Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [156] - wyciszenie, wygłuszenie drzwi - jakie maty

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Question [156] - wyciszenie, wygłuszenie drzwi - jakie maty

    Witam,

    Przymierzam się do wymiany głośników w swojej 156, bo już niestety te papierówki popierdują co mnie drażni. Widziałem już na forum sposoby oklejania matą drzwi w 147, nikt jednak nie poruszył tematu samych mat:

    - czy warto zainwestować w lepszy jakościowo produkt (jakieś maty z alu etc.)
    - czy kupować różne rodzaje mat, miękkie, twarde i kleić je do różnych elementów
    - co oklejamy - na pewno otwory montażowe w drzwiach po zerwaniu folii ochronnej, czy oklejamy jeszcze wnętrze drzwi, tj. połać właściwą blachy drzwi od wewnątrz za mechanizmem podnoszenia szyb, czy warto okleić także wnętrze zdjętego boczka drzwi
    - jakie maty polecacie (firmy)

    Nie mam zamiaru robić profesjonalnego car audio - wymieniał głośniki na Blaupunkt'a w miejsce starych do oryginalnego radio z CD.

    Będę wdzięczny za każde info.


    Pozdrawiam,
    Tomasz.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    -Tak, dobra mata to podstawa
    -Tak, do wyklejenia samych drzwi wystarczy mata ale przydało by się również coś do wypełnienia przestrzeni między drzwiami, a boczkiem.
    -Otwory technologiczne jeśli są duże to warto zrobić stelaże z blachy. Drzwi w środku również wyklejamy w miarę możliwości.
    -Najbardziej budżetowa wersja to mata dekarska Sudala później z tanich mat dedykowanych to np. STP lub GMS, a później droższe np. Dynamat Extreme wszystko zależy od twojego budżetu

    Ogólnie polecam google, sam jestem na etapie robienia CA u siebie i na forach tematycznych można znaleźć masę cennych informacji...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 28-06-2011 o 00:28

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    -Tak, do wyklejenia samych drzwi wystarczy mata ale przydało by się również coś do wypełnienia przestrzeni między drzwiami, a boczkiem.
    No właśnie. Tu myślałem nad wykorzystaniem gęstej gąbki - przykleić ją w miarę możliwości na taśmę dwustronną lub klejem do gąbek używaną przez zakłady tapicerskie. Na oku mam gąbkę używaną do paneli podłogowych, nie wiem jednak czy to dobry wybór. Problem jest taki, że wyklejanie boczków mata może spowodować iż nie "domkną" się dobrze do drzwi, będzie plastik bardzo napięty.

    Podkładek z MDF'a nie będę stosował do obsadzania głośników, wytnę jednak pod ich kształt ramkę-obwódkę z gęstej gąbki i tak dopasuje.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

Podobne wątki

  1. [159] wygłuszenie drzwi przednich 159 sw
    Utworzone przez sliwa90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 00:04
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 18:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 11:40
  4. Wyciszenie / wygłuszenie samochodu
    Utworzone przez Dancho w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 20:28
  5. [156] Maty wygłuszające (bitumiczne) - jakie?
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 20:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory