Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: "159" zmiana głośników dziwny objaw prosze o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie "159" zmiana głośników dziwny objaw prosze o pomoc

    Witam kupiłem głośniki na przód i tył hertz zacząłem od drzwi kierowcy wymieniłem głośnik nie podobało mi sie to ze magnes głośnika dotyka o szynę od szyby dałem podkładkę pod szynę i teraz jest pare milimetrów przerwy ale gdy zakładałem głośnik to czułem jak magnes odpycha sie od szyny czy tak moze byc, jak nie to co zrobic po drugie podłączyłem głośnik i grał poskladalem drzwi auto stało pare dni poczym podłączyłem kostkę do radia a tu dźwięku nie ma, odciąłem przy kostce jeden kabel z tego głośnika i pozostałe zaczęły grać po zwarciu kabli ponownie nie ma dźwięku a najlepsze to ze gdy rozlaczylem kabel to głośnik zaczął grać tak jak i reszta nie wiem jak to możliwe zeby głośnik grał na jednym kablu a od paru dni gdy włączam radio z tego głośnika nie ma dźwięku tylko czasami harczy. Nie wiem o co chodzi podłączyłem sie pod oryginalna instalacje i sa jaja aha wymieniłem tylko ten jeden glosnik reszta jest seria. Prosze o pomoc bo ja tego nie rozumiem.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas83 Zobacz post
    dałem podkładkę pod szynę i teraz jest pare milimetrów przerwy
    Tak bym nie robił - jak z opuszczaniem szyby? Może pęknąć szyba, albo jakiś plastikowy element prowadnicy.
    Dystanse pod głośnik założyłeś? Jakiej grubości?
    Jakie masz te Hertze?
    Prawdopodobnie zrobiłeś gdzieś zwarcie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie

    Głośniki hertz dsk 165.3 dystanse założyłem zestaw kupiłem na Allegro razem z dedykowanymi dystansami, szyba chodzi dobrze nie ociera ani nic tylko czy magnes moze dotykać szyny a zwarcia raczej nigdzie nie ma wszystko poizolowane a dlaczego gdy odłączyłem jeden kabel od głośnika resztę zaczęło grać, i ten glosnik nowy teoretycznie nie powinien grać ani wydobywać dźwięku bo kabel jeden odciąłem dobra sprawdzę jeszcze raz czy zwarcia nie ma

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Żeby z głośnika szło choćby pierdzenie i trzeszczenie musisz mieć zamknięty obwód. Odnośnie dotykania magnesem szyny - najlepiej jakbyś kupił kawałek płyty hdf (3 mm) i wykonał z niej dodatkowy dystans. Głośnik powinien zmieścić się pod tapicerką nawet z dwoma takimi dystansami. Jak masz miernik elektroniczny, to sprawdź czy masz przejście, gdy masz odłączony jeden kabel od głośnika (gdy głośnik jest wkręcony w drzwi).

Podobne wątki

  1. [159] Dziwny dźwięk "tarcia" na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez macmau w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 10:57
  2. [159] 1.9JTDm Q-Tronic, "podwójna zmiana" biegu z 2 na 3.
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 15:03
  3. [159] "Dziwny" objaw podczas przyśpieszania.
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 11:02
  4. Dziwny "zapach" po włączeniu klimy (nie grzyb)
    Utworzone przez cezary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 12:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory