Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: [156] Bose lekka modyfikacja

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar DeKonrado
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    156 Berlina 2.0 JTS 2002r.
    Postów
    5

    Domyślnie [156] Bose lekka modyfikacja

    s10.ifotos.pl/img/rally1jpg_asreqeh.jpg
    s10.ifotos.pl/img/rally2jpg_asreqer.jpg

    Witam serdecznie wszystkich alfaholików. Alfę mam już od prawie 2 lat, dotychczas nie pisałem bo większość informacji znajdowałem bez rejestracji na forum.

    Temat Bose również poczytałem dogłębnie i sporo informacji znalazłem.

    Mam kilka wątpliwości.

    Teraz przyszedł czas na niewielkie zmiany w systemie audio w mojej alfie.

    Mam fabryczny zestaw Bose, niestety subwoofer zamontowany w bagażniku (alfa w wersji sedan), zaczął pierdzieć i wydawać inne dźwięki niekoniecznie akceptowalne przeze mnie.

    Posiadam wzmacniacz jak na zdjęciach, mam zamiar wymontować całkowicie tego fabrycznego suba z tylnej półki, dołożyć wzmacniacz który będzie obsługiwał tylko inny subwoofer (oparty na Magnat Xpress 10"). Głośniki w tylnych drzwiach w ogóle odepnę, przednie zostają takie jak były w zestawie Bose. Przód byłby zasilany z fabrycznego wzmacniacza Bose. Natomiast planuję wpiąć w instalację Bose ten mój drugi wzmacniacz i podłączyć do niego tylko Magnata.

    Teraz moje pytanie gdzie się wpiąć do złącza Bose, znalazłem taki oto schemat

    s6.ifotos.pl/img/z-elektro_asreqex.png

    i pytanie brzmi,
    1. czy lepiej wpiąć się z sygnałem do nowego wzmacniacza z pinów Nr 5,6,7,8 (tzw. wejścia tylnych głośników) i podłączyć je do wzmacniacza wejściem Hi-level
    2. czy może wpiąć nowy wzmacniacz z pinów Nr 1, 2, 14, 15 (nie wiem tylko czy 1 i 2 to sygnał z radia na sub a 14 i 15 to wyjście na sub ze wzmacniacza Bose) do wejścia Hi-level
    3. czy może podpiąć piny 20, 21, 22, 23 (tzw. wyjście na tylne głośniki) i je wpiąć w Hi-level

    Wejście hi-level we wzmacniaczu ma 6 pinów które są od czego? Bo sygnał stereo na 4 piny, w instrukcji jest napisane, że w pudełku kiedyś była jakaś wtyczka i pewnie miał wyprowadzone 4 kabelki do podłączenia tych 4 wejściowych z głośników. Nie wiem które to mogą być, ewentualnie będę szukał na próbę która to są.

    Wzmacniacz ma tylko 400W więc raczej nie za dużo, czy mogę wziąć 12V z pinu 12 albo 13 czy bezpieczniej ciągnąć inny przewód od akumulatora, masę podepnę gdzieś do karoserii w bagażniku. Niby wzmacniacz mały ale fabryczne kable również mają mały przekrój i może zbyt obciąży to instalację.

    Przewód załączający wzmacniacz to chyba pin 25 w Bose i podepnę go do nowego wzmacniacza do złącza REM.

    Czy to wszystko ma sens czy może jakieś inne rozwiązanie jest lepsze.

    Drzwi przednie w cieplejszy dzień planuję wygłuszyć matami butylowymi.

    Nie słucham muzyki nad wyraz głośno ale lubię miłe brzmienie basu, na pewno nie będę słuchał na 100% mocy wzmacniaczy.

    Obrazek z pinami wzmacniacza Bose pochodzi ze strony: elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24

    Niestety z moim poziomem nie mogę wklejać linków i obrazków więc wrzuciłem linki do skopiowania i wklejenia samemu w przeglądarkę.

    Proszę o ewentualne uwagi czy to co planuję ma sens.
    Ostatnio edytowane przez DeKonrado ; 09-03-2017 o 00:09 Powód: edycja błędu

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 22:37
  2. Modyfikacja 3.0 V6 TB
    Utworzone przez longman87 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 14:24
  3. [Giulietta] Lekka czkawka przy odpuszczaniu gazu
    Utworzone przez Imć w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 16:58
  4. [146] SZYBKO POTRZEBNA PORADA, lekka stluczka a alfa nie odpala
    Utworzone przez pinaacoladaa w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 09:56
  5. [75] Modyfikacja wydechu V6
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory