Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [159]Wymiana subwoofera bose na większy- SportWagon

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie [159]Wymiana subwoofera bose na większy- SportWagon

    Jak w temacie.
    Po tygodniu użytkowania audio z systemem bosem w mojej 159 TI, mam wielki niedosyt niskich tonów. Pozostałe częstotliwości nie są tragiczne i zastanawia mnie jak można poprawić jakość basu. Budżet to 1500zł a jeśli w tej cenie da się podziałać w temacie niskich tonów, będę otwarty na propozycje. Sub musi mieścić się we wnęce oryginalnego, nie chce zabierać przestrzeni bagażnika na jakieś tuby czy skrzynie.
    Obecnie mam zamontowane oryginalne radio 2din z CD bez mp3, jest navigacja oraz blue&me.

    W innych tematach czytałem posty osób siedzących w temacie audio i może pomożecie mi dobrać sprzęt do mojego auta.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jak chcesz tam wsadzić coś innego to musisz znaleźć miejsce na wzmacniacz i resztę osprzętu bose, który jest w tej wnęce. Dobra firma zajmująca się Audio zrobi Ci w tym miejscu zabudowę ze stabilniejszym subwooferem i innym głośnikiem. Tylko jest kwestia, czy seryjny wzmacniacz to uciągnie. Dodatkowo zmień głośniki w drzwiach (przynajmniej te 16 cm), zamontuj je na dystansach MDF i wytłum blachy oraz tapicerki. Wątpie, żeby Ci 1500 zł wystarczyło. Ja robiłem sobie wszystko sam i mimo zbierania sprzętu przez dobrą chwilę i kupowania reszty u Proxima i tak miałem około 800 zł za wszystko nie licząc 3 dni pracy. U Ciebie dojdzie jeszcze zabudowa i robocizna. Więc poniżej 2000 raczej Ci tego nie zrobią.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie

    Mając schemat okablowania z bose, jestem w stanie sam wykonać montaż oraz podłączenie zestawu z nowym subem. Wygłuszenie drzwi to żaden problem, wygłuszyłem kilka samochodów więc proces jest mi znany.
    Głównie rozchodzi się o to czy bez zmiany radia jest możliwe uzyskanie przyjemnego i mocniejszego basu podczas słuchania muzyki. Znaczenie ma styl muzyki jakiej słucham, tutaj króluje styl Kins of Leon itp. Ogólnke rock i dobry pop a przy fabrycznym bose niskich tonów brakuje.
    Wracając do sprzętu- jakie głośniki wrzucić do przednich drzwi, wzmacniacz jaki i czy skrzynia z allegro nada się, jeśli tak to jaki głośnik?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Pamiętaj, że Bose ma 10 głośników. Centralny to taki moim zdaniem zbędny bajer. Ja mam seryjną navi po FL do której podpiąłem wzmacniacz robiący z 4,kanałów 5. Alpine Flex 5. Do tego zestawy ze zwrotnicami od JBL CS760 C plus dobre wytłumienie większości blach w aucie (również tylna półka, oparcie, częściowo podłoga i niektóre inne płaszczyzny blaszane) i własnej roboty bassreflex z kanałem dla lepszego ciśnienia z subwofera. Tylko, że ja mam berline... W SW będzie trochę gorzej. Nie kupuj nic gotowego tylko niech to zrobi ktoś z pojęciem i umiejętnościami. Jak policzy pojemność wnęki i dopasuje do niej głośnik oraz wytłumi wnękę to będzie zadowolony. Z radia Bose nie wyciągniesz super brzmienia. Po montażu wzmacniacza z filtrami HP i LP oraz po zamontowaniu głośników ze zwrotnicami (głównie o przód chodzi) będziesz miał to, czego oczekujesz.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hemi
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Większyce
    Auto
    159 SW 2.4 20V TI
    Postów
    84

    Domyślnie

    Zrobienie zabudowy pod suba kosztować musi nie mało, boje się, że nawet jak budżet zwiększę do 2tys. na całą operację to plan spali w połowie drogi. Wytłumienie wnęki jest do wykonania własnoręcznie ale zabudowy sam nie zrobię ze względu na brak doświadczenia z zabudową audio. Dajmy na to, radio zostawiam seryjne(chociaż najchętniej bym je zmienił na ori z navi i dużym wyświetlaczem), do tego odłączam seryjny wmacniacz i woofer z bagażnika. W to miejsce montuję nowy, 5 kanałowy wzmacniacz, woofer z zabudową gotową do zakupu i zmianiam głośniki w drzwiach oraz całość zostaje wytłumiona. Efekt jaki uzyskam może być zaskakująco dobry czy nie warty zachodu? Pozostaje jeszcze podpięcie instalacji z nowym wzmacniaczem- kable w drzwiach musze pociągnąć nowe i czy okablowanie wzmacniacza również musi posiadać większą średnicę żyły kabla?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Z kablami jest trochę roboty. Żeby mieć przód puszczony po zwrotnicy musisz ją podpiąć przed kostką w drzwiach. Robiłem to u mnie i mam zdjęcia z tego. Zbieram się ale nie mam czasu na zrobienie oddzielnego tematu z przeróbki audio (około 60 zdjęć...). W razie potrzeby pisz na PW. Okablowanie do głośników zostaw seryjne. Kable w 159 są grube i z bardzo dobrej miedzi. Najsłabsze punkty to kostki w drzwiach ale tego nie ma sensu omijać. Jedynie do wzmacniacza musisz plus i masę grubą pociągnąć. Przejście do aku jest dość łatwe.

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Zrób porządnie wytłumienie drzwi, i wymień woofery w drzwiach na jakieś lepsze. I wymiana suba nie będzie potrzebna

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianos1221 Zobacz post
    Zrób porządnie wytłumienie drzwi, i wymień woofery w drzwiach na jakieś lepsze. I wymiana suba nie będzie potrzebna
    Będzie potrzebna... Żaden "woofer" w drzwiach nie przeniesie Ci takich częstotliwości, jak subwoofer. Poza tym głośniki drzwiowe powinny spełniać rolę kick bass'ów, jeśli mamy oprócz nich inny niskotonowy głośnik. Wtedy sopran idzie przez wysokotonowe, średnie tony i "szybszy" bas drzwiami a niskie tony z subwoofer'a.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A moze zamiast wymieniać subwoofer, to najpierw go "odetkaj" tzn pozwól mu oddychać pełną piersią.
    Na forum jest temat założony przez Tomek_krk jak to zrobić, efekt jest podobno zdecydowanie lepszy.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    - - - Updated - - -

    P.S.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_dzwieku.html

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Usa
    Auto
    magsexVE
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Będzie potrzebna... Żaden "woofer" w drzwiach nie przeniesie Ci takich częstotliwości, jak subwoofer. Poza tym głośniki drzwiowe powinny spełniać rolę kick bass'ów, jeśli mamy oprócz nich inny niskotonowy głośnik. Wtedy sopran idzie przez wysokotonowe, średnie tony i "szybszy" bas drzwiami a niskie tony z subwoofer'a.
    Różnica między fabryką a dobry wytłumieniem i lepszym głośnikiem jest kolosalna także może by to koledze wystarczyło. A jeśli chcę masaż nerek to jedyna opcja to zewnętrzny wzmak i jakaś skrzynka. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Sedan - instalacja subwoofera pod tylną półką [nie Bose]
    Utworzone przez Diwad w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 10:46
  2. [159] Bose - brak dzwięku z subwoofera
    Utworzone przez Lich w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 10:42
  3. Prośba o pomoc w znalezieniu kostki do subwoofera bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 11:15
  4. [156] Montaż subwoofera Bose - da się?
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory