Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: [156] Jakie radio kupić?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SPORTWAGON
    Postów
    45

    Domyślnie [156] Jakie radio kupić?

    Witam!

    Od dzisiaj stałem się posiadaczem Alfa Romeo 156 (rocznik 2004, po liftingu). Niestety poprzedni właściciel nie zostawił mi radia i jestem zmuszony kupić nowe. Nie mam zielonego pojęcia w co zainwestować i czym kierować się przy zakupie nowego sprzętu. Mniej więcej chciałbym kupić coś w granicach 300 PLN. Czy możecie polecić modele, które pasują do 156?

    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cześć
    Ja miałem w swojej Blaupunkt Melbourne z czerwonym podświetleniem, bo podstawą było dla mnie dopasowanie koloru, jakoś nie mogłem wtedy znaleźć nic sensownego a chciałem mieć na kartę SD. Grało nieźle, ale żonka ma teraz u siebie JVC (chyba wcześniejszy model od KDR-R45) ze zmianą koloru podświetlenia - gra o niebo lepiej (jak na sprzęt ~300zł)
    Z doświadczenia też polecał bym Ci Kenwood, JVC ew. Pioneer (w tej kolejności), dopasuj kolorek i jazda

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SPORTWAGON
    Postów
    45

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź!

    Sprawdzałem Kenwooda i znalazłem coś takiego:
    http://www.euro.com.pl/radioodtwarza...5ur.bhtml#opis
    http://www.euro.com.pl/radioodtwarza...7ua.bhtml#opis

    W sumie różnica ceny jest mała ale czy warto przepłacać? Inna sprawa to czy te radia posiadają możliwość podpięcia do sterowania kierownicy? Używanie przycisków na kierownicy jest o wiele bardziej wygodne niż zabawa z radiem podczas jazdy.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Tak w skrócie - każde radio podejdzie do 156-stki - masz standardowe kostki iso, nic więcej nie trzeba....

    Jeśli chcesz coś pasującego w deskę - nie wiem jaki masz rocznik i jaką deche - to od siebie polecem KD-Sh9101 - mam i gra całkiem ok.
    Tyle, że u mnie działa pod wzmacniaczem.
    Jak do każdego radia trzeba kupić interface - connetcs2 - i wtedy działa sterowanie z kierownicy.
    Pzdr.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Kolego, oprocz podswietlenia (zgadzam sie z przedmowcami-niebieskie to wioska- ja mam do wyboru niebieskie czerwone wiec mam porownanie i wybralem czerwone ) zwroc uwage na dlugosc radia - w 156 jest bardzo plytka polka.
    Ja mam LG LAC5800 i ma chyba 19 cm i miesci sie bardzo na styk-musialem kable od tylu lapa wyrownywac i mocno wciskac, zeby zaskoczylo w kieszen, ale poza tym radyjko jest jak dla mnie super z USB i Bluetooth
    Tak ze warto zwrocic uwage-dlugosc czesto podawana jest w sklepach interenetowych albo w instrukacjach na stronach producentow.

    Wysłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Ja kupując radio postawiłbym przede wszystkim na jakosc dzwieku !!!!!!a według mnie to w cenie do 300zł pioneer niema saobie równych!!!zreszta naj;epiej podjedz sobie do jakiegos media marktu lub cos w tym stylu i sprawdz sobie jak te radia chodza !!!!ja narazie w 147 mam orginalne radyjko (niedługo to sie zmieni) ale wczesniej miałem kilka np clarion, sony(katastrofa) ,kennwod i tak naprawde moje oczekiwanie spełnił dopiero pioneer jezdzilem passatem 4 lata tam miałem wlasnie pioneera ,przed sprzedażą wymontowałem go i zabrał je kolega do innego auta do dziś chodzi nieskacze nie przerywa (sony i kennwodrobily to juz po roku) nie było naprawiane !!!!mam również pioneera w aucie którym moi pracownicy jezdza do pracy(dodam ze na budowe) i warunki w tym aucie sa conajmniej extremalne!!!! A radyjko chodzi bez problemow (ma jakies 6 lat)!!!!!bede kupował w najbliższym czasie radio do swojej belli i bedzie to pioneer tyle ze z troszke wyższej półki!!!!!!!ale ilu ludzi tyle opini na ten temat !!!!!!!

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SPORTWAGON
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Jak do każdego radia trzeba kupić interface - connetcs2 - i wtedy działa sterowanie z kierownicy.
    Pzdr.
    Ten interface to jest jakaś przejściówka czy coś podobnego i czy można to kupić np. w Media Markt?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    Z interface to problem bo drogi. W media markt nie spotkałem. Pod swoją konsolę szukaj srebrnego wykończenia. Dodatkowo powinieneś zakupić ramkę do AR156FL. Nie szukaj nowych odbiorników. Są fajne starsze rodzynki i warto w nie zainwestować. Ja np ustrzeliłem Pioneer P77mp a wygląda to tak


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0099.jpg
Wyświetleń:	1356
Rozmiar:	48.3 KB
ID:	42546

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 SPORTWAGON
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario595 Zobacz post
    Z interface to problem bo drogi. W media markt nie spotkałem.
    Drogi czyli jaki przedział cenowy? Czy są jakieś sklepy internetowe które oferują taki interface?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

Podobne wątki

  1. Jakie kupić radio do drewnianej konsoli
    Utworzone przez Wariat w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 18:42
  2. Dywaniki. Jakie kupić?
    Utworzone przez shrek2oo7 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 13:29
  3. Jakie radio kupić?
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 10:39
  4. [155] Sprzęgło - jakie kupić
    Utworzone przez lukasjed w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 23:07
  5. Jakie kupić śruby??
    Utworzone przez Rigidigi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 13:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory