Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: [156 SW] Car audio budowa

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie [156 SW] Car audio budowa

    Witam jako że interesuje się CA postanowiłem prezentować Wam w tym miejscu moje postępy na froncie robót .

    Na razie jako pierwsza w autku zagościła jednostka centralna Sony Gt 929


    Następnym krokiem bodzie wygłuszenie drzwi matami od środka i od zewnątrz i dorobienie pierścieni z MDF'u

    -Głośniki jakie planuje do przodu to U-DIMENSION EL COMP 6
    -Do tyłu u-Dimension EL 6 COAX
    -W bagażniku powstaje już zabudowa boczku pod subwoofer u-DIMENSION EL-104
    -Wzmacniacz najprawdopodobniej 5-cio kanałówka Magnat BLACK CORE 5

    Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z budowy zabudowy lewego boczku pod woofer 25 cm, następnym krokiem będzie zabudowa prawego boczku pod kondensator a na koniec podniesienie podłogi bagażnika o ok 5,5 cm żeby zmieścić wzmacniacz a jednocześnie mieć dostęp do koła zapasowego

  2. #2
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Ooo...trzeba obserwować...jeszcze jakbyś podał koszta tych operacji to byłoby super...pozdrawiam...

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    No co do kosztów to sam boje się je podliczać , ale postaram sie wypełniać na bieżąco. Na pewno niepowstanie wszystko od razu gdyż ceny nie są małe a po drugie jeżdżę Alfą i nigdy nic nie wiadomo co będzie trzeba kupić.


    1. Jednostka sterująca Sony GT 929 ja kupiłem w dobrej promocji i po znajomości za 899 zł oczywiście jakiś czas temu




    2. Zabudowa bagażnika

    -2 litry żywicy 64 zł
    -1 szt.koc gaśniczy z włókna szklanego (miałem)
    -1 szt włókna szklane (ok 16zł)
    -3 maty bitumiczne 25x50 10 zł szuka
    -2 rolki taśmy klejącej( 1 rolka białej i 1 szt brązowej )dwa kolory dla kontrastu żeby była pewność ze wszystko jest dokładnie zabezpieczone
    -MDF 18 mm miałem
    - HDF 3 mm miałem
    -terminal ok 10 zł
    -geowłóknina do wytłumienia 30 zł 1mb
    -materiał do obicia ok 50zł---może już ktoś gdzieś kupował i ma namiar gdzie kupić materiał dopasowany kolorystycznie ??

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    jako, że nie mogę znaleźć linku "śledzenia wątku" podpinam się tym postem do tematu

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał czisi Zobacz post
    Witam jako że interesuje się CA postanowiłem prezentować Wam w tym miejscu moje postępy na froncie robót .

    Na razie jako pierwsza w autku zagościła jednostka centralna Sony Gt 929


    Następnym krokiem bodzie wygłuszenie drzwi matami od środka i od zewnątrz i dorobienie pierścieni z MDF'u

    -Głośniki jakie planuje do przodu to U-DIMENSION EL COMP 6
    -Do tyłu u-Dimension EL 6 COAX
    -W bagażniku powstaje już zabudowa boczku pod subwoofer u-DIMENSION EL-104
    -Wzmacniacz najprawdopodobniej 5-cio kanałówka Magnat BLACK CORE 5

    Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z budowy zabudowy lewego boczku pod woofer 25 cm, następnym krokiem będzie zabudowa prawego boczku pod kondensator a na koniec podniesienie podłogi bagażnika o ok 5,5 cm żeby zmieścić wzmacniacz a jednocześnie mieć dostęp do koła zapasowego

    Jakie maty kolega będzie stosował???
    Dziwi mnie wybór u-Dimension w takiej konfiguracji.
    Nie wiem po co kolega chce wrzucić głośniki do tyłu.
    Lepsze rozwiązanie byłoby zamiast kupować dwie pary głośników, kupić jeden a porządniejszy zestaw(nie uwłaczając tu EL 6)
    Moja propozycja to Morel Tempo 6( na początek)
    Wzmak u-dimension RM V41(bije o klase Magnata)
    Sub może być, choć może się okazać troche za słaby.
    Przy tej mocy nie jest potrzebny kondensator.Lepiej dołożyć kaske do w/w wzmaka.


    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Również kibicuję autorowi tematu. Jaki budżet takie głośniki, zawsze można lepiej ale w takich pieniążkach dobry wybór. Wzmacniacz odstaje jakością ale uDimension V41 również tyle że w drugą stronę. Zgadzam się że głośniki na tył są zbędne, lepiej przeznaczyć moc na biamping lub mostek na przód niż robić czterokanałowy "hałas". Podoba mi się również zabudowa suba, wreszcie jakaś przemyślana instalacja. Zadbaj o odpowiednią grubość ścianek pudła subwoofera bo bass będzie bardzo dudniący. Powodzenia.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    Witam przepraszam ze to tak długo trwało ale miałem inne sprawy na głowie. Przedstawiam Wam fotki z drugiego etapu zabudowy mojego bagażnika , zrobiłem wstępny front zabudowy boczku w moim sportwagonie. Cała konstrukcja jest zrobiona z żywicy . pojemność ok 15-20 litrów przygotowana pod głośnik 20 cm . Co do dalszych prac to zostaje dokończenie boczku i podniesienie podłogi bagażnika . Postanowiłem że system dzwięku będzie oparny o zestaw odseparowany w przednich drzwiach i woferze czyli 2+1 , wzmacniacz będzie cztero kanałowy . pewnie U-dimension głośnik basowy rockford- forstage i zestaw przedni focal ale wszystko na razie jest pomysłem . Staram się żeby cały projekt był dopracowany i dobrze zestrojony .Jak ktoś ma jakieś sugestie , pytania bardzo proszę pisać .



  8. #8
    Kabar
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co widzę na zdjęcia to zdecydowanie za cienkie ścianki suba. Dołóż jeszcze maty i ew jakieś ożebrowanie z MDFu.

    Co do konfiguracji - zdecydowanie przód + sub.

    Ten otwór z kształtką od kanałów wentylacyjnych ma służyć jako bass reflex?

    Jeśli tak to w jaki sposób go wyliczyłeś, nie znając nawet dokładnej objętości skrzyni?

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar czisi
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    Alfa Romeo 156sw
    Postów
    185

    Domyślnie

    To jest pierwsza przymiarka tylko ,oczywiście ścianki będą grubsze . Do głośnika nie mam żadnych parametrów, wiem tylko ze to sony i ma 6ohm. Seryjnie był zamontowany w woferze domowym w skrzyni o poj ok 20 litrów i bas reflexem ok 20 cm

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomas1907
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ornontowice
    Auto
    BMW 320d, Giulietta
    Postów
    261

    Domyślnie

    Jeżeli robisz zestaw odseparowany na przodzie to koniecznie głośniki montuj na dystanse a już najlepiej wygłusz przednie drzwi. a jeśli chodzi o sub to moim zdaniem przy tak małym głośniku tylko skrzynia zamknięta i to małej pojemności. I chłopie nie oszczędzaj na okablowaniu, możesz mieć najlepszy sprzęt na rynku a z lipnym okablowaniem zagra jak dobrze zrobiona budżetówka.

    Powodzonka będzie ok, ba już jest dobrze bo są chęci

Podobne wątki

  1. Budowa wydechu z kwasówki.
    Utworzone przez Xofer w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 22:15
  2. Budowa wyścigówki
    Utworzone przez domant w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 16:34
  3. Turbina i jej budowa
    Utworzone przez cuoreventi w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2010, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory