności zostawiam odpowiedz na pytanie które sam zadałem, głębokość montażowa w 156 to 82 milimetry.
    Niestety dla mnie to o kilka mm za mało
    Będę musiał wybrać inne głośniki niż planowałem.
    nie przesadzaj!!!napewno coś da się z tym problemem zrobić.tak jak kolega obserwator737 napisał dorób odpowiednie dystanse.wiem że jest możliwość wysunąć do wnętrza auta o kilka milimetrów głośnik i atrapka zapnie się.musiałbyś tylko dorobić wąski pierścień i włożyć go pomiędzy głośnik i jego gniazdo.

    ja niedługo też będę wymieniał przednie głośniki na mocniejsze KICX ICQ 6,2
    zamówiłem też dystanse do nich.dołożę również więcej wytłumienia drzwi.przwody fabryczne zostają gdyż są wystarczająco grube.

    dla informacji,to grubość tegoż pierścienia według mojego pomiaru od blachy drzwi do kołnierza pod głośnik w boczku wynosi 25 mm


    moja druga ulubienica...

  5. #45
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    atrapka w 156 (fabryczna) może wymagać małej modyfikacji - wyłamania kratek od tyłu tak żeby głosnik miał gdzie pracować

    opcja 2 - nie dajesz fabrycznej tylko przykręcasz na zewnątrz nakładkę od dokupionych głosników (tak miałem w 156)

    tu masz foto słabej co prawda jakości ale widać o co chodzi , maskownica od dokupionych głośników przykręcona nie do tapicerki tylko do otworów w blasze drzwi , dystansu nie było , była za to ponacinana i zagięta do tyłu blacha drzwi (kosz głosnika się nie mieścił , czy natniesz blachę czy dasz dystans - bez różnicy)

    foto : http://img27.imageshack.us/img27/3029/glosnikk.jpg

    zaleta maskownic niefabrycznych - dociągasz je ładnie 4 śrubami i nic nie wibruje

    tu masz lepsze foto ze strony firmy "Basser" :

    http://www.basser.pl/podstrony/6gale...a/100_8655.jpg

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    tu masz foto słabej co prawda jakości ale widać o co chodzi , maskownica od dokupionych głośników przykręcona nie do tapicerki tylko do otworów w blasze drzwi ,
    jeśli się dobrze domyślam to zdjęcie pochodzi z twojej byłej alfy,czy tak?
    i widzę na nim maskownicę od QUARTÓW...
    jaki to był system i czy byłeś zadowolony z jakości dźwięku?


    moja druga ulubienica...

  7. #47
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    jutro odszukam pudło i podam symbol , zestaw 2 drożny pełna zwrotnica , mam je od 2001 roku i od tego czasu są przekładane do każdego kolejnego mojego samochodu - czyli jestem zadowolony ...uzywam 2 takich zestawów (przód i tył efektowy - procesor w jednostce głównej)

  8. #48
    Roswell
    Gość

    Domyślnie

    Jest to niby jakieś rozwiązanie ale właśnie chciałem aby głośniki były ładnie schowane pod fabrycznymi maskownicami i żeby nic nie wystawało do wnętrza samochodu.
    Ale przemyśle to jeszcze

  9. #49
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    przemyśl ...maskownica z drobną metalową siatką imho wygląda lepiej niż fabryczny plastik
    ...no i nie wibruje (przy montażu takich z siatką zaopatrz się w czarną matową farbę i pędzelek - przymierz maskownice , popatrz co przez nią widac i ewentualnie zamaluj w razie potrzeby - np śruby itd)

    andro34 > tak jak pisałem systemy te mam od 8 lat i nadal ich używam a są to :

    http://img27.imageshack.us/img27/6676/18989169.jpg

    i dane techniczne :

    http://img27.imageshack.us/img27/1544/80443625.jpg

  10. #50
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    tak jak pisałem systemy te mam od 8 lat i nadal ich używam a są to :
    ale numer!!!
    moje są identyczne i też zakupiłem je w podobnym czasie.(pudełko jeszcze mam,kosztowały wówczas 600zł!)
    sytuacja podobna jak twoja,gdzie ja tam i one...

    pierwszy raz zamontowałem je w golfie I,dorobiłem odpowiednie panele na drzwi z drewna i mdf pod kickbasy i na przednie słupki z blachy,profilowane rajstopą z żywicą na twettery.efekt przekroczył moje najśmielsze oczekiwania!!!


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory