Cześć,

Posiadam w aucie fabryczne nagłośnienie BOSE podpięte do oryginalnego radia - Blaupunkt. Widziałem, że często są też montowane zwykłe radia - pewnie Bosch.
Zastanawiam się nad podpięciem jednak radia, które zostało mi ze starego auta - a jest to Pioneer deh-x9600BT, czyli całkiem fajna jednostka. Głośniki - czyli BOSE na pewno zostawiam, ponieważ są dla mnie OK.
W związku z tym mam kilka pytań:
- jakie są parametry tego radia Blaupunkt (moc, jakieś dodatkowe bajery), czy jest dużo lepsze nie standardowe Boscha, które też montują i jak bardzo kiepskie w porównaniu z Pioneerem, którego posiadam - nie wiem do końca czy warto tego Blaupunkta wyciągać, ładnie wygląda oryginalnie zamontowane
- czy podczas montażu innego radia wystarczy podpiąć tylko kostkę i będzie śmigać czy tak jak już przerabiałem BOSE w 147 trzeba inaczej kabel podpiąć, aby wzbudzić wzmacniacz
- nie działa mi mały głośniczek - tweeter (lewy tył), jak go zdemontować ? czy trzeba cały boczek ściągać czy tylko maskownicę i można go wtedy wyciągnąć/sprawdzić dlaczego nie gra