Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [159] po zmianie radia na alpine nie odbiera stacji

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    31

    Domyślnie [159] po zmianie radia na alpine nie odbiera stacji

    Witam.

    Mam radio alpine z kostką trochę przerabianą. Czy trzeba podpiać pod któryś pin plus na wzmacniacz z radia (zazwyczaj niebieski kabel)? Ogólnie czy w 159 jest wzmacniacz który trzeba zasilić. jak tak to który pin w fabrycznej kostce ma miec podane napiecie?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    68

    Domyślnie

    Żeby niefabryczne radio łapało stacje musisz pomiędzy kabel antenowy a radio podłączyć separator i zasilić go niebieskim przewodem przy kostce iso radia.Napięcie pojawia się na tym przewodzie po włączeniu radia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    31

    Domyślnie

    Podłączyłem separator ale podpiąłem go pod plus z zapalniczki ten sam co zasila mi radio. I jest bardzo kiepsko :/ na dwóch radiach testowałem, fabryczne za to pięknie łapię. Czy to błąd podłączenia i powinienem podpiąć go pod ten niebieski z radia opisywany jako zasilanie anteny? Czy raczej nie ma to znaczenia.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    31

    Domyślnie

    Testuje wlasnie radio z androidem z chin, i kurcze lapie stacje lepiej niz alpine za to slychac co jakies czas trzaski które utrudniają odbiór. Czy mam podejrzewać antenę? Tylko dlaczego na fabrycznym problem nie występuje, łapie mniej stacji ale grają jak trzeba.

    Czy filtr przeciw zakłóceniowy może coś zmienić?

  5. #5
    Yarek
    Gość

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. Mam navi Pioneera AVIC-F40BT (wygląda to tak: http://allegro.pl/pioneer-avic-f40bt...700330959.html ). Gdy kupiłem auto, to radio mi grało w trasie i bez problemów. Pewnie coś poregulowałem itd. i w ogóle nie łapie mi stacji. Nic na FM, ani AM. Reszta działa bez zarzutu (cd, navi, telefon, bluetoth, kamera itd). Wymieniłem bat anteny na oryginał, bo stary był nagryziony zębem czasu. No i co mi poradzicie Forumowicze? Dodaję, że w dużych miastach mam stacje lokalne, poza nimi nie łapie nic.

  6. #6
    Yarek
    Gość

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o pomoc z tym radiem!
    Podpinam się pod temat. Mam navi Pioneera AVIC-F40BT (wygląda to tak: http://allegro.pl/pioneer-avic-f40bt...700330959.html ). Gdy kupiłem auto, to radio mi grało w trasie i bez problemów. Pewnie coś poregulowałem itd. i w ogóle nie łapie mi stacji. Nic na FM, ani AM. Reszta działa bez zarzutu (cd, navi, telefon, bluetoth, kamera itd). Wymieniłem bat anteny na oryginał, bo stary był nagryziony zębem czasu. No i co mi poradzicie Forumowicze? Dodaję, że w dużych miastach mam stacje lokalne, poza nimi nie łapie nic.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/car_...#ixzz4gPCWBAKW

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał olej7777 Zobacz post
    Witam.

    Mam radio alpine z kostką trochę przerabianą. Czy trzeba podpiać pod któryś pin plus na wzmacniacz z radia (zazwyczaj niebieski kabel)? Ogólnie czy w 159 jest wzmacniacz który trzeba zasilić. jak tak to który pin w fabrycznej kostce ma miec podane napiecie?
    A mógłbyś wrzucić foto panelu z tą alpiną bo sam się zastanawiam nad zmianą na 1din i nie wiem jak to będzie wyglądać?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. Podłączenie radia Alpine UTE 72BT
    Utworzone przez mat147 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-02-2019, 13:14
  2. Wybór radia Alpine kenwood
    Utworzone przez arwu w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 23:38
  3. Wybór radia Alpine kenwood
    Utworzone przez arwu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 19:48
  4. [159] Zapamiętanie ręczne stacji radia - problem
    Utworzone przez soto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 17:46
  5. Woda w podstawie anteny od radia. Problem z odbiorem stacji
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 18:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory