Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Prośba o poradę. Alfa 159 Connect Nav Poprawa grania

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie Prośba o poradę. Alfa 159 Connect Nav Poprawa grania

    Witajcie,
    zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą poprawy grania w aucie. Wiem że postów typu jakie głośniki, jaki wzmacniacz itd było mnóstwo lecz mi najbardziej zależy na tym aby zostać przy fabrycznym radiu i aby całość była jak najbardziej "dyskretna" i nie rzucała się w oczy. Celem jest zdecydowana poprawa jakości grania, ponieważ obecna niestety najlepsza nie jest.

    W aucie mam radio jak ze zdjęcia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-159-20-jtdm-136-sport-z-nawigacja-malopolskie-proszowice-135359427.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	35.5 KB
ID:	216254

    Oprócz standardowej czynności wygłuszenia i zmiany głośników chciałbym zastosować Subwoofer montowany w boczku bagażnika

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	890_900x900.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	80.1 KB
ID:	216255

    i teraz prośba o radę ponieważ to jest to co bym chciał. Pytanie czy oprócz wzmacniacza do Subwoofera stosuję wzmacniacz do głośników? Jaki zastosować? Czy to radio będzie w stanie to uciągnąć? Posiadam doświadczenie z audio lecz raczej na poziomie amator w zakresie wiedzy technicznej. W praktycznej stronie nie ma problemu, potrafię wykonać fachową robotę ale technicznie chciałbym aby ktoś kto na tym się zna wyłożył mi temat łopatologicznie.

    Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez CracowCity ; 28-11-2016 o 01:23

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w przypadku alfy 159, ale chyba można dokupić cały zestaw bose i wsadzić go, zachowując fabryczne.

    Jeśli chodzi do drugą część pytania to jest to duży obszar konwersacji. Radio posiada swoje końcówki mocy aby podpiąć standardowe głośniki. Jednak jak myślisz nad czymś lepszym to w takim wypadku kupić radio, do tego tubę basową, wzmacniacz i głośniki. Podejrzewam że bardziej Ci zależy na zachowaniu fabrycznego radia, więc bardziej bym się rozejrzał za zestawem bose.

    Od strony elektroniki: Radio posiada swoje końcówki mocy jak napisałem, jednak przy zastosowaniu wzmacniacza to wzmacniacz przejmuję rolę wzmacniania sygnału tak by w aucie dudniło Radio w tym wypadku podaje sygnał na wzmacniacz. Wzmacniacz wzmacnia sygnał i steruje głośnikami oraz tubą basową jeśli jest także podpięta. Nie wiem czy coś się z tego dowiesz jak coś to pisz, postaram się to może inaczej wyjaśnić

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Wow Dzięki za odpowiedź bo kilka razy zaglądałem po napisaniu postu i patrząc na ilość odpowiedzi byłem przekonany że zostanę z tematem na etapie "radź sobie sam".

    Tak to prawda, chciałbym zachować oryginalne radio które wedle mojego gustu najlepiej pasuje do całości a zmiana na inną jednostkę pomimo jej lepszych właściwości zaburzy według mojego gustu całą estetykę.

    Niestety nawet nie wiem jaki model/rodzaj jest tego radia. Czy posiada złącze RCA do wzmacniacza, czy podpinam się do niego przewodami z głośników. Czy przewód sterujący (niebieski) ma osobne wyjście z radia? Czy szukam w wiązce odpowiedniego miejsca?
    Jeśli chciałbym ugryźć głośniki w drzwiach osobnym wzmacniaczem a tubę osobnym to jak taki temat ugryźć w kwestii podzielenia sygnału na dwa wzmacniacze?

    Jeśli zadaję dla niektórych zbyt banalne pytania to sory! Ale gdzie indziej zapytać jeśli nie tutaj?

    Cyrus Dzięki za odpowiedź i porady Finalnie nie wiem faktycznie czy wsadzenie BOSE nie zamknie sprawy

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1480352.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	106.7 KB
ID:	217907

    Czy ktoś już montował u siebie taki zestaw? Może podzielić się doświadczeniem, bądź dałby jakąś radę co do montażu?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Taki zestaw to masakra w montażu i wcale nie gra tak dobrze, a za darmo go nie dają. To co napisałeś w pierwszym poście jest o wiele bardziej sensowne niż kupowanie dość kiepskiego zestawu z 10 letnimi głośnikami. I teraz co najważniejsze, robią po mało swoje audio będziesz mógł to robić etapami, a wrzucając te Bose, prawdopodobnie na jakiś czas zostaniesz bez niczego, zanim to złożysz wszystko do kupy :-)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Hej, jakos ostatnio widzialem w TVN Turbo program 101 napraw , było o alfie 159 i dołożeniu wzmacniacza plug&play, ponoć w opinii prowadzącego grało o wiele lepiej na fabrycznych głosnikach
    Ten odcinek : http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1...dy,210370.html

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja jestem na etapie robienia audio w mojej 159. Nie kupuj żadnego bose!
    Te głośniki to jakaś kpina.
    Ja kupiłem u Proxim'a z naszego forum dwa zestawy odseparowanych JBL'ów, wzmacniacz 5 kanałowy Alpine Flex (ma wejścia zarówno z poziomu głośników, jak i RCA i dość dużo ustawień filtrów i robi z 4 kanałów 5). Do tego jeszcze dystanse z MDF, polepszenie wytłumienia drzwi i jedyne co kupiłem oryginalnego to subwoofer z sedana. Kupiłem go bo był tani (poniżej 100 zł) a pasuje plug&play. Jeśli nie zda egzaminu to kupię markowy subwoofer 20cm i zamontuje to na podstawie z MDF. Wzmacniacz wsadzę w okolicach nóg pasażera lub schowka. Jedyne co będę musiał zrobić to przeciągnąć przewód do Sub'a i zasilanie wzmacniacza przez ścianę grodziową. Jak się z tym uporam to załączę fotorelację w temacie o mojej TBi.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Panowie,
    szybkie pytanie i prośba o szybką informację ponieważ niestety zasoby internetu nie posiadają takiej wiedzy do której umiałbym dotrzeć
    Otóż pytanie jest następujące:

    Czy wiązka instalacji w samochodzie, pod konsolą w każdej wersji wyposażenia jest przygotowana po BOSE? Udało mi się dotrzeć do schematów Connect Nav lecz w wersji przed liftowej, która różni się złączami od po liftowej. W przed liftowej wygląda na to iż wiązka główna schowana pod konsolą dla wersji BOSE była bardziej rozbudowana od tej dla wersji bez BOSE. W moim przypadku mam puste miejsca przy gnieździe w radiu co wygląda jak miejsce pod kostki dla BOSE.

    Na zielono zaznaczyłem miejsce w kości które w tej wersji radia jest zbędne. Po prostu nic po stronie radia tam nie ma. Na czerwono natomiast gniazdo pod brakujący wtyk pod który możemy coś w radiu wpiąć.

    Ostatnie 2 zdjęcia to wiązka od systemu BOSE z maja 2011 roku (moje auto również jest z maja 2011) Daty produkcji zarówno auta jak i BOSE wskazują na to że prawdopodobnie widziały się na parkingu przed fabryką o ile nie na samej taśmie montażowej

    Od strony deski rozdzielczej powinny się łączyć z dwiema kościami w wiązce pod konsolą obok nóg pasażera. I jak rozumiem skoro brakuje mi już przy samym radiu jednej kostki to nie mam nawet co szukać owych złączy za radiem? Czy tak jak na wstępie pytałem Wiązka główna pod BOSE jest inna od tej bez? Nie jest to szybkie rozwiązanie na zasadzie PLUG&PLAY, jak to w ogłoszeniach widać? Iż biorę taki zestaw jak na zdjęciu które wcześniej zamieściłem i po prostu sobie wpinam?

    Bardzo Was proszę z góry, nie nadawajcie jeszcze na to że BOSE jest do kosza i to szmata i najlepiej wsadzić 4 Tuby do bagażnika i będzie wtedy grało. Proszę pomóżcie mi merytorycznie przy tym pytaniu a potem pójdziemy dalej nadawać na BOSE

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	83.8 KB
ID:	220100

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2a.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	43.0 KB
ID:	220101

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3a.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	89.7 KB
ID:	220102

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4a.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	63.4 KB
ID:	220103

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5a.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	49.5 KB
ID:	220104

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6a.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	226.6 KB
ID:	220105

    Dodatkowo kilka schematów które wcześniej znalazłem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a1_a643f4c.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	103.1 KB
ID:	220106

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a2.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	148.2 KB
ID:	220107

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a3_c748f46.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	93.4 KB
ID:	220108

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a4_bb9c378.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	100.3 KB
ID:	220109

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a5_1978ace.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	179.1 KB
ID:	220110

    Patrząc na złącza przy akumulatorze teoretycznie złącze C które na schemacie jest zaznaczone jako odpowiedzialne za BOSE mam podpięte, lecz znowu puste jest B. Tak jak wspomniałem schemat który załączyłem i który posiadam jest z wersji przed liftowej a ja mam po lifotwą. Nie wiem czy po prostu nie zostało to zmienione i to puste miejsce u mnie w planie jest przeznaczone pod wersję z BOSE.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7a.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	71.7 KB
ID:	220111
    Ostatnio edytowane przez CracowCity ; 21-01-2017 o 16:13

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar mgrMafia
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Legnica, DE-Kevelaer
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD 2010r.
    Postów
    103

    Domyślnie

    Nie jest to czasem tak samo rozwiązane jak w 156 w wersji bez Bose i w wersji z Bose? nie mając Bose oryginalnie trzeba kupić cały zestaw czyli głośniki, wzmacniacz i okablowanie
    nie sądzę aby księgowi licząc koszty w 159 zrobili pomyłkę i do każdego modelu montowali okablowanie pod Bose. Moim zdaniem musisz pociągnąć kable z zestawu Bose, tak jak na wykresach epera przedstawiłeś

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar CracowCity
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159, 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    48

    Domyślnie

    No właśnie byłem święcie przekonany iż powinno to być metodą Plug&Play, tzn. dwa złącza ze zdjęcia powyżej zakończone szyną niebieską i czarną powinny być wpinane w złącza widoczne na rysunku NR 6 za nawigacją oznaczone D020A i D020B. Niestety nie mogę ich znaleźć. Złącza za nawigacją z rysunku niestety nie przedstawiają rzeczywistości ponieważ są z poprzedniej wersji. Nie mniej tak jak załączyłem na zdjęciach z mojej wersji brakuje jednej kostki w złączu, która nie wiem czy nie powinna być w wersji z BOSE.

    Ta wiązka której zdjęcie załączyłem idzie od suba ze wzmacniaczem do konsoli środkowej. Jednak nie znajduję miejsca gdzie mógłbym ją ewentualnie wpiąć.

    Stąd jestem oszołomiony ponieważ wydawało mi się że wiązka główna która idzie za konsolą była taka sama do wszystkich wersji a jedynie do niej były ewentualnie dodatkowo dopinane dodatkowe elementy wyposażenia. Tym bardziej iż mam Navi z Blue&Me, klimatronik, komplet poduszek i jedyne czego brakuje to BOSE. Ciężko uwierzyć w to iż do każdego poziomu wyposażenia była inna wiązka główna.
    Ostatnio edytowane przez CracowCity ; 21-01-2017 o 17:27

Podobne wątki

  1. Alfa na prezent - prośba o poradę
    Utworzone przez colba w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 14:34
  2. Alfa 164 - prośba o poradę
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 19:45
  3. [Alfa 159 z Krakowa] - prośba o poradę
    Utworzone przez Michall w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 17:34
  4. Prośba o poradę ALFA ROMEO 156 2.0 TS z LPG
    Utworzone przez marny w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 22:09
  5. Prośba o poradę Alfa 156 JTD
    Utworzone przez paszczakx w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 21:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory