Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Oryginalne radio a wzmacniacz

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie Oryginalne radio a wzmacniacz

    Nigdzie nie umie znaleźć jakie wyjścia/wejcia ma oryginalne radio te z CD po lifcie środka i czy ktoś steruje nieoryginalnym radiem z kierownicy
    Mam dobrej klasy wzmacniacz i oraz skrzynie i chciałbym sie podpiać

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wyjścia RCA (czyli sygnał do zewnętrznej końcówki mocy) ani wyjścia na Sub w oryginalnym radiu nie ma. Normalnym trybem nie da się sterować innego radia z kierownicy. Z tyłu masz kostkę ISO i 3 kostki sterujące radiem i systemem bluetooth (o ile taki system w aucie posiadasz). Niektórzy dorabiają RCA ale jakoś mnie to nie przekonuje. Poza tym napisz jaki to wzmacniacz.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 13-02-2010 o 09:18

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    wzmacniacz to alpine V12 T420

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czyli ładnie się zaczyna. Jednak z seryjnym radiem niewiele zdziałasz.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    radio tez by sie znalazło niczego sobie pionner deh 6900 tzw delfinki i skrzynia tez niczego sobie carpower m-10 ten V-12 w mostko robi z nia co chce, tylko że sterowanie z kierownicy mnie kreci w tym standardowym radyjku

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ze sterowaniem nie ma szans raczej. Musiał byś mieć wejście sterujące w radiu i elektronika amatora z wiedzą tajemną i dużym zacięciem, żeby to zrobić. Ja mam u siebie podłączone wyciszenie radia z kierownicy, ale było to dość banalne.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Ze sterowaniem nie ma szans raczej. Musiał byś mieć wejście sterujące w radiu i elektronika amatora z wiedzą tajemną i dużym zacięciem, żeby to zrobić.
    są bardzo duże szanse żeby wszystko działało.był już temat na forum odnośnie sterowania z kierownicy nieoryginalnego radia,własnie z tamtąd mam tego linka do gościa który oferuje różne przejściówki i interfejsy.

    tylko nie pamiętam tytułu tego tematu...

    http://www.piloty.pl/index.html


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    są bardzo duże szanse żeby wszystko działało.był już temat na forum odnośnie sterowania z kierownicy nieoryginalnego radia,własnie z tamtąd mam tego linka do gościa który oferuje różne przejściówki i interfejsy.

    tylko nie pamiętam tytułu tego tematu...j

    http://www.piloty.pl/index.html
    Gdy radio posiada dodatkowe wejście do sterowania , to da się to zrobić, ale jeśli takiej nie ma to niby do czego ma być podpięty ten interfejs? Są różne patenty podobne do Loudlink'a, ale zarówno mój kolega elektronik zajmujący się Car-Audio, jak i ja nie widziałem takiego rozwiązania na własne oczy przy radiu posiadającym tylko wtyczkę ISO i Cinche.

    Jednak jeśli jest to ostatni model Pioneer'a DEH-P6800MP, to ma on opcjonalnie możliwość podpięcia sterowania z kierownicy i nawet bodajże opcję podłączenia fabrycznego wyświetlacza (np do Opla). Natomiast poprzednie modele o rozszerzeniu 6800 (np KEH-P6800R) miały chyba tylko sterowanie z pilota oryginalnego.

    Na tej stronie, którą podałeś są różne interfejsy, ale działają one przy posiadanym wejściu Remote lub podczerwieni, więc pewne się koledze uda ze swoim radiem, bo jego model podczerwień ma na 100%. Swoją drogą, sam się tym zainteresowałem, bo moje radio ma wejście na sterowanie i pewnie oprócz wyciszania sprawię sobie taki interfejs na inne funkcje, choć wcześniej będę musiał zrobić coś z guzikami na kierownicy, bo wycierają się niemiłosierne szybko.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-02-2010 o 12:44

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Gdy radio posiada dodatkowe wejście do sterowania , to da się to zrobić, ale jeśli takiej nie ma to niby do czego ma być podpięty ten interfejs? Są różne patenty podobne do Loudlink'a, ale zarówno mój kolega elektronik zajmujący się Car-Audio, jak i ja nie widziałem takiego rozwiązania na własne oczy przy radiu posiadającym tylko wtyczkę ISO i Cinche.

    Jednak jeśli jest to ostatni model Pioneer'a DEH-P6800MP, to ma on opcjonalnie możliwość podpięcia sterowania z kierownicy i nawet bodajże opcję podłączenia fabrycznego wyświetlacza (np do Opla). Natomiast poprzednie modele o rozszerzeniu 6800 (np KEH-P6800R) miały chyba tylko sterowanie z pilota oryginalnego.

    Na tej stronie, którą podałeś są różne interfejsy, ale działają one przy posiadanym wejściu Remote lub podczerwieni, więc pewne się koledze uda ze swoim radiem, bo jego model podczerwień ma na 100%. Swoją drogą, sam się tym zainteresowałem, bo moje radio ma wejście na sterowanie i pewnie oprócz wyciszania sprawię sobie taki interfejs na inne funkcje, choć wcześniej będę musiał zrobić coś z guzikami na kierownicy, bo wycierają się niemiłosierne szybko.
    zgadzam się z tobą że to nie jest taka prosta sprawa,wszystko zalezy od posiadanego radia.

    miałem podobny problem w swojej AR 147,jest tam duże radio z navi i telefonem a niestety nie ma kierownicy wieofunkcyjnej.

    chciałem to zmienić i kupiłem w super stanie rozbudowaną kierownicę od GT.
    niestety nie w alfie nie ma odpowiedniej instalacji więc dałem spokój.możliwe że jest na to jakiś sposób ale samochodem jeździ żona a jej jest to nie potrzebne.nie korzysta nawet z tempomatu który uruchomiłem zakładając oryginalną manetkę.

    w 156 mam radio PIONEER-a i na kierownicy zamontowany oryginalny pilot od niego i to rozwiązanie bardzo mnie satysfakcjonuje.


    moja druga ulubienica...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

Podobne wątki

  1. 159 - wzmacniacz pod oryginalne radio
    Utworzone przez maarkuss w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 23:04
  2. wzmacniacz pod org. radio AR 156
    Utworzone przez FarMerMST w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 22:05
  3. [146] Oryginalne radio. Radio zintegrowane ze schowkiem
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:56
  4. Wzmacniacz a oryginalne radio cd w 147
    Utworzone przez czaja18 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 10:11
  5. Oryginalne Radio, a sterowanie z kierownicy. Radio CB
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory