Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Potrzebuje pomocy w sprawie radia AR147

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Jak ktoś słucha muzyki na laptopie i porównuje do czegokolwiek innego grającego to jest ignorantem
    Ot moje zdanie
    Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy . Chodziło mi o to że , jakość między płytą CD a mp3 lub innym skompresowanym formatem jest ogromna i jesteśmy w stanie usłyszeć różnicę nawet na laptopie . Ot taki przykład dałem.
    Bez obaw , nie słucham muzyki na lapku
    Mam po prostu wyczulony słuch i lubię dobrze grający sprzęt ;-)

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Powiem szczerze że aż nie dowierzam. Z czystej ciekawości. Zapodaj może jakimś linkiem do kawałka w mp3 i identycznego audio CD (flac czy co tam innego reflektujesz). Aż zapodam i sprawdzę czy jestem tak głuchy czy Was tak ponosi z tą czułością dźwięku.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Włóż sobie swoją ulubioną oryginalną płytę CD i odpal na niej ulubiony kawałek . Po czym ściągnij mp i zrób to samo . Nie wierzę , że nie usłyszysz różnicy .

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Osobiście większość muzki jakiej słucham jest zgrana do formatu flac (kompresja bezstratna). I jeśli macie możliwość słuchać plików w tym formacie to polecam. Jednak uczciwie muszę przyznać, że utwory zgrane do mp3 z dobrego źródła (np. oryginalna płyta cd)
    w jakości 320kbps brzmią naprawdę dobrze i trzeba już mega sprzętu i wyćwiczonego ucha oraz zaawansowanych utworów żeby usłyszeć różnicę.
    Jeśli ktoś myśli inaczej niech zrobi uczciwy test ale na ucho.
    Chciałbym podkreślić, że w słabszych mp3 (np. 128kbps) bez problemu usłyszycie tu gorszą jakość.
    Ludzie czasem podpinają komputer do wzmacniacza w domu przez wyjście słuchawkowe ;-) i słuchają mp3 a potem te same utwory słuchane z cdplayera podłączonego do tego samego wzmacniacza brzmią lepiej, powodem tego jest lepszy przetwornik cyfrowo - analogowy, oraz inny typ wyjścia sygnału.
    Podsumowując kupuj radyjko które odtwarza mp3 ale korzystaj z plików dobrej jakości i będzie Pan Zadowolony!

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja już nie mówię że mp3 może być w wysokim bitrate. Ale porównując to standardowe. Chyba właśnie 128kbps do audio to aż sprawdzę. Jak odkopię jakąś oryginalną płytę zobaczymy jaki jestem głuchy. Bo słuchając raz w jednym miejscu audio a raz w drugim mp3 w życiu nie byłem w stanie rozróżnić jakie jest źródło. Zobaczymy jak będzie na tym samym kawałku jeden po drugim.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Zgraj sobie utwór lub kilka gdzie jest sporo różnych instrumentów i wsłuchaj się w wysokie częstotliwości. Zrób wersję też poniżej 128kbps to zobaczysz czego wyżej szukać.
    Ja przy 128 słyszę różnice. Powyżej to już zależy od utworów.
    Test najlepiej przeprowadzić na dobrym sprzęcie...
    Myślę że dziś standardem stało się już 320kbps . W tym formacie "krąży" najwięcej muzyki. Z pojemnością nośników też już nie ma problemu...

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Flac bardzo dobrze się sprawdza to przenośnych urządzeń . Mimo że znacznie ogranicza ilość utworów na telefonie . ajpodzie itd. Do tego DOBRE słuchawki i można działać .
    Natomiast w domowym zaciszu jeśli chodzi o muzykę z płyty CD to tylko w systemie stereo ( nie przez kino domowe ) .

    Moglibyśmy jeszcze dyskutować o rodzajach okablowania , ale to już temat rzeka .
    Nie chce tutaj wychodzić na jakiegoś audiofila , bo do takiego brakuje mi wiedzy oraz pieniędzy przede wszystkim , ale jednak jakąś "wrażliwość " posiadam dzięki tacie .

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    To tez zależy od muzyki, której się słucha. Muzyka Pop, wiekszość hip-hopu, dance, czy inne łupanki generalnie są zrobione ze słabych sampli, bez żadnej stereofonii, z płaską dynamiką itd. więc różnica w jakości może być pomijalna

    Muzyka instrumentalna, dobrze zmasterowana to już co innego Ambitniejsza muzyka elektroniczna też jest w bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze co da się zauwazyć w przypadku mp3 vs CD to totalny brak przestrzeni (stereofonii) w mp3, dalej dynamika (różnica głośności między cichymi partiami i głośnymi) w mp3 jest bardzo spłaszczona. Za tym idzie rozdzielczość - gdzie po prostu pewnych dźwieków nie usłyszysz w mp3, bo są zagłuszane kompresją dynamiki, albo ich tam juz wcale nie ma

    W samochodzie mam wspaniale zmasterowaną płytę Pink Floyd - Dark side of the moon, jak się włączy to doskonale słychać, czemu CD jest lepsze od mp3 :d
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Potrzebuje pomocy w sprawie dachu
    Utworzone przez Th3moon w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 14:26
  2. potrzebuje doradztwa w sprawie GT
    Utworzone przez mar3kos w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory