Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Fabrycznie wygluszone drzwi w 156, dystanse

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ezkg
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kamienna Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie Fabrycznie wygluszone drzwi w 156, dystanse

    Witam. Zamontowałem dziś nowy zestaw głośników odseparowanych na przód Helix B 62 C. Po zdjęciu boczków okazało się że całe drzwi są pokryte białą, przyklejoną do blachy pianką. Mocowania głośników (165mm) też wydają mi się dziwne bo czytałem, że przykręca się je bezpośrednio do blachy ewentualnie dystansu, a u mnie jest taki "koszyk" na głośnik dość szczelny, pokryty od środka gąbką. Z trudem weszły tam helixy. Zastanawiałem się nad zakupem dystansów lecz nie będę miał do czego ich przykręcić... Czy to co opisałem jest w każdej 156? Jeśli będzie potrzebne zdjęcie to wrzucę.

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Szczawnica
    Auto
    AR 156 SportWagon 1.9 JTD
    Postów
    188

    Domyślnie

    standart..... powiedz jak ci grają te helixy bez porzadnego wygłuszenia, bo ja mam też helixy tylko że dark blue i drzwi wygłuszone taśmą dekarską i graja bardzo fajnie pod samym radiem.
    Ostatnio edytowane przez wiertar ; 20-08-2010 o 18:29

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał emilek_kg Zobacz post
    Witam. Zamontowałem dziś nowy zestaw głośników odseparowanych na przód Helix B 62 C. Po zdjęciu boczków okazało się że całe drzwi są pokryte białą, przyklejoną do blachy pianką. Mocowania głośników (165mm) też wydają mi się dziwne bo czytałem, że przykręca się je bezpośrednio do blachy ewentualnie dystansu, a u mnie jest taki "koszyk" na głośnik dość szczelny, pokryty od środka gąbką. Z trudem weszły tam helixy. Zastanawiałem się nad zakupem dystansów lecz nie będę miał do czego ich przykręcić... Czy to co opisałem jest w każdej 156? Jeśli będzie potrzebne zdjęcie to wrzucę.
    Ta pianka to norma ale nie oszukujmy się, że po założeniu samych głośników bez wytłumienia drzwi matami będzie Ci to grało, jak trzeba. Głośniki musisz przykręcić do blachy drzwi. Kup w tym celu dystans lub w ostateczności wkręć dłuższe śruby w blachę przez plastik drzwi wcześniej zakładając dookoła tego miejsca na głośniki jakieś uszczelnienie z np rurek termoizolacyjnych do CO. Na temat Audio w 156 jest osobny temat i kilka pobocznych więc poszukaj na forum.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ezkg
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kamienna Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    27

    Domyślnie

    Raczej nie będę inwestował w wygłuszanie bo nie zależy mi na basie z przodu. Mam skrzynię JBL'a na wzmaku Magnat'a pod radiem Alpine'y więc zależało mi na polepszeniu wysokich i średnich tonów. Co do Helixów to są naprawdę dobre miałem kiedyś zestaw jbl'a z serii gt5 i też dawał radę, lecz był troszkę przereklamowany. Czytałem sporo tematów odnośnie car audio i dystansów ale nie znalazłem żadnych informacji odnośnie odpowiedziego rodzaju dystansów. Nie widziałem dedykowanych do 156. Moglibyście pokazać na którejś z aukcji allegro jakie używacie? Byłbym wdzięczny.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał emilek_kg Zobacz post
    Raczej nie będę inwestował w wygłuszanie bo nie zależy mi na basie z przodu. Mam skrzynię JBL'a na wzmaku Magnat'a pod radiem Alpine'y więc zależało mi na polepszeniu wysokich i średnich tonów. Co do Helixów to są naprawdę dobre miałem kiedyś zestaw jbl'a z serii gt5 i też dawał radę, lecz był troszkę przereklamowany. Czytałem sporo tematów odnośnie car audio i dystansów ale nie znalazłem żadnych informacji odnośnie odpowiedziego rodzaju dystansów. Nie widziałem dedykowanych do 156. Moglibyście pokazać na którejś z aukcji allegro jakie używacie? Byłbym wdzięczny.
    To że nie chcesz basu z drzwi nie przemawia za zostawianiem tego w ten sposób. To nie ma po prostu sensu, wkładać takie głośniki nie wytłumiając drzwi. Będziesz miał głuchawy pogłos, drzwi i tapicerka będą drgały mocno a odsłuch ich będzie marny. Przecież wygłuszenie to koszt mat czyli około 20-30zł na drzwi, co w porównaniu z ceną Helixów jest raczej groszową sprawą. Dystanse musi Ci ktoś dorobić bo dedykowanych osobiście nie widziałem na allegro.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Zgadzam się w 100%. Montaż systemu dwudrożnego powinno iść w parze z wytłumieniem drzwi, jeżeli zależy nam na jakości dźwięku, bo inaczej będzie marny pożytek z tych głośników.
    Dystanse oprócz dedykowanych są jeszcze uniwersalne, różnej grubości i średnicy, można coś dopasować wedle potrzeb, do kupienia tutaj: http://www.powe.com.pl/index.php/cPath/35

Podobne wątki

  1. [159] Fabrycznie nowa 159 3,2 Q4 ti
    Utworzone przez Dymo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 21:18
  2. Wygłuszanie drzwi w 156 - jakie dystanse do Helix DB, taśma dekarska
    Utworzone przez dyymianek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 17:20
  3. Wygluszenie drzwi + dystanse mdf
    Utworzone przez bsq w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 20:18
  4. GT JTD Q2 - od kiedy fabrycznie?
    Utworzone przez GrzesiekK. w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 14:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory