Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [Brera] Montaż nie fabrycznego głośnika, przód drzwi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Drimacus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Małopolskie
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    171

    Domyślnie [Brera] Montaż nie fabrycznego głośnika, przód drzwi

    Padł mi lewy przedni głośnik Bose w drzwiach. Chciałem go zamienić czymś takim http://www.alpine.com.pl/p/Products/...rs39/sxe-1725s Z tego co widziałem w sklepie średnica się zgadza martwi mnie natomiast głębokość tego głośnika. Rozumiem że do montażu potrzebny jest jakiś dystans? I jak ma się sprawa z podpięciem tego wymagana jest jakaś przejściówka lub specjalna końcówka, kostka?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar slawek1987
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/129975-pierwsza_alfa_czarna_159_a.html
    Postów
    52

    Domyślnie

    No dystnas jest wymagany ja mam audio system m 165 głębokość montażu 63mm i wchodzi na stykjak zdjołem gume z magnesu. Co do koncowem wydaje mi się że idzie kupić ale nie jest to wymagane wystraczy przylutowac i będzie ok zabezpieczyć taśmą izolującą

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar slawek1987
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/129975-pierwsza_alfa_czarna_159_a.html
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drimacus Zobacz post
    Padł mi lewy przedni głośnik Bose w drzwiach. Chciałem go zamienić czymś takim http://www.alpine.com.pl/p/Products/...rs39/sxe-1725s Z tego co widziałem w sklepie średnica się zgadza martwi mnie natomiast głębokość tego głośnika. Rozumiem że do montażu potrzebny jest jakiś dystans? I jak ma się sprawa z podpięciem tego wymagana jest jakaś przejściówka lub specjalna końcówka, kostka?
    Kup lepiej coś odseparowanego bo głosnik wysokotonowy masz osobno lewa i prawa strona komplet i wyglusz drzwi Przy okazji wymiany głośników wtedy to ma sens. Ty masz bose nie wiem czy każdy zestawm głosników podejdzie na 165mm

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.75TBi 2010
    Postów
    19

    Domyślnie

    Mam przy okazji pytanie dot. montażu zestawu odseparowanego ze zwrotnicami. Jak rozwiązane jest podłączenie seryjnych głośników wysokotonowych? Chcę wrzucić inne głośniki i zastanawiam się, czy będę musiał puszczać nowe przewody od zwrotnicy(zamontowanej gdzieś na drzwiach w okolicy głośnika) do tweeterów. Przeglądałem trochę tematów o CA, ale nie mogłem znaleźć tej informacji, a wolę się dowiedzieć co i jak przed rozpoczęciem prac, bo pogoda nie nastraja do długiego grzebania przy aucie...

    Z góry dzięki.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woopy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 2011r 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Też przyłączam się tego pytania. Jak jest poprowadzone okablowanie głośników przednich i gdzie ewentualnie znajduje się kondensator do tweetera?

    Pozdrawiam,
    2008 - 2014 Fiat Coupe SE 2000r
    2014 - 20XX Alfa Romeo 159 SW Sport Plus 2.0 JTDm 170KM
    2016 - 20XX Fiat Coupe 2.0 20V Turbo MY99



  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar slawek1987
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/129975-pierwsza_alfa_czarna_159_a.html
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woopy Zobacz post
    Też przyłączam się tego pytania. Jak jest poprowadzone okablowanie głośników przednich i gdzie ewentualnie znajduje się kondensator do tweetera?

    Pozdrawiam,
    Panowie nie wiem więc nie odpowiem ale ja kupiłem zestaw odseparowany z zqrotnica tylko do wysokotonowego no niskotonowego nie było. Są zestawy odseparowane z dwoma zwrotnicami jeden no niskotonowego i jeden do wysko.wtedy nie trzeba kabli ciągnąć podpinamy pod fabryczny kabel i gotowe.
    Moje głośniki przednie to
    Audio system M165 nie mylić z Mx

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Ori tweeter w 159 ma kondek przy głośniku. Jak chcesz wymienić tylko głośniki w drzwiach, to nic nie trzeba ciągnąć. Najlepszym zestawem jednak pod radio są ori głośniki...

Podobne wątki

  1. Montaż podłokietnika fabrycznego
    Utworzone przez R156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 23:52
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 16:13
  3. Montaż czujników parkowania przód
    Utworzone przez dareme89 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 13:05
  4. [Brera] Jakie Brera miała amortyzatory zakładane na pierwszy montaż?
    Utworzone przez pafka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory