Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Car Audio w AR147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie Car Audio w AR147

    Witam wszystkich forumowiczów. Potrzebuję porady kogoś, kto zna się na Car Audio, bo ja niestety noga w tym temacie

    Do sedna: Na ten moment mam fabryczne radio w mojej AR147, ktore z tymi glosnikami prawie mi wystarcza. Chciałbym jednak zainwestować w coś mocniejszego.
    Nie chce, żeby było mnie słychać z kilometra, ale z 500m już tak. Budżet? Oczywiście jak najmniej, chciałbym po prostu wiedzieć ile mniej więcej wydam na takowy sprzęt + całkowity montaż. Dałbym rade zmieścić się do 1000zł? Radio, głośniki, subwoofer, wzmacniacz, wygłuszenie drzwi? Chyba to mi będzie potrzebne? Jeżeli chodzi o muzykę, to głównie słucham rapu i zależy mi na dobrej jakosci połączonej z dobrym basem (A nie, że słyszę tylko bas i 0 słów <lol2>) Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę w tym temacie.

    Podsumowując: Dobry bas+dźwięk, który spowoduje, że ludzie na przystanku zamiast na busa będą patrzeć na mnie, ale jak najmniejszym kosztem. Z góry dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Zdecydowanie w tej kwocie się nie wyrobisz, za 1000 zł to można wymienić głośniki w przednich drzwiach i je wygłuszyć... a gdzie jeszcze wzmacniacz pod te głośniki, wzmacniacz pod subwoofer, subwoofer, okablowanie, montaż...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Rozumiem, tak jak myślałem
    Zatem minimalny wymiar kary w tym przypadku, to około...?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Robiłem rewolucje audio w 156 , głośniki, wygłuszania drzwi, bagażnik , zabudowa Subaru , wzmacniacz kable i masa innych dupereli. Jak zaliczyłem wyszło +-3 tys.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Z doświadczenia jesteś w stanie polecić jakąś konkretną firmę jeżeli chodzi o sprzęt lub konkretny model radia/sprzętu?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    To zależy czego oczekujesz... Ja mam u siebie Pioneer DA 120 bo dla mnie była potrzebna nawigacja, spotify, itp. - a jeżeli zalezy Ci wyłącznie na muzyce to bierz używanego Alpine z serii CDA 9833, 9855, 9887, 9886 itp. Robiąc budżetowe granie, włożyłbym na przód prawdopodobnie głośniki Morel Maximo napędzane używanem wzmakiem z Sony z serii XM czy coś takiego. Z sensownych, tanich subwooferów do hip-hopu i innej takiej muzyki zainteresowałbym się firmą RE Audio, na pewno coś na 12' głośniku (skrzynia raczej zamknięta, bo z bass reflex czy szczeliną to po prostu łatwo spieprzyć) do tego mocny wzmacniacz monoblok z 500w RMS (tutaj nie mam pomysłu jaka firma, dużo tego jest). I na koniec ale najważniejsze, to wszystko trzeba odpowiednio okablować (odpowiednio grube kable zasilające do wzmacniacza) i wygłuszyć drzwi, być może również bagażnik. Bez okablowania i wygłuszenia nie będzie grania. Do tego będziesz musiał zrobić to sam, bo fimry specjalizujące się w tym sporo biorą za robotę i nigdy nie wiesz jak to zostało zrobione.

    Generalnie to tanio nie jest i czasu zabiera też sporo, najpierw musisz sam poczytać co i jak, żeby bardziej świadomie wybierać. Najlepiej pojechać na jakiś zlot car audio, wtedy możesz posłuchać jak co gra i za jaką kasę jaki efekt można uzyskać.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Ja u siebie po zmianach na długo długo pozostałem ze sprzętem, radio pionek deh-80prs, głośniki w drzwiach focal z tyłu udimension w bagażniku 8" sub JBL. Całość zasilał starej daty wzmacniacz Sony. Grało to naprawdę dobrze, ale ratunkiem było porządne wygłuszenie , nie musi ono być mega markowe. Ja stosuje mate butylowa 2.5 mam i piankę gms 10 mm

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi, jestem Wam mega wdzięczny!
    Trochę sie boje tego wygłuszania, bo kiedyś z ciekawości oglądałem i widziałem ile przy tym jest roboty... ale cóż, jak sie chce iść po kosztach, to trzeba sobie jakos radzić Zapisze sobie ten sprzecior, który mi podaliście i będę miał na przyszłość. Jeszcze raz dziękuje

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Wygłuszanie akurat jest proste, rozkręcasz element do blachy, odtłuszczasz benzyną, przyklejasz kawałek maty (tniesz sobie aby było wygodnie przyklejać), na koniec na maty naklejasz gąbkę... Tu nie ma nic trudnego, a daje konkretny efekt. Nowoczesne maty butylowe, można kleić nawet bez podgrzewania w temp. 10-15 st.

Podobne wątki

  1. Blad VDC AR147
    Utworzone przez Lukasz518 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 06:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory