Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Waga wygłuszenia drzwi

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie Waga wygłuszenia drzwi

    Cześć,
    Zamierzam wygłuszyć drzwi w swoim Mito.
    Zdecydowałem się na maty STP Silver i piankę GMS-02 - po 5 sztuk każdej (75x50).
    Ogólna waga jaka dojdzie na jedne drzwi to ok. 5-6 kg i stąd moje pytanie czy nie będzie to miało negatywnego wpływy na drzwi które i tak w Mito są już same w sobie dość ciężkie. Proszę o info od kogoś kto wygłuszał drzwi jak to u niego wygląda

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Mam tak wygłuszone drzwi w G. i nic się nie dzieje. Wsadziłem to jak auto było nowe, bo denerwował mnie szum przy szybkiej jeździe i do tej pory (3.5 roku) wygłuszenie nie sprawa żadnych problemów. Większość czasu drzwi i tak wiszą podparte na obu końcach, więc ich masa nie przeszkadza. Podejrzewam też, że jak nie będzie się na nich bujał i zostawiał otwartych przez kilka godzin, to też nic się*nie stanie. Jak chcesz sprawdzić czy na pewno nic się*nie stanie, to powieś na klamce 3 kg na godzine, a po tym czasie sprawdź czy nie skrzypi i czy zamyka się*równo.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar meridian
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa G.
    Auto
    Było MiTO 1.4 MA
    Postów
    116

    Domyślnie

    Tak też myślałem żeby do nich wsadzić kilka kilogramów i zobaczyć jak się będą zachowywać Dzięki za odpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    5-6 Kg na drzwi to moim zdaniem przesada. Do wnętrz można użyć lżejszej pianki a mata z folią nie jest konieczna wszędzie. Drzwi w Mito są dość długie i na pewno da się zauważyć różnicę wynikającą z tej wagi. Od razu tego nie zauważysz ale po dłuższym czasie mogą sworznie zawiasów bardziej wyrobić a i ogranicznik nie będzie miał łatwiej.

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W Brerze miałem ten sam dylemat i wykleiłem tylko jedną warstwą maty butylowej i cienką pianką (kiedyś w 147 nie żałowałem mat ale to było 5D z małymi drzwiami). Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem na forum CA, że ponoć nie zawsze zaleca się wyklejanie drzwi pianką od wewnątrz bo może to powodować pogorszenie niskich tonów.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Poyeboos
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    NS/KRK
    Auto
    AR GT 1.9 JTD 08r
    Postów
    45

    Domyślnie

    a coś lżejszego nie da się założyć? zrobił bym z wyciszeniem w swojej gt ale 5 kg to moim zdaniem za dużo

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Pianka pod tapicerkę ma sens i jest wskazana jeśli głośnik gra "pod nią". Dlatego zwykle wyprowadza się je nad boczek, żeby ruch membrany nie pompował powietrza między boczek a poszycie drzwi.
    Z kolei folia aluminiowa wbrew pozorom potrzebna jest na całej powierzchni, w otworach dla usztywnienia butylu a na blachę dla "wygaszenia" drgań tejże (zamienia je w ciepło)
    Natomiast do głuszenia hałasu (powietrza, opon, silnika) dużo większy efekt daje filc, im grubiej tym lepiej.
    Oczywiście to podejście dość bezkompromisowe bo dla poprawy audio wystarczy namiastka komory zamkniętej (zaklejenie otworów technologicznych).
    Mam mocno oklejone drzwi (wewnętrzna blacha i wszystko pod boczkiem i to grubo) 2-wu i 3 mm matą butylową z aluminium od 3 lat i nic negatywnego z zachowaniem drzwi nie zauważyłem.
    Za to zamykają się z takim cichym fajnym mlaśnięciem
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Poyeboos
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    NS/KRK
    Auto
    AR GT 1.9 JTD 08r
    Postów
    45

    Domyślnie

    wyczuwalna różnica po wyciszeniu drzwi? tak czytam internety i zdania są różne

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dla audio diametralna na plus, po to wygłuszałem, dla ogólnie pojętego hałasu wewnątrz - żadna.
    Efekty przyniosło by wygłuszenie nadkoli, podłogi, ściany grodziowej, grubsze-podwójne szyby, lepsze-podwójne uszczelki, wygładzenie nadwozia, schowanie wycieraczek pod maskę itp,itd.
    A na to mamy znikomy wpływ.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Poyeboos
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    NS/KRK
    Auto
    AR GT 1.9 JTD 08r
    Postów
    45

    Domyślnie

    no i konkretna odpowiedź, dzięki pytałem bo głównie chodzi mi o hałas ale jak widać trzeba z tym żyć

Podobne wątki

  1. Spinki wygłuszenia maski
    Utworzone przez ziellony01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 07:50
  2. Waga drzwi (blacha) Alfa 156 ? ktoś ważył ?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 18:03
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 11:40
  4. [145] waga
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 08:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory