Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Wygłuszone dzrzwi + Alpine CDE-120RM & u-Dimension El Comp 6, rozczarowanie..

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie [Gtv] Wygłuszone dzrzwi + Alpine CDE-120RM & u-Dimension El Comp 6, rozczarowanie..

    Drzwi wygłuszone matą butylową 2,5mm (coś w rodzaju STP silver), a boczek pianką kauczukową.
    Głośniki u-Dimension El Comp 6.
    Radio to Alpine CDE-120RM (50W x4).

    Muszę przyznać, że szczerze jestem zawiedziony. Radio stosunkowo polecane, głośniki jedne z lepszych w swojej klasie. Swoją drogą czytałem, że nawet podpięte pod radio powinny przy wygłuszeniu stosunkowo dobrze zagrać. Zaznaczam, że głośniki są nowe, pograły może z 3h. Niektórzy zakładają, że głośniki dogrzewają/układają się nawet przez kilkanaście godzin ale wątpię, żeby zmiany były porywające. Najbardziej irytują gwizdki, są jakby ''metaliczne'' i zbyt wyeksponowane przy niskich, a szczególnie średnich tonach. Problem jest taki, że radio nie posiada praktycznie equalizera i nie ma opcji podkręcenia średnich i niskich tonów, a wyciszenia wysokich. Zastanawiam się czy inwestować w wzmacniacz co i tak brałem pod uwagę czy najpierw zacząć od zmiany radia. Z drugiej strony wzmacniacz pewnie poprawi jakość i głośniki zaczną grać jak należy, tylko przy starym radiu znowu pozostanie opcja ustawień. Najmniej narzekam na ilość niskich tonów bo nie jestem zwolennikiem łupanek ale również myślałem, że będzie go więcej, może również to sprawka zbyt słabej mocy wzmacniacza w radiu ?


    P.S. Głośniki z tyłu odpuściłem ponieważ w półce raczej i tak nic nie zagra tak jak ma, a żeby zrobić to w boczkach od strony pasażera trzeba by dużo rzeźbić, swoją drogą drugi komplet głośników były oddalony od pierwszego o jakiś metr z groszem. Druga sprawa, że muzyki najlepiej słucha się w opcji stereo lub ewentualnie 2.1. Trzecia, że z tyłu nikt nie jeździ. Chyba, że się mylę i warto pokombinować z drugim kompletem głośników, mam jakieś Pionner'y 160mm.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Moim zdaniem trochę nie tak podszedłeś do tematu...
    Ja np. nigdy nie słyszałem, żeby ktoś polecał i zachwalał Alpine cdE -> może cdA to i owszem. To radio na pewno nie napędzi tych głośników.
    Możesz zakupić wzmacniacz ale i tak nie będzie equalizera.

    Na pewno zmiana radia i wskazany zakup wzmacniacza.

    Drzwi wyłożyłeś matami w środku i na zewnątrz czy tylko w środku?
    Jakieś dystanse do głośników zastosowałeś?

    Może masz jakieś zdjęcia z montażu to coś się poradzi.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Czyli tak jak myślałem, w takim razie jakie radio i wzmacniacz byś polecał. Sprzęt nie musi być nowy. Radio może być nawet budżetowe skoro głośniki nie będą pod nie podpięte, byle miało equalizer. Wzmacniacz raczej 4 kanałowy bo planuje zainwestować w małego sub'a w przyszłości. Pod 2 kanały tego wszystkiego nie podepnę raczej ?

    Oddałem to do elektryka przy okazji wykleili matami, nie mam zdjęć. Mata butylowa poszła na blachę drzwi, a mata kauczukowa na boczek. Do Gtv jest problem żeby dopasować dystanse, wiec nie były to żadne standardowe. Tworzywo pokroju MDF pokryte jakby gumą, dostałem to w sklepie z głośnikami. Wydaje mi się, że nawet jak nie zostało to zrobione w 100% idealnie to nie ma to wielkiego znaczenia i problem tkwi w sprzęcie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Wygłuszenie ma bardzo duże znaczenie. Ja na twoim miejscu bym zdjął boczek i zobaczył jak jest to wygłuszone. W środku wyłożone dokładnie matami i za zewnątrz też. Powinno być zrobione coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0638.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	137.9 KB
ID:	197293 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0641.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	147.7 KB
ID:	197294
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Radio nie jest najwyższej półki, ale i głośniki również to nie żaden hi-end. Oczywiście nie mogę powiedzieć na el comp złego słowa bo sam gorąco je polecam, ale bez przesady. Co do samego radia przeszukaj dobrze manual, sam miałem kiedyś alpine z serii cde i żeby dostać się tam do głębszych ustawień naprawdę trzeba było pocudować. Co do ostrzenia tweetera może być to również spowodowane tym, że jednak napędza je alpine ( szczególnie te niższe serie potrafiły wyostrzać te metaliczne dźwięki). Zwrotnice dobrze podłączone ? Zdejmij boczek pokaż co tam masz, bez dobrze zrobionej komory nie ma mowy o głębszym kicku.

    Łukasz to drzwi z Twojej Alfy ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Poszukaj starego CDA- 9851R
    A wzmacniacz Alpine V12
    Będzie niedrogo i dobrze
    I da się to tak upchnąć żeby nie było widać, nawet w GTV. Ja w SportWagonie mam to razem upchane z Fix&Go
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1178.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	96.0 KB
ID:	197315
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 12-04-2016 o 22:14

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Poszukaj starego CDA- 9851R
    A wzmacniacz Alpine V12
    Będzie niedrogo i dobrze
    Sprzęt godny polecenie w swojej cenie, ale to połączenie z mową o ostrzącym tweeterze może być kiepskie
    Miałem Alpine v12 f400s i nie powiem byłem mile zaskoczony, ale tweeter z zestawu tempo 6 dawał po uszach niemiłosiernie. Zmiana radia na pioneera trochę poprawiła sprawę ale nadał dało się odczuć dyskomfort na wysokich partiach.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarBi Zobacz post
    Sprzęt godny polecenie w swojej cenie, ale to połączenie z mową o ostrzącym tweeterze może być kiepskie
    Miałem Alpine v12 f400s i nie powiem byłem mile zaskoczony, ale tweeter z zestawu tempo 6 dawał po uszach niemiłosiernie. Zmiana radia na pioneera trochę poprawiła sprawę ale nadał dało się odczuć dyskomfort na wysokich partiach.
    U mnie siedzi F400s i Tempo 6 i jest jak dla mnie dobrze (z tego radia można naprawdę mocno ściszyć Tweetery), Tweetery upchałem tak jak na foto, a na drzwi poszło 30 mat Silent Coat.
    To radio ma w moich rękach dożywocie, niektóre nowe radyjka za 800+ tak nie grają
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160305091106[1].jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	68.5 KB
ID:	197316
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 12-04-2016 o 22:25

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Łukasz 166, Teoretycznie tak powinno to u mnie wyglądać z tym, że tak jak na zdjęciu pierwszym powinna być wyklejona mata butylowa, a na drugim pianka kauczukowa. Niedokładnie docięli mi boczek drzwi (plastik) wiec straciłem do nich zaufanie, sprawdzę przy okazji jak zamocowali głośniki. Podrzucę foty w najbliższym czasie to faktycznie będziemy wiedzieli więcej.

    Udało mi się posłuchać na innym radiu, nic specjalnego Pioneer, model za jakieś 200zł, nawet nie najnowszy ok. 2011 rok produkcji. Efekt był co najmniej dwa razy lepszy wiec już wiem, że przy nowym radiu trochę lepszej klasy byłbym usatysfakcjonowany (na tym etapie). Wniosek taki, że albo mam nie do końca sprawne radio albo marka Alpine jest już nic nie warta, jeżeli chodzi o tańsze modele. Nawet ilość niskich tonów przy tym radiu była na tyle zadowalająca, że znowu odpuszczam temat skrzyni bassowej (czego chciałem uniknąć). Co ciekawe nawet wysokie tony nie były irytujące, praktycznie ich korekcja na radiu z equalizerem nie była konieczna.


    Mimo wszystko skłaniałbym się ku opcji (chyba) w zainwestowanie w nie zbyt drogi wzmacniacz żeby jeszcze poprawić jakość odsłuchu. Wtedy nie potrzebowałbym bym chyba radia z wyższej pułki bo głośniki byłyby podpięte pod wzmacniacz i radio nie byłoby takie ważne? I wystarczyłoby budżetowe radio. Z wyborem radia z niższej pułki sobie poradzę chociażby jakiś nowy Pioneer. Większy problem mam ze wzmacniaczem bo skłaniałbym się w stronę używanych, tylko, że nie chciałbym kupić jakiegoś nie udanego modelu. Nie chciałbym również przeznaczyć na niego jakiś koksów bo w sumie zaczynam przygodę z car audio. Zależałoby mi też żeby stosunkowo pasował do charakterystyki El Comp'ów, żeby nie był to sprzęt, który je spali itp. Kwota powiedzmy do 300zł, nie więcej. Właśnie od razu pomyślałem o Alpine V12, można go dostać za nawet 200zł. Mimo, że w temacie car audio jestem raczej zielony wiele dobrego o nim słyszałem, tylko pytanie czy nie będzie za mocny dla moich głośników ?

    Edit: Na logikę wzmacniacz wydaje mi się najważniejszy ale może źle kombinuje. Inaczej czy powiedzmy przy tym samym wzmacniaczu niech będzie wspomniany wyżej Alpine V12, a budżetowym ale stosunkowo znośnym radiu powiedzmy za około 200zł, (nowym/używanym), a np. Alpine CDA- 9851R i głośnikach, które obecnie posiadam, odczuje znaczącą różnice ? Bo jeśli tak to może lepiej iść małymi kroczkami jeżeli chodzi o budowę zestawu car audio tym bardziej, że jestem początkujący i mam ograniczony już budżet. Czyli faktycznie zainwestować w konkretne sprawdzone radio za te 350zł pokroju CDA-951R. Posłuchać, oswoić się, a nie iść po łebkach, tym bardziej jak już zainwestowałem w wygłuszenie i w miarę dobre głośniki. Jeżeli będę chciał czegoś więcej, dopiero wtedy zainwestować w wzmacniacz ? Bo teraz skuszę się na tańsze radio, sprawdzony wzmacniacz i potem okaże się, że radio kupione niedawno okaże się najsłabszym ogniwem i znowu należałoby je zmienić.

    Czy po prostu Pioneer z saturna/starsza używka za 200zł + Alpine V12 zagra o niebo lepiej koniec kropka, a wyjdzie mnie to stosunkow podobnie jak samo dobre radio, a na El Compy taka konfiguracja w zupełności wystarczy ? Dodam, że głośników szybko raczej nie mam zamiaru zmieniać. (Alpine CDA-951R = ~ 350zł, Pioneer z saturna/ używka za 200zł + Alpine V12 = ~ 450zł).


    kylo1986, Masz do tego jakiegoś suba czy drugą parę głośników czy ten zestaw jest wystarczający ? Pytam z czystej ciekawości


    P.S. Zakładając, że radio jest 4 kanałowe jak najlepiej podpiąć jeden zestaw głośników ? Zastanawiam się czy rozwiązanie gwizdki podpięte na dwa osobne kanały nie były by lepszą opcją ?
    Ostatnio edytowane przez Veloce. ; 13-04-2016 o 01:08

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarBi Zobacz post
    Łukasz to drzwi z Twojej Alfy ?
    Tak z mojej 166.

Podobne wątki

  1. kluczyk 3 przyciski alfa 147 body comp
    Utworzone przez szajbus0 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 20:45
  2. Body Comp / ECU
    Utworzone przez Fatasso w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory