Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: zmiana na BOSE Alfa 156

  1. #1
    marecki259
    Gość

    Domyślnie zmiana na BOSE Alfa 156

    Witam
    Mam pytanie , ponieważ chciałbym zmienić fabryczne nagłośnienie na BOSE więc: czy muszę zmieniać okablowanie ??? czy wystarczy to co jest oraz w jaki sposób podłączyć wzmacniacz z radiem ???

  2. #2
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nie wie co i jak ????

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    tutaj jest co prawda o 147 ale w 156 bedzie tak samo
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._pomozcie.html

  4. #4
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    OK - w takim razie to jest jedno ... a drugie czy muszę zmieniać okablowanie w drzwiach ????

  5. #5
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    Ja z podobnej beczki.
    Założyłem temat w dziale Tuning ale tam cisza...

    Chciałem do swojej 156 w sedanie zapodać tubę, ale nie moge zbytnio bo za wiele miejsca ona zajmuje. Pomyślałem o rozebraniu jej i osobno zamontować wmacniacz i głośnik (aktywna) ale gdzie? ... do głowy wpadł mi pomysł aby skombinować całe mocowanie z bagażnika z wersji z zestawem BOSE. Jakbym dorwał takie coś na allegro to czy bez problemu to zamontuje u siebie? czy ktos może coś podobnego robił?
    Może ma ktoś z Was takie coś ?

    Pozdrawiam

  6. #6
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie ja też będę miał z tym problem ... myślałem żeby właśnie kupić takie cuś ponieważ kupiłem zestaw ale od sedana ... w sumie to nawet patrzyłem za tym na allegro i innych portalach ale nigdzie takiego czegoś nie ma ... także chyba pozostaje oddać auto do specjalistów od Car Audio żeby zabudowali to podobnie jak w orginale...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Ja kiedys przerabialem temat u mnie pasowalo, mocowanie jest juz orginalnie w karoseri wiec nic nie trzeba bylo wiercic.Mam wersje po fl, nie wiem jak to jest z poprzednimi wersjami ale bose bylo montowane po lifcie srodka czyli 2002r. Dla zainteresowanch wklejam fotki.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Poczytaj dokładnie forum, bo z tego co pamiętam chłopaki pisali, że te papierzaki od bose są do doopy... Może taniej wyjdzie skompletowanie czegoś lepszego...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    Same glosniki w dzrzwiach sa ok, graja bardzo dobrze porownywalem je nawet z paroma, jakies pioneery, blaupunkty, wszystkie 165mm, i Bose graly najlepiej czytalem ostatnio na jakims forum car audio ze papierowa membrana w glosniku wcale nie jest wadą jesli chodzi o jakosc dzwieku, tylko wiadomo wilgoc, itp moga z czasem pogorszyc ich brzmienie, Najszybciej siada subwofer pod polka i w dodatku polka dosc szybko wpada w rezonans wiec warto tam dodatkowo jakos wygluszyc, trzeba jeszcze wyciac otwór w macie wygluszajacej w bagazniku pod polka pod glosnik inaczej bas bedzie gorszy. no i twetery warto dodac w dzrzwi, ( nie kazde bose je ma) Sluchalem ostatnio bose w sportwagonie i tam bas jest nieco lepszy,mimo mniejszego glosnika.

  10. #10
    marecki259
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem już ten sprzęt... podjechałem do chłopaków od audio ... powiedzieli 100zł i zamontujemy głośniki ... a subwoofer zamontujemy na wiosnę bo teraz to klej kiepsko schnie... <lol> , wzmacniacz zamontują za przednim schowkiem ... i nie będzie trzeba ciągnąć całej wiązki do subwoofera .. jak już zamontuję to się podzielę informacjami co i jak .. no i oczywiście jak to gra Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Bose czy warto? Alfa 147 FL
    Utworzone przez xaxvix w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 07:17
  2. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  3. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  4. 156 2003 BOSE zmiana głośnika w subwooferze
    Utworzone przez Pelcu w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 21:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory