Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Podłączanie rejestratora - poradnik

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie Podłączanie rejestratora - poradnik

    Cześć

    Walczę ostatnio z rejestratorami - być może przyda się komuś kilka pomysłów i jak najbardziej podrzucajcie swoje.

    1. Problem z G1WH przy podłączeniu do gniazdka USB (które jest w lepszym miejscu niż zapalniczka) w samochodzie zgłasza się jako "pamięć zewnętrzna" i nie chce nagrywać (myśli, że jest podłączona do komputera).
    Rozwiązanie: zalepić taśmą klejącą piny sygnałowe (dwa środkowe) we wtyczce USB - wtedy pozostaną jedynie + i - i kamera będzie z gniazdka dostawać jedynie prąd. Nigdzie w internecie nie znalazłem ani tego problemu, ani rozwiązania - może się przyda

    2. Ścieżka podłączenia kamery w Giulieccie -
    - najpierw kabel puszczamy podsufitką (po wepchnięciu go tam dość chętnie stamtąd wychodzi - trzeba więc dość głęboko go "upchnąć")
    - następnie (optymalnie zaczynając od progu drzwi) wyciągamy uszczelkę. Jeśli nigdy jej nie ruszaliśmy, będzie wyglądała na przyklejoną - stanowczy ruch jednak przełamie opór. (popróbujcie w różnych miejscach "zacząć", u mnie najłatwiej odeszło przy progu drzwi przednich). Jak już odejdzie to później idzie łatwo - wyciągamy uszczelkę aż do górnej krawędzi słupka "A"
    - teraz najtrudniejsze - odrywamy ciągnąć w stronę kierownicy prawy słupek "A". Pod spodem idzie zawleczka do airbaga (kurtyny pasażera) więc pod żadnym pozorem nie wsadzajcie tam nic od strony drzwi. Można śmiało podważyć plastikowym narzedziem do zdejmowania tapicerki i ciągnąć paluchami, ale ABSOLUTNIE nie działamy niczym od strony uszczelki
    - jak już odciągniemy słupek na tyle, żeby przepchnąć pod tą zawleczką od airbaga kabel USB to przeciągamy go pod spodem - DELIKATNIE. Żeby nie było pretensji do mnie jak Wam wystrzeli kurtyna
    - od razu zauważycie piękny tunel między blachą a słupkiem, w którym bez trudu przeciągniecie kabel
    - domykamy kabel uszczelką i ciągniemy aż poniżej schowka
    - na samym spodzie koło nóg pasażera jest taka oflokowana osłona schowka - tam jest taki rant, za którym bardzo ładnie się chowa kabel
    - na koniec odginamy plastiki po lewej stronie nogi pasażera i tamtędy ciągniemy kabel aż do przedniego USB

    3. Ścieżka podłączenia kamery w Giulii
    Tu jeszcze rozpracowuję temat - kupiłem na razie DOD470 i taki adapter http://www.wideorejestratory24.pl/pl...du-DOD-DP4/399. Skrzynka z bezpiecznikami jest w Giulii (szczęśliwie) pod dywanikiem pasażera, więc całą tę instalację umieszczę pod schowkiem i wepnę się w bezpiecznik działający 24/7 żeby działał tryb parkingowy. Sposób montażu fizyczny opiszę później.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Się przyda, będę śledził. BTW. Jaką kamerę montujesz? Nigdy nie miałem i zupełnie nie mam punktu odniesienia.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Obecnie mam dwie - G1WH i poczciwego Mobiusa. Zamówiłem właśnie dziś DOD LS470 z trybem parkingowym i GPS jako główną kamerę do Giulii Veloce (mobiusa podłączę na rejestrowanie tyłu). G1WH podłączałem dziś narzeczonej w Giulieccie Veloce - dlatego na bieżąco postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami Mobiusa póki co będę używał w Giulii aż nie przyjdzie DOD. Już widzę, że czeka mnie wyzwanie z DODem - mianowicie chcę, żeby rejestrował pozycję po GPS, ale żeby nie rejestrował prędkości (w veloce to trochę strzał w kolano . Fizyczne podłączenie mam nadzieję że sprawi mi dużo problemów w Giulii (tzn mam nadzieję, że jest sztywno i dobrze wszystko spasowane i będzie ciężko to odrywać

    co do samej zasadności kamery - narzeczona przywaliła Mazdą w babkę, co wyjechała na czerwonym. Na początku była ok, po czym przy policji zmieniła zeznania o 180o. Nie wyobrażam sobie od tego czasu jeżdżenia bez kamery (oczywiście wszyscy świadkowie jak się coś stanie udają że akurat patrzyli w przeciwnym kierunku . W takiej sytuacji 1000 zł wydany na kamerę zwróci się z nawiązką jednorazowo.

    Tryb parkingowy w DOD 470 ma wielką zaletę i wielką wadę. Zaletą jest fajnie działający tryb parkingowy - gdyby mi ktoś zarysował giulię i odjechał, słowo daję że wylałbym na jego auto gruszkę betonu i nasrał jeszcze na ten sarkofag - więc kamera może się przydać na parkingu. Wadą jest jednak kuszenie fanów cudzej własności. Dlatego jak przyjedzie DOD to zaraz pościeram wszystkie oznaczenia i zrobię żeby wyglądał jak chińska kamera za 30 zł

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    No właśnie też myślę o kamerce bo już kilka razy "ustępowałem" miejsca kretynom zacieśniającym sobie zakręt kosztem mojego pasa ruchu a ciężko ustalić sprawcę przy takiej kolizji. Próbuję znaleźć coś o dobrych parametrach optyki i długiej pętli ale bez "bajerów" typu gps, asystent pasa, prędkość i jonizatory powietrza. I ważne żeby jakoś to wyglądało. Zrób proszę fotorelację z wyrywania plastików


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ok, LS470W od DODa i to gniazdko DP4 (też DOD) zamontowane.
    Niestety gdybym nagrywał coś dodatkowo pewnie bym nie wyszedł z garażu o 3ciej nad ranem, a mam o 8mej jakiś kandydatów do pracy i chciałbym okazać im należny szacunek nie ziewając

    Więc tak, kilka rad przy instalacji tego zestawu w Giulii:

    1. Do wepchania kabla pod podsufitkę będzie potrzebne narzędzie do podważania (nie śrubokręt!) - jest tam mega ciasno
    2. W tej akurat kamerze jest po jednej stronie mini usb, po drugiej gniazdko zapalniczki... polecam więc zacząć od przewleczenia mini usb przez słupek (a nie grubaśnego gniazdka zapalniczki)
    3. Czyli - zdejmujemy uszczelkę po stronie pasażera (idzie dość łatwo, nie wolno się bać)
    4. odrywamy słupek A ciągnąc w stronę kierownicy (u mnie poszło nadzwyczaj łatwo, ale są czasem mocniej spasowane)
    5. przewlekamy mini usb w miejscu, gdzie nie ma jeszcze airbaga (tak w 3/4 wysokości słupka A)
    6. podważamy plastikiem i ubijamy kabel pod podsufitką
    7. do dołu bez problemu pociągniemy kabel między blachą a uszczelką (jak jest zdjęta uszczelka - bardzo łatwo)
    8. wciskany pod blachę kabel przyklepujemy konsekwentnie uszczelką
    9. odciągamy plastik przy prawej nodze pasażera i za nim ciągniemy kabel aż do zaślepki od bezpieczników
    10. UWAGA - dywanik pasażera od strony fotela jest bardzo mocno trzymany przez rzepy. NIE RWIEMY siłowo, przytrzymujemy te spody (rzepy) i trzymając odrywamy dywan. Bezmózgowe szarpanie skończy się wyrwaniem rzepów z tapicerki i dywan będzie Wam latał jak rękaw czarodzieja
    11. odkręcamy pokrywę bezpieczników pod dywanikiem kręcąc milion razy w lewo..... (aż do całkowitego wykręcenia tych kapsli)
    12. Ważna i cenna informacja: jeśli mamy kamerę z trybem parkingowym i chcemy mieć do niej cały czas zasilanie - używamy bezpiecznika 7.5A po prawej na dole (cały dolny rząd jest zasilany bez względu na stacyjkę). Jeśli chcemy aby kamera dostawała prąd po zapłonie, podłączamy się pod najniższy amperowo bezpiecznik w górnym rzędzie
    13. Zestaw DP4 nie zadziała bez uziemienia - można je wpiąć pod nakrętkę z lewej strony
    14. w DP4 ustawiamy 12V (obawiam się, że 24V może coś zjarać)
    15. nie wpinamy się żadnym czerwonym kablem bezpośrednio pod bezpiecznik, bo zjaramy kamerę - musi być jakieś gniazdko zapalniczki, gniazdka usb i tak dalej
    16. nie wpinamy się np pod 15A na dole bo będzie się bez przerwy świecić nawigacja (7.5A w moim przypadku robi robotę, nie wygląda, żeby coś tam było - instrukcja też pomija ten bezpiecznik)
    17. po zabawie z bezpiecznikami może wyskoczyć błąd airbagów (u mnie był) - ponowny rozruch go kasuje (ale żeby nie było na mnie jak Wam wywali w twarz

    No i w sumie tyle... zobaczę rano, czy odpali )

Podobne wątki

  1. [159] Podłączenie rejestratora trasy
    Utworzone przez por.Jaszczuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 200
    Ostatni post / autor: 22-09-2022, 15:18
  2. Podłączanie overboost n75
    Utworzone przez tajskii w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 19:25
  3. Doprowadzenie napięcia do rejestratora jazdy
    Utworzone przez piotr19922 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 22:10
  4. [147] JTD Podłączanie zestawu
    Utworzone przez Mateoo92 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 09:18
  5. Podłączanie CA 156
    Utworzone przez fazzi55 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory