Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jaki wzmacniacz pod odseparowany zestaw

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie Jaki wzmacniacz pod odseparowany zestaw

    Koledzy i koleżanki, prośba o radę.
    Zestaw odseparowany Morel Tempo 6, jaki potrzebuje wzmacniacz mocowo aby im sprostał.
    Posiadam Alpine 3552 i powiem Wam, jest bardzo mizernie albo już się za bardzo przyzwyczaiłem, może powinienem zrobić przegląd instalacji bo już nie mam takiej radości jak w momencie zainstalowania nw. zestawu.

    Suche dane:

    1. Wzmacniacz Alpine 3552:
    Specyfikacja:
    * 4 Channel Mode: 30 Watts x 4 into 4 ohms w/ 0.08% THD
    * 40 Watts x 4 into 2 ohms w/ 0.8% THD
    * 3 Channel Mode: 30 Watts x 2 into 4 ohms w/ 0.08% THD
    * 40 Watts x 2 into 2 ohms w/ 0.8% THD
    * 85 Watts x 1 into 4 ohms w/ 0.8% THD
    * 2 Channel Mode: 85 Watts x 2 into 4 ohms w/ 0.8% THD

    2. Głośniki:
    Morel Tempo 6, moc 120W

    Pytanie, wszędzie w opisie zestawu jest moc 120W. Natomiast na wooferze jak i na tweeterze są inne wartości nadrukowane:
    Woofer, 120W
    Tweeter: 80W

    Jak jest mocowo w końcu z zestawem i jaki 4 kanałowa końcówka mocy mi to w pełni obsłuży.

    Ps1. Tak, drzwi jak i boczek wytłumione, a ewidentnie brak kick'a. Głośnik wizualnie też nie "pracuje" jak na przykładowym wideo (wideo nie moje): https://www.youtube.com/watch?v=FIw4PxTbeiQ

    Ps2. Jak ktoś będzie zainteresowany, to Alpine 3552 będzie na sprzedaż.

    Pozdrawiam i dzięki z góry
    Artur

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Mogę w sumie Ci sprzedać swój wzmacniacz, bo z chęcią wymienie na coś czym zasilę mocniej subwoofer, a na przód daje radę bardzo dobrze.

    DLS RA 40 - cena 1000 zł (nowy kosztuje 2500zł), 100% sprawny, stan wizualny bardzo dobry
    4 x 75 W, 2 x 220 W

    Napędzam tym obecnie Morel Tempo Ultra 602, czyli trochę droższy model Twoich głośników w Alfie 159 i robi to robotę konkretnie, samym przednim zestawem można nieźle zagrać, a przede wszystkim jest to jakościowy wzmak, dobra przestrzeń... No mi po prostu granie przedniego zestawu odpowiada w 100%, sprzedam go tylko dlatego, że potrzebuje coś więcej na subwoofer, a nie chce montować 2 wzmacniaczy - i pewnie znowu pójdę w DLS, tylko tym razem DLS A5 lub A7.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    A jakie masz radio? I jak ustawione filtry? Ja akurat mam te drugie głośniki i nawet na samym radiu mają kicka. Standardowo zasilam je Stegiem K2.01

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    U mnie pod samym radiem również coś tam grały, ale dopiero pod wzmakiem pokazują pazur. Warto celować właśnie w okolice 75 w, bo 30 w to niewiele więcej niż pod dobrym radiem. A to jest jednak zupełnie inaczej i cięcia tu wiele nie pomogą. Z resztą te woofery mogą naprawdę dużo, u mnie przy cięciach 63Hz/12dB potrafią tak zatrząść wygłuszonymi drzwiami, że odzywają się przełączniki od szyb (oklejone od dołu gąbką). Tylko ja mam subwoofer, więc nie gram tak mocno przodem.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Na początek to napisz jakie masz radio i ewentualnie jak ustawione są filtry na wzmacniaczu.
    Ogólnie Tempo 6 słynie z dobrego tweetera ale woofer pozostawia wiele do życzenia, na pewno nie uzyskasz z niego jakiegoś mega bassu,. Jeśli mam doradzić to w zależności od tego czego oczekujesz tempo to bardzo przejrzysty i w moim odczuciu dość wysoko zestrojony zestaw w połączeniu ze wzmacniaczami alpinie może trochę ostrzyć górą, z tego co ja mogę polecić w klasie tanio ale na pewno dobrze to :

    Alpinie v12 np. f400s – mocą nie powala ale to stara sprawdzona konstrukcja która jakościowo bije na głowę wiele nowoczesnych wynalazków

    Jeśli ma być bardziej stonowanie coś z serii Audio Art, robią przede wszystkim ciepłe wzmacniacze, ale to w zależności od tego co kto lubi

    Khazar w moim odczuciu ładowanie tak klasowego wzmacniacza jak A5/7 do ultrasów to trochę przerost formy nad treścią
    Ostatnio edytowane przez MarBi ; 17-10-2017 o 14:16

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarBi Zobacz post
    Khazar w moim odczuciu ładowanie tak klasowego wzmacniacza jak A5/7 do ultrasów to trochę przerost formy nad treścią
    Zostawiłbym sobie tego RA 40, ale wybierając DLS A5/A7 mam na mysli bardziej zasilenie subwoofera DLS Nordica 10'. Nie chcę dwóch wzmacniaczy w bagażniku :-) W późniejszym etapie zmienię również te Morele na przodzie być może na DLS Ultimate UP6i. U mnie sprawa jest rozwojowa. Nie wiem jak Tempo 6, ale Tempo Ultra potrafi zagrać wooferem, być może są zestawy w podobnej cenie, które robią to efektowniej, ale to po prostu będą inne głośniki i bardziej różnice w brzmieniu niż lepiej/gorzej.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o bass z woofera to zdecydowanie DLS r6a, nie wiem jak ich nowszy model, ale ta stara konstrukcja przy dobrej aplikacji potrafiła pozamiatać zdecydowaną większość przetworników w rozmiarze 16/16.5 cm.
    Czyli dalej celujesz w 2 way ? Jak masz zamontowane twetery ?
    Dobrze rozumiem, że zasilasz Nordice 2 kanałami w mostku ? Bo jak dla mnie to mimo wszystko te 200 pare watt przy 4ohm bo Nordica chyba nie wychodziła w innej konfiguracji to trochę mało.
    Chociaż kanały mono w a5/7 wcale nie są dużo mocniejsze.
    Przyjeżdżasz na warszawskie spoty ?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Ja miałem tempo 6 podpięte pod Focal fpp 5300 , 4x60 +160 przy 4ohm i grało to wprost genialnie. I rzeczywiście, nie ma co oczekiwać nie wiadomo jakiego łupnięcia od tych wooferów, ale jeśli chodzi o średnie rejestry to w tej klasie nie mają sobie równych i przy moich preferencjach bym ich nie zamienił na R6a, które kopnąć potrafią, ale średnica troche ciemna jest.

    swoją drogą leży u mnie w szafie komplecik tempo 6 i wymieniony wyżej wzmacniacz. Mogę się pozbyć, bo w nowym aucie światłowody i nici z porządnego grania
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarBi Zobacz post
    Jeśli chodzi o bass z woofera to zdecydowanie DLS r6a, nie wiem jak ich nowszy model, ale ta stara konstrukcja przy dobrej aplikacji potrafiła pozamiatać zdecydowaną większość przetworników w rozmiarze 16/16.5 cm.
    Czyli dalej celujesz w 2 way ? Jak masz zamontowane twetery ?
    Dobrze rozumiem, że zasilasz Nordice 2 kanałami w mostku ? Bo jak dla mnie to mimo wszystko te 200 pare watt przy 4ohm bo Nordica chyba nie wychodziła w innej konfiguracji to trochę mało.
    Chociaż kanały mono w a5/7 wcale nie są dużo mocniejsze.
    Przyjeżdżasz na warszawskie spoty ?
    Na razie nie przyjeżdżam, bo nie mam z czym, świeżaczek raczej jestem. Nordica dopiero jutro do mnie przychodzi, teraz mam Morel Primo 10' i tak, zasilam tymczasowo z DLS RA 40, ale zmienię go na DLS A5/A7 lub Mosconi AS 100.4. Bardzo niechętnie dołożyłbym monoblocka, ale wolę mieć jeden wzmak niż dwa. Tweetery mam zabudowane w słupkach.

    Nie miałbym pomysłu jak wygłuszyć panele od opuszczania szyb i regulacji lusterek aby wykorzystać potencjał R6a.

    W temacie się wypowiedziałem bo miałem Morel Tempo Ultra pod radiem i pod wzmakiem 4x75 i widzę jaka jest różnica :-) Poza tym mam do nich moim zdaniem całkiem fajny wzmacniacz, tylko na subwoofer trochę za słaby.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    W temacie się wypowiedziałem bo miałem Morel Tempo Ultra pod radiem i pod wzmakiem 4x75 i widzę jaka jest różnica :-) Poza tym mam do nich moim zdaniem całkiem fajny wzmacniacz, tylko na subwoofer trochę za słaby.
    Jak chcesz, to mam przytoczony wczesniej pięciokanałowy wzmacniacz focala, nowy tez kosztował w granicach 2,5k. Niby watów dużo nie ma, ale waty watom nierówne, to jest kloc ponad 10 kilo wagi
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Jaki wzmacniacz pod taki zestaw ? ( Hertz )
    Utworzone przez Cziken w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:16
  2. [Sprzedam] Zestaw odseparowany hertz DSK 170.3
    Utworzone przez macki2go w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2014, 17:05
  3. skrzynia/tuba plus wzmacniacz do fiata bravo jaki zestaw uzywany wybrac?
    Utworzone przez alfagawrys w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 09:26
  4. Jaki wzmacniacz?????
    Utworzone przez sobi112 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 17:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory