Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Wytłumienie drzwi

  1. #31
    N...SALTO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    Ta mata praktycznie nic nie daje, naprawdę nie warto. A w zimę się pokruszy i spadnie na dół drzwi zatykając otwory odpływowe...
    Nie zgosze sie taki efekt powstaje przy bledach podczas montazu, na APP mozna ze spokojem stworzyc bardzio dobre warunki dla wooferow.
    Kolejna sprawa ze calkowicie zapominacie o dwoch sprawach , po pierwsze na otworach w drzwiach nie wystarczy sama mata , mozna zrobic zaslepki z alu blachy lub jak to ostatnio robilem z PCV.

    Jezeli chodzi o ilosc mat to chyba nie jest problemem zmierzyc i policzyc , mi w alfie wystarczyly 4 maty GMS ( butylowe ) i dwie piankowe/

    Piankowe sugeruje montowac na boczek drzwi a nie na same maty butylowe

    Druga sprawa duzo wazniejsza niz materialy uzyte to trzeba wiedziec co , gdzi i dlaczego sie robi a nie na pale wyklejac bo mozna stracic dwa razy wiecej maty i miec kiepski rezultat, jezeli chce sie zrobic cos dobrze trzeba zglebic zagadnienie wytlumiania i wygluszania drzwi...

    p.s opalarka i walek to podstawa przy tych zabawach , nitownica tez sie przydaje
    Ostatnio edytowane przez N...SALTO ; 25-03-2012 o 22:10

  2. #32
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Panowie odświeżam z takim pytaniem:
    Jak widzicie opcję zaklejenia matami wygłuszającymi otworów (2) w drzwiach pomiędzy boczkiem a "wnętrzem" drzwi w 156? Po zdjęciu boczku mamy akurat takie 2 prostokąty, które jak myślę nietrudno by było zakleić. Do tego myślałem o wklejeniu maty w "gniazdo głośnika" tak żeby został na swoim miejscu ale miał izolację od strony drzwi.

    Nie chcę się bawić w kompletne rozbieranie drzwi bo to za dużo roboty dla mnie i nie mam odpowiedniego doświadczenia żeby wyjmować mechanizmy od szyb- obawiam się, że coś mogłoby pójść nie tak. A na mój rozum chodzi o odizolowanie odbijających się od blachy drzwi dźwięków.

    I pytanie dodatkowe- jak wygłuszenie wpływa na szum podczas jazdy? Jest jakaś zauważalna różnica?

  3. #33
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Szałek
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Mogilno ( kujawsko-pomorskie)
    Auto
    AR 156 FL 1.9 JTD 16V
    Postów
    223

    Domyślnie

    Przecież żadnych mechanizmów nie musisz ruszać podczas wygłuszania.
    Ja wczoraj zacząłem wygłuszać i to całkiem przyjemna robota, na pogodne popołudnie



  4. #34
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czyli bez problemu się tam wewnątrz upycha te maty? Pytanie moje po prostu czy rzeczywiście jest sens. Dużo czasu to zajmuje?

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Szałek
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Mogilno ( kujawsko-pomorskie)
    Auto
    AR 156 FL 1.9 JTD 16V
    Postów
    223

    Domyślnie

    Jakieś 4h na jedne drzwi, czyli popołudnie po pracy



Podobne wątki

  1. Opadajaca uszczelka drzwi za szyba/ ciezko otwierajace sie drzwi
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 00:38
  2. [159] Drzwi przednie uderzają w drzwi tylne...
    Utworzone przez KID w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-09-2013, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory