Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ulepszenie systemu Bose jakie głośniki założyć? zmiana suba?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jaro.sailor
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    AR 156 20 v 2,4 jtd (175), AR 155 v6
    Postów
    21

    Domyślnie Ulepszenie systemu Bose jakie głośniki założyć? zmiana suba?

    Cześć
    Właśnie odnawiam boczki w mojej alfie, które wymontowałem, więc jest okazja, aby także poprawić nieco dźwięk. W mojej alfie jest fabryczny zestaw bose- oryginalne radio i subwoofer też takowy (taki zamaskowany w bagażniku przy lewej ścianie, za wykładzinką)
    Usprawnienia zacznę oczywiście od wytłumienia drzwi - maty już kupiłem i zacząłem wygłuszanie. Dodam, że raczej nie słucham bardzo głośno muzyki, tak średnio raczej, więc nie chodzi mi o konkurowanie z kimkolwiek ilością wydawanego dźwięku, ale lubię dobre czyste brzmienie z dobrym ciepłym ,niedudniącym basem. Nie jestem jednak audiofilem i nie chcę wydać reklamówki stuzłotówek, aby podnieść jakość o ,,5 procent za 5 tysiaków"
    Mam kilka wątpliwości
    1.Tył - gdzie wożę pasażerów, chcę zostawić po staremu, dam tylko wygłuszenie. Chcę ulepszyć przód. Podobno najlepiej założyć tutaj zestaw separowany - 2xwoofer i 2x gwizdki. Coś mi się obiło, że cały system bose w alfie jest zrobiony pod głośniki 2 ohm. Czy to znaczy, że nowe głośniki (lepsze, miejmy nadzieję!), też muszą być na 2 ohm? Zestawów na 4 ohm jest zdecydowanie więcej. Wytłumaczcie mi to jak chłopu na rowie, bo jestem w tym temacie zieloniutki
    2. Jakie głośniki polecacie na przód. Skłonny jestem za zestaw głośników zapłacić 300-500 zł
    3. Czy w miejsce po oryginalnym subie można założyć jakąś skrzynkę, tak by dalej wszystko wyglądało jak dotychczas, tzn. nie byłoby widać zmian w bagażniku. Czy taki zabieg poprawiłby znacząco wrażenia towarzyszące słuchaniu muzyki?
    4. Jeśli tak, to jaki subwoofer polecacie za rozsądne pieniądze? ile trzeba zapłacić za suba, by miało być wyraźnie lepiej?
    5. Ta sama wątpliwość, co z głośnikami - czy sub musi być na 2 ohm?
    6. Czy sub będzie potrzebował dodatkowego wzmacniacza, czy ten słaby fabryczny boose pociągnie coś większego?


    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS
    Postów
    1

    Domyślnie

    podbijam pytanie, chcialbym wymienic glosniki a rowniez posiadam system bose, w ktorym glosniki sa 2 ohm, jestem w holandii i nigdzie nie moge znalezc glosnikow 2ohm, wszystko 4ohm, nie znam sie na tym, jestem w stanie kupic i przelozyc glosniki, na tym sie konczy moja wiedza

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Jeżeli nie chcesz wkładać dużej gotówki to po prostu wygłusz drzwi. Zerknij też tutaj: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_dzwieku.html

    I w zasadzie zobaczysz co potem. Jeżeli bas Ci nie odpowiada, zbyt zamula, za słaby, to zmień wzmacniacz basowy. Jeżeli brakuje Ci góry, spróbuj umieścić tweetery w słupkach. Jeżeli mimo to nadal nie jesteś zadowolony, zmień głośniki (i tutaj decyzja, wsadzić jakieś podstawowe za 200-300zł, czy wydać więcej jeżeli będziesz chciał zmienić wzmacniacz pod głośniki na coś lepszego).
    Ostatnio edytowane przez khazar ; 05-10-2017 o 09:39

Podobne wątki

  1. [159] Instalacja systemu bose
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-10-2022, 11:33
  2. [159] Jakie radio 2din do systemu BOSE?
    Utworzone przez wawraf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 11:46
  3. [159] Instalacja systemu bose w 159 sw
    Utworzone przez pietro91 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 08:35
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 19:27
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory