Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Głośniki 166 doł

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Głośniki 166 doł

    Mam pytanko - czy w Alfach dolne głośniki w drzwiach różniły się w zależności od wersji? Czy w bogatszych modelach z DSP te głośniki były wykonane z innego materiału/lepiej grały? Niestety ale w moich z wiekiem kruszeje guma przy membranie i charczą, wymieniłem już dwa też na używki ale 2 przód czeka wymiana i zastanawiam się co będzie najlepsze:
    - kupno tych samych używek
    - kupno lepszych używek z DSP (jeśli takie były)
    - kupno nowego głośnika - jeśli tak to jaki polecacie aby zachować impedancje i żeby grał na takim samym poziomie głośności ( nie chce się bawić balansami).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    Bez wygłuszenia drzwi to obojętnie jakie głośniki wstawisz.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Hejka

    W 166 montowano ogólnie 3 wersje głośników.

    Na poczatku produkcji 1998wsadzali takie zwykłe papierowe z metalowa obudowa i taka charakterystyczna trabką na srodku.
    Załącznik 245198

    Następnie chyba od 2001 wsadzali nieco inne głosniki jak na foto.ponizej.

    Załącznik 245199

    Kolejny 3 typ to były głosniki od zestawu DSP.
    Wygladają ze wnątrz tak jak te z 2001. Cechą charakterystyczną ich była JASNOZIELONA naklejka z tyłu głośnika i sporo większe magnesy ( w tych zwykłych bez DSP była BIAŁA naklejka)
    Ponizej masz foto zielony DSP bialy zwykly po 2001
    Załącznik 245200

    Co do jakości dzwieku to powiem Ci ze ja przeskoczyłem z tych papierowych z trąbka na DSP. Róznica w dxzwieku byla spora ale to xza sprawa wzmacniacza oczywiscie.
    Ktos miał ząłożone glosniki od DSP bez wzmacniacza i ponoc róznica była odczuwalna.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 08-05-2018 o 07:53
    [C

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za rzeczowy post. Przeglądam uzywki na allegro i wiekszość to właśnie ten 1 typ. Drzwi oczywiście mam wygłuszone.

    Chyba, że coś nowego jest godnego polecenia na sam dół - zapewne koniecznie 2 ohm tak aby pasowało do reszty. niestety większość głośników jest na 4 Ohmy.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    zawołajmy [MENTION=788]tomaz[/MENTION] On w temacie audio jest dobrze obyty napewno cos Ci poradzi. Co do głosników od dsp. Chyba tylko te w półce miały 2 ohm a reszta ma 4. Problemem jest zmiana wladnie subów z ori n ajakis aftermarket bo 2 ohmowych jest niewiele o ile wogole jakies sa któe tam pasują w półke. Sporo osób ma pomodzone audio i rózne konfiguracje. Cos kojarze ze pare osób chwali glosniki FOCALL czy jakos tak.. Ale moze zaczekajmy na Tomka niech sie wypowie bo ja poza DSP za bardzo nie zglebialem tematu audio.

    Ogólnie DSP to

    1. wszystkie głosniki inne włacznie z tymi małymi pod klamkami. KAzdy glosnik od DSP rozpoznasz po jasnozielonej naklejce z tyłu.
    2. Inna wiazka z ICS do akumulatora. Wiazka która zasila i wzmacniacz HAES i wyprowadza sygnał na suby w półce. Fabryczna wiazka nie ma w sobie kabli do subów.
    3. suby w półce. UWAGA zeby je zamontowac pod półke musisz mieć oryginalne tzw kosze. To sa takie jakby elementy ktore mocuja suby do auta. Jakbys kupowal same suby pamietaj o tych koszach.
    4. Kazdy ICS rozpoznaje DSP po podłaczeniu wzmacniacza fabrycznego.

    5 koszt calego zestawu DSP to okolice 400-500 zeta.
    6. Czesci jest malo. NAjlepiej szukac na Fb w grupie "Alfaholicy-giełda" - tam masz sporo 166 na graty.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 08-05-2018 o 09:30
    [C

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Łukasz 166
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Peugeot 406 Coupe 3.0 Była Alfa Romeo 166 2.4
    Postów
    750

    Domyślnie

    To szukaj głośników od DSP. Pod samego ISC-a nic lepszego nie ma sensu pakować bo on i tak tego nie uciągnie.
    Jest Peugeot 406 Coupe 2002r 3.0 V6
    Była Alfa Romeo 166 2002r. 2.4 JTD
    Była Vectra B 2000r 2.0 DTI
    Była Vectra A 1993r 1.8 B+G

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    A ja nie radzę wsadzać głośników od dsp pod ics-a. Jak nie masz dużych wymagań to wymień te dwa zniszczone na dobre używki albo poprostu na jakieś inne zwykłe głośniki do 100zł za komplet. Dlaczego?

    Ano dlatego, że największą bolączką seryjnego audio jest bardzo mała moc ICS. Jak wpakujesz mocniejsze głośniki to one zagrają gorzej od serii bo ics ich nie zasili.

    Jeśli chcesz odczuwalną różnicę w dźwięku to albo montujesz kompletne dsp ze wzmacniaczem i procesorem albo wsadzasz wzmacniacz.

    Ja wsadziłem wzmacniacz i nawet seryjne głośniki zaczynają grać dużo czyściej i głośniej, po zmianie na mocniejsze jest już w ogóle bardzo dobrze. Ics naprawdę nie brzmi tak źle, gra czysto, jedyna wada to brak korektora ale na.wzmacniaczu też można to sobie fajnie ustawić.

    Ja robiłem wszystko na używanych podzespołach i wyszło mnie to śmiesznie tanio a poprawa jest kolosalna.

    Ostatnio bawiłem się też w budżetowe audio w 156 i sama wymiana radia dała sporo. Wrzuciłem też papierzaki basowe od 166 (seryjnie w 156 są takie jak w pierwszych 166 z tym gwizdkiem, który tylko psuje brzmienie) gwizdki jakieś od wv z jedwabną kopułką i jest niebo a ziemia w stosunku do serii ze 156fl.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    to co mam teraz - czyli fabryczne doły, tweetery + dość potężna skrzynia basowa i dedykowany wzmacniacz gra naprawdę bardzo fajnie i nie muszę wymieniać na coś innego poza fabryką, głośność w środku jest aż nadto - co mnie dziwi bo zazwyczaj jakość dzwięku seryjnych głośników jest fatalna. w 166 te głośniki grają bardzo przyjemnie. kiedyś na próbę zmieniłem tylne na zupełnie nowe ale 4ohm i grały dużu słabiej, głównie chodziło mi o fakt czy te różnice w wersjach głośników jakoś znacząco wpływają na jakość. może też ktoś potwierdzić czy rzeczywiście te głośniki dolne to 2Ohm czy ja już mam zwidy?
    znalazłem takie :
    http://allegro.pl/glosnik-glosniki-p....html#imglayer

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    [MENTION=42513]jerry46[/MENTION] nie zaprzątaj sobie głowy tymi 2ohm. Spokojnie można wkładać w to miejsce normalne głośniki 4ohm i będzie OK. To co jest naprawdę ważne to skuteczność. I tutaj dochodzimy do kluczowych pytań:
    1 - czy chcesz montować fabryczne DSP?
    2 - czy chcesz montować wzmacniacz inny
    3 - czy tylko chcesz zmienić głośniki na lepsze nie ruszając reszty zestawu

    IMO:
    1. jeśli tak, to sporo poprawi dźwięk, ale w drugim etapie proponuję zmienić głośniki na lepsze (lepsze od tych z DSP)
    2. jeśli tak, to możesz nie przejmować się skutecznością tylko wybrać te dobrze grające w dobrej cenie
    3. najtańsza opcja, ale tutaj koniecznie dobierz głośniki z wysoką skutecznością, czyli gdzieś od 91dB w górę

    Wszystko zależy od budżetu, wiadomo. I od skali porównawczej... jednemu coś zagra super, a inny stwierdzi że to chłam. Naprawdę przyjemnie grające głośniki można już wyrwać za kilka stówek za komplet (czyli 2 midbasy + 2 tweetery + zwrotnice). Pytaj w sklepach na sieci, bywają takie, gdzie koleś obniży Ci cenę na dzień dobry (ja ostatnio zacząłem wypytywać o szczegóły i gość obniżył mi cenę z 800 na 650zł na zestaw który finalnie wziąłem).
    Pamiętaj, że skuteczność głośnika to skala logarytmiczna, czyli różnica o 3dB to mniej więcej 2x głośniej. Dlatego pomiędzy 88dB, a 91dB jest przepaść. Jako że głośniki 4ohm grają upraszczając nieco "ciszej" niż 2ohm (biorą mniej prądu z wzmaka) to tym bardziej to ważne. Za to mniej obciążają sprzęt

    Te co pokazałeś na aukcji wyglądają na 4ohm. 2ohm są chyba tylko od DSP. Pisałeś coś, że podmienione głośniki grały gorzej - gorzej w sensie jakości, czy może ciszej? Bo to drugie jest bardziej prawdopodobne.
    Pamiętaj, że producenci samochodów mają na karku księgowych. Ta ekipa razem z inżynierami nie jest aż taka głupia. Dlatego wymyślili to sobie tak: damy tańszy/słabszy wzmacniacz i bardziej skuteczne głośniki (kosztują tyle samo co mniej skuteczne) i będzie ten sam efekt. Ori głośniki w autach mają wysoką skuteczność, dlatego trudno bez wzmacniacza poprawić dźwięk - co nie znaczy że się nie da
    Trzeba tylko dłużej szukać. Proponuję głośniki 92-93dB, od biedy 90-91 ale to już będzie ciszej.
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 08-05-2018 o 21:56
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzieki za fachowy post i odpowiedź.
    audio zastane mi bardoz odpowiadało i w sumie nie chce wstawiać dsp. te fabryczne grają dla mnie idealnie głośno w połączeniu ze skrzynią w bagażniku (tam siedzi Ground Zero GZRW 30XSPL w skzyni, wzmak Crunch GPX 2200.1D + kondensator i solidne okablowanie). główne pytanie z którym zaczynałem wątek to fakt ze te oryginalne głośniki po jakimś czasie się sypią (te gumowe zawieszenie dookoła). Wymieniałem juz kiedyś 2 na tyle bo charczały właśnie przez pourywana gume, teraz też bym zamówił używki ale jak mają po kilku miesiacach znów sie posypac to myślałem o czymś nowym. Chyba, że idzie łatwo wymienić tą gumę - tak jak w głośnikach tonsila zestawem naprawczym podkleić?

    rok temu byłem w salonie caraudio, wsadzili mi głosniki za 300zł i oczywiście grały dużo ciszej - tak jak piszesz inne ohmy, wtedy jedynie ratowanie się faderem pomagało. oczywiście to by lepiej zagrało na kolejny mwzmaku ale jak mówie - fabryka mi w zupełności wystarcza. zreszta tam fachowcy tez stwierdzili ze jakosciowo graja one naprawde dobrze.

    w półke bym wsadzil te 2 woofery i podpiął pod wzmak bo mocy mu starczy (często tez musze wyjmować skrzynie bo z nia juz prawie nic mi sie do bagażnika nie mieści), ale ciężko to dostać

    - - - Updated - - -

    dzieki za fachowy post i odpowiedź.
    audio zastane mi bardoz odpowiadało i w sumie nie chce wstawiać dsp. te fabryczne grają dla mnie idealnie głośno w połączeniu ze skrzynią w bagażniku (tam siedzi Ground Zero GZRW 30XSPL w skzyni, wzmak Crunch GPX 2200.1D + kondensator i solidne okablowanie). główne pytanie z którym zaczynałem wątek to fakt ze te oryginalne głośniki po jakimś czasie się sypią (te gumowe zawieszenie dookoła). Wymieniałem juz kiedyś 2 na tyle bo charczały właśnie przez pourywana gume, teraz też bym zamówił używki ale jak mają po kilku miesiacach znów sie posypac to myślałem o czymś nowym. Chyba, że idzie łatwo wymienić tą gumę - tak jak w głośnikach tonsila zestawem naprawczym podkleić?

    rok temu byłem w salonie caraudio, wsadzili mi głosniki za 300zł i oczywiście grały dużo ciszej - tak jak piszesz inne ohmy, wtedy jedynie ratowanie się faderem pomagało. oczywiście to by lepiej zagrało na kolejny mwzmaku ale jak mówie - fabryka mi w zupełności wystarcza. zreszta tam fachowcy tez stwierdzili ze jakosciowo graja one naprawde dobrze.

    w półke bym wsadzil te 2 woofery i podpiął pod wzmak bo mocy mu starczy (często tez musze wyjmować skrzynie bo z nia juz prawie nic mi sie do bagażnika nie mieści), ale ciężko to dostać

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  2. [155] głośniki
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 19:11
  3. Głośniki
    Utworzone przez obw w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 19:31
  4. Głośniki w 166
    Utworzone przez gumis_kiler w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2007, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory