Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: [159]Wymiana subwoofera bose na większy- SportWagon

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jak nie wejdzie, jak wchodzi...? Przecież głośnik jest zawsze na dystansie. Ja miałem w dwóch 159 dość głębokie głośniki Powerbass i Helixy, które bez problemu tam wchodziły. Nie ma sensu wkładać tam głośników z bardzo dużym magnesem bo i tak nie wykorzystasz tego na kickbass i częstotliwości rzędu 80-100 Hz. Jak przesadzisz z basem w drzwiach to będziesz musiał każdy element kłaść na gąbce i nawet guziki od szyb zaczną drżeć
    No i wykrakałeś :-) Weszły głośniki Morel Tempo Ultra 602, przy okazji wygłuszyłem drzwi... I drzą przyciski od szyb, nawet bez żadnego wzmacniacza, pod samym radiem. Spróbuję rozebrać ten panel i napchać gąbki samoprzylepnej pod przyciski itp. Przy wygłuszaniu drzwi, blachę w środku odkręcaną wykleja się z jednej strony? Od strony wnętrza samochodu?

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Panel od szyb przykręć dając jakąś piankę między plastik i mocowanie w drzwiach. Nie ma sensu oklejać tej blachy od wewnątrz. Lepiej oklej poszycie drzwi. Pod przyciski nie dawaj nic. Jeśli dobrze zamortyzujesz cały panel to będzie ok. Poza tym winę tutaj ponoszą właśnie niedobre częstotliwości. Drzwi generujące zbyt mocne basy tak się będą zachowywać.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ten panel od sterowania drzwi mam oklejony dookoła gąbką, ale nic to nie daje, drży generalnie przycisk od sterowania lusterek (nie jest ciasno spasowany) i przycisk od blokady drzwi. Spróbuje coś zrobić z tym, na chwilę obecną nie mam subwoofera, więc głośniki muszą zagrać trochę basem, w przyszłości po prostu obetnę je zwrotnicą w radiu. Co do drzwi to mam wyklejone całkowicie blachę zewnętrzną drzwi od środka, tą blache wewnątrz drzwi (ale tylko od tej strony którą widać gdy boczek jest zdjęty i piąnką/gąbką wyklejony tapicerowany boczek. Na pare drzwi ledwo starczyło mi pięć mat, nie mam wyklejonego tylko skrawka blachy pod silnikiem szyb, reszta jest w pełni oklejona.

    Teraz chciałbym dołożyć jakiś wzmacniacz pod ten zestaw Morel Tempo Ultra 602, zrobić słupki pod tweetery (obecnie są w oryginalnych miejscach) i w ostatnim etapie subwoofer. Czy ktoś robił już słupki pod tweetery, ewentualnie zna osoby/firmy, które to ładnie zrobią?

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Czy ktoś robił już słupki pod tweetery, ewentualnie zna osoby/firmy, które to ładnie zrobią?
    Ja sobie zrobiłem zabudowę słupka pod Wavecor TW30wa01 chyba. Żaden problem, ogarniesz sam. Najważniejsze to dobre ukierunkowanie głośników, a reszta to włókno szklane, żywica i szpachla. Poszukaj poradników o zabudowie w słupek. Jako,że udzielam się na diyaudio, to wklejam poradnik zrobiony przez jednego moderatora/administratora: https://ssl.diyaudio.pl/content.php/...-s%C5%82upkach

Podobne wątki

  1. [159] Sedan - instalacja subwoofera pod tylną półką [nie Bose]
    Utworzone przez Diwad w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 10:46
  2. [159] Bose - brak dzwięku z subwoofera
    Utworzone przez Lich w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 10:42
  3. Prośba o pomoc w znalezieniu kostki do subwoofera bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 11:15
  4. [156] Montaż subwoofera Bose - da się?
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory