Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Temat: Alfa 166 z DSP rozbudowa audio

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie Alfa 166 z DSP rozbudowa audio

    Witam
    Potrzebuję porady osoby, która już coś takiego robiła i podpowiem mi co jak i gdzie i jaki to da efekt. Szukałem czytałem ale znalazłem tylko częściowe informacje .

    Przyzwyczajony do czegoś więcej, niż jest nam w stanie zaoferować DSP w 166 chciał bym rozbudować audio. Na pewno subwoofer do bagażnika lub w podłokietnik, i przednie głośniki.
    Wiem, że siedzi tam 2ohm na allegro znalazłem w sumie tylko PB w 2ohm ale nie wiem jak z jakością dźwięku z tego zestawu. Mam w domu dwa hi-endowe zestawy odseparowane firmy Phd 5.1kit oraz Helix esprit z tym, że są to zestawy 4ohm ,skrzynie JBL również posiadam, mase okablowania itp itd.
    Wiem, że oby podłączyć subwoofer muszę dać procesor dźwięku z wejściem tzw. hi-input, wtedy daję na wejście sygnał z głośników z półki.
    Pytanie rodzi się tutaj takie, jak z jakością dźwięku przy tym rozwiązaniu czyli wejście hi, i czy wtedy do korektora/procesora który ma wyjścia na subwoofer , przód i tył ,mogę podłączyć przez wzmacniacz głośniki 4ohm i będzie to lepsze rozwiązanie niż te pb za 400zł? Oczywiście drzwi będą wygłuszone.

    Ewentualnie , jeśli macie jakieś inne rozwiązania które zdają egzamin i grają naprawdę bardzo dobrze, to proszę o przedstawienie swoich rozwiązań.Oraz podpowiedź jak to wszystko podłączyć, żeby współpracowało odpowiednio ze sobą.
    Montaż drugiego radia nie wchodzi w rachubę nie chcę doklejać żadnych daszków, ani nic wycinać w konsoli.
    Ostatnio edytowane przez Loco ; 18-06-2016 o 19:13


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Moim zdaniem rozsądnym wyjściem jest całkowite wywalenie DSP i wstawienie nowego toru AUDIO. ICS=>procesor=>wzmacniacz/e. Nie będziesz wtedy zależny od głośników 2 Ohm. Zrezygnował bym z pomysłu wstawiania subwoofera/ów do tylnej półki, bo mało jest tam miejsca żeby to fajnie grało. Tomaz zabudował u siebie głośnik w wnęce podłokietnika i ponoć taka opcja daje radę. Poszperaj w dziale "nasze belle" , można znaleźć tam dużo ciekawych informacji nt. audio.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    A bez wywalania DSP ta opcja się nie uda? Z półki głośniki zrobią out a woofer zagości właśnie tak jak u tomaza w podłokietniku albo cała skrzynka w bagażniku. No właśnie szperałem i oprócz modów Tomaza : ale on zbudował system na drugim radiu a ja bym chciał zostawic icsa jako jednostkę sterującą, i Marka ale nie wiem czy dokończył swoje zamierzenia i z jakim skutkiem , nic konkretnego nie udało mi się wyszukac .


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Panowie. To jest temat do działu car audio. Poza tym. Były już takie. No wysilcie się trochę w szukaniu. Myślicie ze po 17 latach produkcji tego auta jesteście pierwsi w temacie?

    Jeżeli chodzi o podpięcie wzmacniacza to tez było przerabiane i jest kilka metod. Wzmacniacz z wysokimi wejściami (tomaz tak zrobił ostatnio), wyjście na wzmacniacz przed końcówkami mocy (ja tak zacząłem) albo po prostu ominięcie tego i tylko wzmacniacz.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    4x16 cm w drzwiach + 2xniepamiętamile, ale 16+cm w półce i nadal mało basu? Serio?

    Poza tym bagażnik jest oddzielony metalową grodzią, i tam jeszcze suba pakować?

    Zależy czego oczekujesz. Podejrzewam, że przy jakiejś audiostradzie / dorabianym auxie -> ICS -> wzmacniacz podłączany po hi-input mogą już się nazbierać dość duże zniekształcenia.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 19-06-2016 o 18:06
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Przepraszam za umiejscowienie nie w tym dziale . Moderatora proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

    A jeśli chodzi o to czego oczekuję to w 156 mam audio zbudowane na alpine jednostka sterująca to iva d300r + moduł ipod + wzmacniacz 5 kanałowy alpine dedykowany pod tą jednostkę z szeroko rozbudowanym procesorem dźwięku i wyjściem na wzmacniacz dla subwoofera, drzwi wszystkie , bagażnik i podłoga wygłuszone matami stp a tapicerka pianką. Z przodu helix esprit odseparowany z tyłu głośników brak i skrzynka JBL 400W RMS i również w 156 bagażnik jest oddzielony grodzią , a uwierzcie mi że to gra tak, że się z auta nie chce wysiadac, i nie mówię tu o łupance jak pod remizą a o czystym klarownym dźwięku w którym można upajać się poszczególnymi frakcjami instrumentów i głębokim nisko schodzącym basie, ale nie natarczywym i drażniącym.

    I chciał bym właśnie przynajmniej w 70-80% uzyskać tą jakość i radość ze słuchania muzyki w aucie tak samo przy cichym jak i głośniejszym odsłuchu bez trzasków, zniekształceń itp itd.

    Żadne audiostrady, a tym bardziej lutowne auxy nie wchodzą w rachubę zostaje oryginalna zmieniarka na CD audio tym bardziej, że gra dobrze i nic się nie tnie.

    A co sądzicie o takim procesorze dźwięku?
    http://allegro.pl/audison-bit-one-nowy-i6278918818.html
    i dopiero pod niego dwa wzmaki jeden na suba drugi jakiś 4 kanałowy na normalne 4ohm głośniki?
    Ostatnio edytowane przez Loco ; 19-06-2016 o 22:27


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ten procesor jest zaj...sty, tylko nie chcesz wymieniać seryjnego radia a myślisz o takim sprzęcie? Przy twoich pomysłach na rozbudowę audio to cholernie drogi kwiatek na kożuchu.
    Koledzy dobrze radzą a jak coś lepiej to tylko "wszystko od nowa".
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ten Audison to fajna sprawa jest
    Za jego pomocą możesz faktycznie zaprogramować każdy kanał. Teoretycznie najlepsze efekty daje puszczenie każdego głośnika na osobnym kanale, ale wtedy 8-kanałowy DSP załatwia Ci drzwi przód+tył. Przydałyby się jeszcze z 2 kanały na bas w półkę lub suba...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Jak chcesz zatrzymać ICS + zmieniarka jako źródło, to nie wiem jaki jest sens kupować procesor za 1800 zł. Cały zestaw gra na tyle dobrze, na ile najsłabsze ogniwo w torze audio. Ja wątpię, żeby w ICS siedziały jakieś super bebechy. Przy High input, czyt po głośnikowym sygnał jest już zniekształcony przez przedzwmacniacz i wzmacniacz, modulowanie go dalej przez procesor, kolejny wzmacniacz itd, to się już robi masakra.

    Wrzuć DSP i jakieś lepsze głośniki, a reszte kasy zainwestuj w stereo do domu Samochód to wyjątkowo niewdzięczne środowisku dla audio. Ja już się dawno wyleczyłem. Ile byś nie wpakował kasy, to nadal będzie samochód
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ten procesor jest zaj...sty, tylko nie chcesz wymieniać seryjnego radia a myślisz o takim sprzęcie? Przy twoich pomysłach na rozbudowę audio to cholernie drogi kwiatek na kożuchu.
    Koledzy dobrze radzą a jak coś lepiej to tylko "wszystko od nowa".
    Wiem, że z porządnym radiem była by inna bajka... ale nie wyobrażam sobie w 166 upychać gdzieś radia po kontach itp.

    Kwiatek może nie taki drogi bo właśnie chodzi o to, że praktycznie wszelakie okablowanie ,porządne nie marketówka, 3wzmacniacze , dwa porządne zestawy odseparowane, skrzynka z wooferem, kondensator leżą i kurzą się w domu, więc jeśli ten procesor załatwił by sprawę to jestem w siódmym niebie. Zostaje mi wtedy kupić maty, pianki do wygłuszenia i myślę , że razem z prockiem zamknął bym się w 2500zł.

    Tylko pytanie czy jak bym zakupił ten procesor to podłączam go po prostu pod kanały głośnikowe i tyle czy coś jeszcze muszę zmieniać, żeby to banglało z DSP i żebym niczego nie uszkodził , ponieważ w ten sposób i z seryjnymi jednostkami typu ICS , dsp nie miałem styczności, a elektronik ze mnie żaden.

    Kolego tomtrz nie doczytałeś, u mnie jest fabrycznie DSP ale nie spełnia moich oczekiwań, mogę wsadzić 2ohm głośniki widziałem , że są jakieś PB na alle za 400zł ale obawiam się , że głośniki w tej cenie również dupy nie urwią.
    Ostatnio edytowane przez Loco ; 19-06-2016 o 23:17


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 14:49
  2. [159] Alfa 159 audio
    Utworzone przez Kat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 21:41
  3. rozbudowa audio w 147
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 23:33
  4. [156] rozbudowa audio
    Utworzone przez piotr9008 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-02-2010, 23:31
  5. Fabryczne radio - rozbudowa audio
    Utworzone przez hinomaru w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory