Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wysokotonowe do 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie Wysokotonowe do 159

    O ile nie mam potrzeb audiofilskich w aucie, o tyle pomyślałem że dobrze byłoby zrobić upgrade przednich tweeterów ponieważ bardzo lubię szczegółowę i szeroką scenę a fabryczne. Niskotonowe zostawiam fabryczne. Możecie coś polecić?

    inb4 przede wszystkim wygłusz drzwi - szkoda mi na to kasy, 80% jeżdże spokojnie po mieście, chcę sobie jedynie podkręcić głośność i cieszyć się szczegółowym dźwiękiem.

    Jaka jest w ogóle średnica fabrycznych wysokotonowców w 159?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Poszukaj Infinity, Morel, GMS, DLS, Helix. Miałem styczność z wszystkimi markami, które wymieniłem i według mnie najlepszą scenę dają Infinity i GMS. Mają ciepłą barwę dźwięku. Hertz czy JBL jak dla mnie grały za ostro.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co Ci dadzą niby lepsze wysokotonowe głośniki, skoro i tak drzwi będą robiły pogłos. Dopóki nie puścisz tego po zwrotnicy i nie zadbasz o głośniki w drzwiach to zapomnij o super efekcie.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Wiadomo że to półśrodek. Ale wymiana wysokotonowych poprawia górę i słuchanie muzy potrafi stać się trochę przyjemniejsze.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Co Ci dadzą niby lepsze wysokotonowe głośniki, skoro i tak drzwi będą robiły pogłos. Dopóki nie puścisz tego po zwrotnicy i nie zadbasz o głośniki w drzwiach to zapomnij o super efekcie.
    jezu, niektórzy to na prawdę mają klapki na oczach. Przecież napisałęm, żę nie potrzebuję super-sztos audio do którego bym się miał brandzlować po drodze. Chce sobie poprawić górę przy codziennym słuchaniu wracając z pracy bo lubię szczegółową górę. Do odsłuchu mam słuchawki i kolumny w domu. Tak, wiem że wygłuszenie dużo daje ale ja tego po prostu nie potrzebuję a na pewno nie aż tak żeby poświęcać na to dzień roboty i/lub pieniądze. To tylko daily car.

    Grisza1976 - dzięki za propozycję. A jak jest z kompatybilnością? Jakie średnice tweeterów wchodzą w grę w przypadku 159?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    jezu, niektórzy to na prawdę mają klapki na oczach. Przecież napisałęm, żę nie potrzebuję super-sztos audio do którego bym się miał brandzlować po drodze. Chce sobie poprawić górę przy codziennym słuchaniu wracając z pracy bo lubię szczegółową górę. Do odsłuchu mam słuchawki i kolumny w domu. Tak, wiem że wygłuszenie dużo daje ale ja tego po prostu nie potrzebuję a na pewno nie aż tak żeby poświęcać na to dzień roboty i/lub pieniądze. To tylko daily car.

    Grisza1976 - dzięki za propozycję. A jak jest z kompatybilnością? Jakie średnice tweeterów wchodzą w grę w przypadku 159?
    Może najpierw Ty zdejmij klapki z oczu lub wyjmij watę z uszu... Nie dość, że nie masz pojęcia o czym piszesz to jeszcze się burzysz, jak Ci się pisze konkrety.

    Jaki to problem kupić zwrotnice i podłączyć je na seryjnych kablach? Koszty znikome, może godzina pracy i efekt będzie dużo lepszy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Grisza1976 Zobacz post
    Wiadomo że to półśrodek. Ale wymiana wysokotonowych poprawia górę i słuchanie muzy potrafi stać się trochę przyjemniejsze.
    Trochę przyjemniejsze? Raczej bardziej piskliwe. Pogłos z głośników drzwiowych nadal zostanie a jedynie sopran będzie nieco mocniejszy. Dźwięki nadal będą się pokrywać i robić mało czytelny odsłuch.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-05-2018 o 07:48

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Beffer, wybacz reakcję, idiotyczne było to co napisałem. Mam po prostu alergię na fanatyków car audio jeszcze z poprzedniego forum na którym siedziałem których o nic nie można zapytać bo jedyne co mogą doradzić to przerabianie połowy auta i wydanie masy pieniędzy U mnie po prostu wszelkie wygłuszanie nie wchodzi w grę, jedynie głosniki ale teraz doczytałem, że w sumie o wygłuszaniu nic nie wspominałeś. Także przepraszam.

    Masz rację, zwrotnice nie są ani wydatkiem ani problemem więc mogę je śmiało dołożyć i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby pójść za ciosem i wymienić cały przedni komplet głośników.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Beffer, wybacz reakcję, idiotyczne było to co napisałem. Mam po prostu alergię na fanatyków car audio jeszcze z poprzedniego forum na którym siedziałem których o nic nie można zapytać bo jedyne co mogą doradzić to przerabianie połowy auta i wydanie masy pieniędzy U mnie po prostu wszelkie wygłuszanie nie wchodzi w grę, jedynie głosniki ale teraz doczytałem, że w sumie o wygłuszaniu nic nie wspominałeś. Także przepraszam.

    Masz rację, zwrotnice nie są ani wydatkiem ani problemem więc mogę je śmiało dołożyć i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie aby pójść za ciosem i wymienić cały przedni komplet głośników.
    Odezwij się do forumowicza [MENTION=5780]Proxim@Ar[/MENTION]. On siedzi trochę w temacie i może Ci coś polecić z https://centrumaudio.pl/. Zwrotnice jakieś tam mam w domu, więc mogę Ci opchnąć za śmieszną cenę.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Może najpierw Ty zdejmij klapki z oczu lub wyjmij watę z uszu... Nie dość, że nie masz pojęcia o czym piszesz to jeszcze się burzysz, jak Ci się pisze konkrety.

    Jaki to problem kupić zwrotnice i podłączyć je na seryjnych kablach? Koszty znikome, może godzina pracy i efekt będzie dużo lepszy.

    - - - Updated - - -



    Trochę przyjemniejsze? Raczej bardziej piskliwe. Pogłos z głośników drzwiowych nadal zostanie a jedynie sopran będzie nieco mocniejszy. Dźwięki nadal będą się pokrywać i robić mało czytelny odsłuch.
    Sorry ale nie wiesz co piszesz. Piskliwe w przypadku jak kupisz jakieś badziewie. Ja w służbowej Astrze z uwagi na duże przeloty zamontowałem wysokotonowe Infinity Reference wraz z dedykowanymi zwrotnicami i uwierz że słuchanie muzy stało się przyjemniejsze bo fabryczne dawały po uszach. Ograniczyłem się tylko do wysokotonowych bo w przypadku zmiany auta powrót do fabrycznych zajmnie góra 15 minut.

Podobne wątki

  1. Głośniki wysokotonowe w drzwiach
    Utworzone przez weynrob w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 11:05
  2. i [GT] glosniki wysokotonowe - dostep
    Utworzone przez Krajcok w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 21:54
  3. Nie działają głośniki wysokotonowe
    Utworzone przez kabanow w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 18:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory