Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Za mało mocy w subwooferze JBL

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 2.0 Turbo
    Postów
    11

    Domyślnie Za mało mocy w subwooferze JBL

    Mam taki mały problem, posiadam zestaw car audio składający się z:

    SUBWOOFER: JBL GT5-2402BR
    WZMACNIACZ: JBL CS60.4
    KONDENSATOR: PHANTOM 1.0

    problem polega na tym że moim zdaniem subwoofer dostaje za mało mocy, chodzi wszystko dość fajnie ale przy wyższej głośności nie lata on tak jak powinien (wychylenie membran jest dość małe) a co za tym idzie bass nie jest taki jaki bym oczekiwał,
    dodam że akumlator też jest już dość przestarzały i często pada, co trzeba wymienić? wzmacniacz, kondensator czy może zacząć od akumlatora?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    a może złe podłączenia badz ustawienie samego wzmacniacza ? upewnij sie ze sub na pewno jest podłączony w mostku dodatkowo sprawdź filtr dolnoprzepustowy i wypadalo by wtedy tez włączyć podbicie decybeli na wzmacniaczu i nawet radiu dla suba

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Jak masz to podłączone? Te głośniki są 2 ohmowe więc łącząc je szeregowo ten wzmacniacz ich nie uciągnie prawidłowo. A mostki dla tego wzmacniacza przy tych głośnikach są ryzykowne. Monoblock, tak z 600w w rms i głośniki spięte w szereg załatwiło by temat.
    Jak możesz napisz lub rozrysuj jak to połączyłeś.
    P.S jak aku słabe to będzie notorycznie niedomagał, a kondensator jest przy takim sprzęcie zbyteczny, aby zasilanie było porządne.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Brzeźno
    Auto
    Alfa 146 1,6 Boxer
    Postów
    12

    Domyślnie

    Radziłbym najpierw wymienić aku i dokładnie sprawdzić ustawienia Radia oraz na wzmacniaczu. Ja mam skrzynie aktywna JBL 550W skrzynie basową 750W i u mnie przy poprawnych ustawieniach wali po szybach niemiłosiernie "ustawienie wszystkiego na full skończyło się dla mnie wymiana aku" powodem był ograniczony efekt basu do stopnia stłumionego harkotu. Do tego polecam sprawczyc czy aby napewno sa odpowiednie kable od aku do wzmacniacza i od wzmaka do masy a także okablowanie od wzmaka do glosnika. W zestawach bardzo czeto zdarzaja sie złe grubosci kabli zasilajacych oraz glosnikowych.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję temat, ale prawidłowe ustawienie wzmacniacza wcale nie jest takie proste. Zaczynając od podstaw wzmacniacz, który zasila suba musi być ustawiony na pozycję lpf - bo taki zakres częstotliwości ma on odtwarzać ( pomijam tu kręcenie zwrotnicami bo to kwestia gustu i wgrania się w resztę pasma). Idąc głębiej wzmacniacze wyższej klasy mają zdecydowanie więcej opcji typu przesunięcie fazowe, czy ustawienie stromości zbocza (tłumienie decybeli na oktawę) - ale to dla bardziej wtajemniczonych. W każdym razie do czego dążę w przypadku suba ma być LPF nie żadne HPF czy FULL. Także w mojej opinii należy wybić sobie z głowy wszelkiego rodzaju bass boosty bo to tylko prowadzi do przesterowania - w dobrze wysterowanym sprzęcie nic takiego nie jest potrzebne.
    Ustawienie wzmaka na pozycji full daje złudne na pierwszy odsłuch wrażenie, że głośnik gra lepiej - przy takim ustawienie głośnik sterowany jest radiem a nie zwrotnicami ze wzmacniacza.
    Może Slavol odniesie się do mojej wypowiedzi, i w razie co wyjaśni to co zagmatwałem.
    Ostatnio edytowane przez MarBi ; 08-03-2016 o 12:27

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarBi Zobacz post
    Także w mojej opinii należy wybić sobie z głowy wszelkiego rodzaju bass boosty bo to tylko prowadzi do przesterowania - w dobrze wysterowanym sprzęcie nic takiego nie jest potrzebne.
    I tego trzeba się trzymać w pierwszej kolejności. Najpierw ustawienie poprawne 'na zero' że tak się wyrażę a dopiero później ewentualne zabawy z jakimiś podbiciami itp. jeśli jest tego za mało.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Brzeźno
    Auto
    Alfa 146 1,6 Boxer
    Postów
    12

    Domyślnie

    Hmm ja zazwyczaj ustawiam radio od pozycji "-" jezeli chodzi o ustawienia tonow niskich srednich jak i wysokich. na skrzyni aktywnej ustawienia od zera i do ustawnienia dzwieku wzgledem glosnikow przednich pozniej krzynia basowa i tu juz ustawienia leca do pelnego dzwieku by uniknac zbyt wysokiego uderzenia basowego by nie zagluszyc calej reszty bo same "boom boom" w samochodzie do zadna frajda. Dzwiek czysty wzgledem ucha i nawet auta nie musialem tlumic matami. ale mimo to najwazniejsze sa kable oraz aku bo przy slabym aku wzmak nie bedzie dokladnie zasilony a kable to juz tlumaczyc raczej nie trzeba ale dla tych co chca wiedziec to polecam poczytac na forum rozne artykuły lub przeszukac google dlaczego grube kable do wzmaka a nie zwykle glosnikowe jak od radia Jezeli w jakiejś kwestii sie myle prosze o poprawienie mnie
    Ostatnio edytowane przez Ciejaczek ; 11-03-2016 o 19:47

Podobne wątki

  1. 2.0 TS LPG Mało mocy na początku
    Utworzone przez Boro147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 17:59
  2. [155] 2.0 8v T.S mało mocy
    Utworzone przez DJBisonus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 05:35
  3. Mało mocy
    Utworzone przez szczurekkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 11:41
  4. 147 Hamownia ( za mało mocy )
    Utworzone przez lordseq w dziale 147
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 10:44
  5. Mało mocy alfa 147 1.9 JTD
    Utworzone przez mimo87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory