Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wygłuszenie drzwi - parę pytań [praktycznych]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa 147 '08 1.9 JTDm
    Postów
    16

    Domyślnie Wygłuszenie drzwi - parę pytań [praktycznych]

    Cześć!

    Mam do Was pytanie, wygłuszam swoją Alfę matami miękkimi APP. I mam kilka pytań:

    1. Zauważyłem, że na większości zdjęć z wygłuszonymi drzwiami pod matami znajdują się wiązki kabli. Ja mam z kolei zamiar niedługo zmieniać głośniki, również będę robił to 1 raz, i czy jak teraz przykryję te wiązki kabli matami to będę musiał je ściągać przy wymianie?

    2. W Alfie 147 na wewnętrznej ściance drzwi jest już przyklejona jakaś mata - mam ją jakoś zdrapać/ściągnąć, pominąć czy nakleić matę na niej?

    3. Maty powinienem naklejać tak, żeby zachodziła jedna na drugą? (w obronie przed wodą)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    ad 1) Ja kable dałem na maty w razie potrzeby nic nie targam (kable te które się dało)
    ad 2) Jak jest taka miękka to odkleić/usunąć. Maty powinny zakryć wszystkie otwory technologiczne. Duże powierzchnie powinno się wzmocnić np. blachą.
    ad 3) Ja, jeśli łączenie mogło być w całości na styk to robiłem na styk. Jak nie, to na zakładkę. Zakładki podgrzewałem tak aby maty się ze sobą lepiej skleiły (to opcja)

    pzdr,

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Kupiłeś już te maty? Jeśli niestety nabyłeś już ten wynalazek, to zawczasu zaopatrz się w opalarkę i wałek do dociskania mat i sporo cierpliwości.
    Kabli nie powinno się zaklejać. Co najwyżej owiń je mechatą taśmą, albo oklej pianką, żeby nie stukały. Ten kawałek maty na drzwiach możesz zostawić, chyba że się kruszy ze starości, to spróbuj go podgrzać i odrywać. Jak się trzyma to naklejaj na niego. Możesz robić na zakładkę, ale wtedy pamiętaj, żeby zacząć kleić od dołu drzwi

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Najlepiej oklejać w ciepłe bądź upalne dni.Maty same się kleją i nie ma potrzeby wałkowania czy opalania. Idzie baardzo sprawnie.

    - - - Updated - - -

    Najlepiej oklejać też drzwi od wewnętrznej blachy i tej z zewnątrz, na której "siedzi" głośnik. Jeśli przewody chcesz wymieniać, to zrób tę operację w pierwszej kolejności. Mija się z celem taka robota.

    - - - Updated - - -

    Maty układaj jedna przy drugiej łącząc je bokami.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    nie ma potrzeby wałkowania
    Tutaj się bardzo nie zgodzę, wałkowanie niesamowicie przyspiesza i ułatwia pracę, nie wyobrażam sobie oklejania drzwi bez wałka, szczególnie że to żaden koszt (8 zł? )
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa 147 '08 1.9 JTDm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Jedne drzwi oklejone, chyba nie wyszło mi to nawet tak tragicznie - zgodnie z waszymi radami podgrzewałem i zwałkowałem - raczej przyklejone są do drzwi na fest. Mam natomiast pytanie: wewnętrzna strona boczków drzwiowych ma taki "styropian" chyba z tego powodu, żeby szyba nie uderzała o blachę - wchodzi on do jednego z otworów konstrukcyjnych. Przez moją nieuwagę jak wkładałem boczek to "przebiłem" warstwę mat, ale jak się zorientowałem o co chodzi z tym styropianem stwierdziłem że lepiej zrobić dla niego "miejsce" i wyciąłem nieduży obszar mat tak żeby mógł spokojnie wejść - zrobiłem dobrze? Czy raczej powinienem przypiłować/usunąć ten styropian?


    Chodzi mi konkretnie o ten element - zdjęcie zapożyczone z allegro:
    Ostatnio edytowane przez wiiktor11 ; 20-09-2015 o 19:50

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Raczej powinien być gdyz to element boczku.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Spokojnie możesz ten styropian usunąć. Ja tak zrobiłem i nie mam żadnych skutków ubocznych a duża dziura jest zaklejona matą. Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa 147 '08 1.9 JTDm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Jak pisałem - niestety już odpowiednią dziurę wyciąłem, także jak to się mówi - pozamiatane.


    A co do kabli - miałem zamiar najpierw wygłuszyć samochód, później dokupić radio Alpine UTE-72BT a dopiero za jakieś 2 - 3 miesiące założyć Hertzy DSK 165 albo Powerbassy S60-C na przód. Będę musiał usuwać maty? Czy można zrobić to na kablach seryjnych?

    Edycja:

    Usunąłem z drzwi ten styropian, w sumie i tak nic on nie dotykał - mam tylko pytanie: myślicie że ta łata jest wystarczająco solidna? Nagrzałem ją dosyć mocno i nakleiłem w miejscu styku z blachą i matą:


    Ostatnio edytowane przez wiiktor11 ; 21-09-2015 o 16:10

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Auto
    Alfa GT Q2
    Postów
    101

    Domyślnie

    Zrobiłeś najgorszy błąd kupując te maty. Zobaczysz jak będziesz kiedyś chciał coś zdjąć. W zimę lubią pekąć. Po drugie otwory technologiczne powinieneś zakryć alu blachą min 2mm. Zwiększysz sztywność drzwi. A całe wygłuszanie polega na tym, żeby zrobić zbliżone warunki do komory i pozbyć się drgań. Po oglądaj sobie na stefiecaraudio instalacje.

    Z kablami tak jak poprzednik powiedział, musiałbyś przewiercić w wolnym pinie w kostce dziurę. Troche roboty jest ale da się.
    Załączam pare fotek jak zrobiłem swoje. W 90% procentach jestem zadowolony bo jeszcze muszę poprawić boczki, które są strasznie wiotkie.

    I wymień ten dystans plastikowy na MDF który jest sztywniejszy. Z radia szukaj czegoś używanego np Alpine CDA.

    http://imgur.com/a/Hom8p

Podobne wątki

  1. [159] wygłuszenie drzwi przednich 159 sw
    Utworzone przez sliwa90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:04
  2. [159] Parę pytań
    Utworzone przez Mistrz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:41
  3. [147] Parę pytań dotyczących AR 147
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 19:44
  4. parę pytań Alfa 156
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 15:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory