Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: pioneer prosba o doradztwo

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar masters85
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie pioneer prosba o doradztwo

    Witam. Chce zakupic model avh-x5700dab lub 8700bt (zdejmowany panel) i mam dylemat ktory wybrac.w poprzednim aucie mialem radio alpine. Jak gra pioneer? Ma ktos z tych dwóch modeli?pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/car_...0bt_brera.html
    Alpine to sama w sobie marka, nie ważne jaki model kupisz i tak będzie grało bardoz dobrze.... Pioneer troche ekonomiczniejsze rozwiązanie które jest również bardzo dobre.
    Ja postawiłem na Pioneera i nie żałuje.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Jeśli lubisz mocny bass i ostre wysokie idz w alpine. Jeśli się osłuchałeś z alpiną też ja wybierz.
    Jeśli nie zależy ci na mocnym brzmieniu a na ciepłych wokalach i instrumentach wybierz pionka.
    Pioneer nie jest w żadnym wypadku ekonomiczną marką.
    W większości się sprawdzi.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał saybot Zobacz post
    http://www.forum.alfaholicy.org/car_...0bt_brera.html
    Alpine to sama w sobie marka, nie ważne jaki model kupisz i tak będzie grało bardoz dobrze.... Pioneer troche ekonomiczniejsze rozwiązanie które jest również bardzo dobre.
    Ja postawiłem na Pioneera i nie żałuje.
    Chyba Cię troszeczkę poniosło z tym, ze z każdym Alpine będzie dobrze. Są ogromne różnice miedzy modelami... Pioneer ekonomiczny, popatrz sobie na DEX-99RS....
    Ważny jest profil grania i faktycznie Pioneer jest cieplejszy

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Alpine dla młodego ucha na początek, a pionek dla "bardziej wyrobionego", tak obiegowo to wygląda. Oczywiście są wyjątki potwierdzające regułę.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar masters85
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie

    alpine wiem ze fajnie zagra i czysto tylko wyglad troche niebardzo pasuje mi do alfy http://allegro.pl/alpine-ive-w585bt-...753554002.html

    pioneer juz ładniejszy bo ma cały wyswietlacz bez przycisków po bokach i tez ludzie sobie go chwala jako marke http://allegro.pl/radio-pioneer-avh-...925349659.html

    clarion nx404 fajna sprawa z navi tylko podobno on gra miekko i do muzyki bardziej jazz blues itp. http://allegro.pl/nawigacja-gps-2din...924116289.html

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał saybot Zobacz post
    Alpine to sama w sobie marka, nie ważne jaki model kupisz i tak będzie grało bardoz dobrze.... Pioneer troche ekonomiczniejsze rozwiązanie które jest również bardzo dobre.
    serio ? obie firmy robią marketowe gówienka, obie miały też w dorobku modele wybitne
    podchodząc na tej zasadzie to najtańsze Alpine powinno być lepsze niż np ODR Pioneer`a sorry ale tak nie jest
    nawet Sony powszechnie znane z kiepskich radyjek robiło coś co grało

    masz fotkę czegoś z mojej kolekcji tej "ekonomiczniejszej" marki, jakbyś chciał znać cenę w sklepie
    to za te trzy rzeczy trzeba było zapłacić tyle co za mały nowy samochód w tym samym czasie

    .DEX-M88RDS ma jakieś 20 lat, czasami go sobie podłączam, na płasko zabija DRX960RZ którego używam na co dzień od 15 lat
    DAC którego wyprodukowano 300 sztuk z Burr-Brownami na pokładzie... ok, ekonomiczna marka ...a co powiedzieć o dawnych ODR ?

    ...puszeczki na dole to osprzęt do tego co na górze, dwa zewnętrzne tunery, wspomniany DAC + puszka procesora zewnętrznego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	188619

    tyle ode mnie dygresji nt marek, w kwestii 2din nie pomogę, nie używam niczego innego niż decków cd bez mp3
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 19-01-2016 o 12:45
    ...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar saybot
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4jtdm
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dreamer Zobacz post
    Chyba Cię troszeczkę poniosło z tym, ze z każdym Alpine będzie dobrze. Są ogromne różnice miedzy modelami... Pioneer ekonomiczny, popatrz sobie na DEX-99RS....
    Ważny jest profil grania i faktycznie Pioneer jest cieplejszy

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Mówie o Alpine z tej półki cenowej co (avh-x5700dab lub 8700bt). A tutaj każde radyjko będzie dobrze grało. Idąc Twoim tropem porównaj tego DEX'a z Alpine DVI-9990r to pioneer jest ekonomiczny. To nie tędy droga. Jeśli nie jesteś audiofilem, a w aucie wiadomo że to nie o to chodzi to po co przepłacać.

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    serio ? obie firmy robią marketowe gówienka, obie miały też w dorobku modele wybitne
    podchodząc na tej zasadzie to najtańsze Alpine powinno być lepsze niż np ODR Pioneer`a sorry ale tak nie jest
    nawet Sony powszechnie znane z kiepskich radyjek robiło coś co grało

    masz fotkę czegoś z mojej kolekcji tej "ekonomiczniejszej" marki, jakbyś chciał znać cenę w sklepie
    to za te trzy rzeczy trzeba było zapłacić tyle co za mały nowy samochód w tym samym czasie

    .DEX-M88RDS ma jakieś 20 lat, czasami go sobie podłączam, na płasko zabija DRX960RZ którego używam na co dzień od 15 lat
    DAC którego wyprodukowano 300 sztuk z Burr-Brownami na pokładzie... ok, ekonomiczna marka ...a co powiedzieć o dawnych ODR ?

    ...puszeczki na dole to osprzęt do tego co na górze, dwa zewnętrzne tunery, wspomniany DAC + puszka procesora zewnętrznego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	188619

    tyle ode mnie dygresji nt marek, w kwestii 2din nie pomogę, nie używam niczego innego niż decków cd bez mp3
    Mniemam że do 159 kolega chce tylko 2din, bo nie ma co się oszukiwać i patrząc czysto wizualnie to tylko takie radio tam pasuje. Więc może śmiało pominąć temat 1dinówek jakkolwiek by grało.
    Trochę odważnie z tymi marketowymi gówienkami gdzie później pokazujesz sprzęt Pioneera
    Obie Marki robią dobry sprzęt... kwestia ile chcesz wydać i czego oczekujesz.
    A znając życie szał na słuchanie muzyki w aucie mija i częściej się łapiemy na słuchaniu zwykłego radia

    Obecnie marki idą w stronę stacji multimedialnych i na tym się skupiają, walory dźwiękowe troche zeszły na dalszy plan, to se nie vrati
    Ostatnio edytowane przez saybot ; 20-01-2016 o 16:35

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    rynek (słuchacze) niczego już od producentów w kwestii dźwięku nie wymaga, ma być kolorowo i wszechstronnie, kto by się przejmował dźwiękiem :/

    dlaczego odważnie ? przecież napisałem że robią i gówienka do marketów jak i wybitne modele (Pioneer ma w dorobku ODR, Alpine F1)
    zapewne masz rację że słuchanie muzyki mija - dla większości, zaliczam się do mniejszości, tunera FM nie używam

    ...jak się chce to się da, miałem auto z fabryczną dużą navi i odsadzonym panelem w miejscu popielniczki do słuchania muzyki

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6561.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	334.8 KB
ID:	188778 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6170.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	268.8 KB
ID:	188779
    ...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    A dlaczego nie Alpine 1din plus pod spodem sterowanie RUXem. Tez będzie to wyglądało bardzo dobrze, przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie.
    Samochód samochodem ale różnice słychać i nie kazdy finalnie słucha radia.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 4179
    Ostatni post / autor: 24-04-2022, 10:44
  2. Pioneer SPH-DA 100 Do AR-159
    Utworzone przez wojcio1111 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 17:28
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory