Witam.
Mam pewien problem ale po kolei...
Kupiłem 156 w której w ogóle nie było głośników (wszystko wydarte) poza tweeterami z drzwi.
Miejsce na głośniki mam w przednich , tylnych drzwiach oraz w półce...
Wsadziłem swoje radio JVC kd-r311 w seryjne iso.
W drzwi powędrowały głośniki Hertz 165mm, całkiem ładnie gra ale w miarę jedzenia wiadomo apetyt rośnie... ^^
Pojechałem po więcej... Kupiłem niskobudżetowe głośniki do tylnych drzwi i tu niespodzianka... Jak je wlutowałem to dźwięk z nich był bardzo zniekształcony(echo, brak basu i trzaski). Myślę kupiłem tanio to mam... ale coś mnie podkusiło i Hertz'e z przodu wlutowałem do tyłu i szok... tak samo zniekształcony dźwięk. Wpiąłem dla próby w tylna półkę i takie same szumy.
Gdy Balans głośników na 0 to tak się dzieje. A gdy dam balans na max w prawo lub w lewo to tylne głośniki WSZYSTKIE z tyłu (drzwi i połka) grają ładnie, i z przodu tylko ten na którego stronę jest balans.
Instalacja wygląda na seryjną więc dlaczego tak się dzieje?
Może ktoś miał taki problem?
Nie wiem czy ktoś rozumie moje wypociny ale lepiej tego wytłumaczyć nie potrafię. [IMG]file:///C:\Users\krystyna\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\ 01\clip_image001.png[/IMG]
nikt sie nie spotkał z takim przypadkiem?

Seryjna to ta instalacja raczej nie jest skoro w półce są głośniki.
Do radia można podłączyć dwie pary głośników (4 sztuki), a ty masz ich trzy pary (przód drzwi, tył drzwi i półka). Moim zdaniem coś jest namieszane w kablach i trzeba sprawdzić po kolorach który przewód idzie do jakiego głośnika.
Głośniki w półce zlikwidować, bo to nie jest ich miejsce.
Albo przy radiu w kostce jest coś nie tak. Kenwood nie ma standardowego iso, więc pewnie masz tam jakąś przejściówkę?
[QUOTE=piter;666231 Kenwood nie ma standardowego iso, więc pewnie masz tam jakąś przejściówkę?[/QUOTE]
ja mam radio JVC i tam jest iso.
cała instalacja jest seria... wszystko w takich tasmowych oplotach... wszystko z wtyczkami z logo jak alfa... w połce seryjnie były glosniki tylko ktos je wszystkie wymontowal.
'tak wyglada moja polka: http://allegro.pl/polka-tylna-tyl-al...789860015.html
Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)
Zakładki