Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] Wylany kondensator w Blaupunkcie?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115KM '03
    Postów
    35

    Domyślnie [156] Wylany kondensator w Blaupunkcie?

    Witam

    Jako iż czekam jeszcze na jedną przesyłkę w związku z małymi przeróbkami audio w mojej 156 (którymi podziele się na forum w późniejszym czasie), to chciałem zająć się innym problemem.

    Mianowicie radio bardzo słabo odbiera, standardowo na większości stacji słychać szumy co kilka sekund, a najmniejsza przeszkoda (typu przejazd pod mostem) całkowicie uniemożliwia słuchanie radia.
    Sprawdziłem wzmacniacz antenowy, wygląda w porządku. Wszystkie wtyczki przy radiu i wzmacniaczu przepsikałem kontakt sprayem, ale to nic nie pomogło.

    W dodatku przy słuchaniu płyt CD (zmieniarka) często po włączeniu radia płyta także pierdzi, a czasami całe radio się zawiesza.
    Pomaga wtedy włączenie Tunera, przełączenie z powrotem na CD i zmiana płyty. Wtedy radio do kolejnego wyłączenia samochodu działa poprawnie.

    Stąd też naszło mnie żeby wyciągnąć radio i sprawdzić co w nim siedzi.
    Po otwarciu znalazłem taki oto kwiatek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 10.09.2017, 12 52 15.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	234811Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 10.09.2017, 12 52 22.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	106.6 KB
ID:	234812Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie 10.09.2017, 12 54 07.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	234813

    Pytanie czy jest to wylany kondensator, czy jakieś zabezpieczenie kondesatora? Stawiam na to pierwsze, ale chciałbym się upewnić.
    Kondensator to 16V 1000uF 85 stopni. Nie wiem czy są gdzieś dostępne schematy tego radia, ale chętnie bym na nie zerknął żeby dowiedzieć się za co ten kondensator odpowiada.

    Z góry dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Co do kondensatora to zwykły klej, eliminuje wibracje i mocuje go dodatkowo. Co do pierwszego to latka lecą, jakieś niestabilne napięcia, zimne luty, generalnie skoda czasu i kasy na szukanie przyczyn.
    A wzmacniacz antenowy mimo że "wygląda" to pewnie nie działa przy takich objawach.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar DeKonrado
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    156 Berlina 2.0 JTS 2002r.
    Postów
    5

    Domyślnie

    Kondensator wygląda też na spuchnięty, to co wygląda na wylane to raczej klej jak pisał slavol. Jeśli góra kondensatora jak patrzysz z boku jest wypukła to na pewno jego koniec życia już nadchodzi lub nadszedł. Ja bym go wylutował i wstawił nowy. Może on powodować te problemy z włączaniem radia lub jego zawieszanie niestabilna praca. Czy zasięg fal radiowych się zmieni to wątpię, może jednak ten wzmacniacz antenowy też już dogorywa.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115KM '03
    Postów
    35

    Domyślnie

    Właśnie kondensator nie wyglądał na wypukły, inne tak samo. Co do wzmacniacza w takim razie spróbuję go wymienić, ale najpierw poszukam jakiegoś przerwania w masie lub zaśniedziałych złącz. Oprócz niestabilnej pracy radia czasem nie działa tylna wycieraczka (np. gdy mam podłączoną ładowarkę do telefonu do gniazda zapalniczki) lub czasem klimatyzacja uruchamia się, a potem co kilka sekund wyłącza się i uruchamia ponownie (słychać charakterystyczne cykanie). Zazwyczaj wszystko działa okej, ale niekiedy zdarzają się tego typu sytuacje.

    Ps. Chociaż jak patrzę ponownie na te zdjęcia, to wydaje się być jednak wypukły. Kupię kondensator i na wszelki wypadek go jednak wymienię

Podobne wątki

  1. [MiTo] AUX w fabrycznym Blaupunkcie
    Utworzone przez jabart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2014, 08:13
  2. Proszę o poradę! Wylany kwas na deskę rozdzielczą
    Utworzone przez szyszek05 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2014, 13:58
  3. Czy potrzebny bedzie mi kondensator!!
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 17:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory