Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: AR 159 Instalacja Głośnika niskotonowego i zmiana radia. Pomoc!

  1. #1
    ulti24
    Gość

    Domyślnie AR 159 Instalacja Głośnika niskotonowego i zmiana radia. Pomoc!

    Witam poczytałem trochę na forum o instalacjach car audio do 159 i nikt nie poruszył tematu związanego z instalacją głośnika niskotonowego w sedanie pod półką z tyłu? Jak wiemy w zestawie bose głośnik niskotonowy jest zainstalowany właśnie tam i z tego co wiem w mojej AR jest kilka otworów i miejsca na zainstalowanie takiego otóż głośnika. Zamiast jednolitej blachy są otwory wystarczające by dźwięk bez problemu przedostał się do środka.
    Mam tu na myśli zrobienia z grubego kawałka drewna dystansu by membrana głośnika nie uderzała o blachę i całości przykręcenia go do tej grodzi.
    Pomyślałem że nie muszę robić skrzyni bo sam bagażnik będzie spełniał tą rolę, ale warunkiem prawidłowego działania tego systemu jest moc i wielkość głośnika jaki tam będzie siedział. Mam zamiar wsadzić przynajmniej 30cm. i moc minimalną 300 Rms. Oczywiście celuję w dobrą firmę a nie jakiegoś Chinola.
    Do tego mocny wzmacniacz i dobre kable. I pytanie czy mieliście styczność z taką instalacją? Jak to się ma do standardowej tuby w bagażniku?
    Z mojego doświadczenia wiem że zamontowanie 300 rms w tubie w sedanie nie ma najmniejszego sensu bo głos nie dostaje się do kabiny tylko dudni i rzygać się chce po paru minutach i uszy odpadają. Jednak montaż głośnika w półce jest chyba dobrym pomysłem bo z prawej strony przegrody są dość duże dziury a jak byśmy chcieli iść dalej mamy tylko materiał i półkę. Po lewej stronie są również dziury ale sprawdzałem i jest tam również wygłuszenie i nie chciałbym tego ruszać. Teraz czekam na wasze sugestie

    A i co do radia posiadam toKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121223_143201.jpg
Wyświetleń:	678
Rozmiar:	144.4 KB
ID:	80807
    ogólnie jest ok. Irytuje mnie bas który jest bardziej dudniący niż niski i głęboki.. A co do jednostki centralnej muszę słuchać na JAzz ktoś kto miał styczność z tym ustawieniem wie że sprzęt jest strasznie przesterowany i przy dodaniu volume głośniki dudnią i nie ma w tym żadnej jakości.
    Przy innych ustawieniach jest totalna tragedia. Więc wybieram mniejsze zło
    Chciałem porównać jak bd. wyglądał dźwięk na innym radiu i tu kieruje pytanie jak wyciągnąć seryjne? Czy muszę mieć specjalne narzędzia czy wystarczą takie długie torksy?

    Tu przesyłam zdjęcia kostek jakie mam w radiu które bym chciał podłączyć do testu i pytanie czy będzie to pasować w seryjne gniazda?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121223_151554.jpg
Wyświetleń:	1046
Rozmiar:	228.8 KB
ID:	80808

    Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    verbi
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam SW więc nawet nie wiem jak wygląda bose w sedanie, ale musisz pamiętać o paru rzeczach. jeśli ładujesz suba bez skrzyni to musisz znaleźć free air( do wolnej zabudowy) i liczyć się z tym, że zagra gorzej niż skrzynia.Bagażnik ma około 500l więc musiałbyś miec jak 10kw RMS zeby to była dla niego skrzynnia. Tak samo duży głośnik jest ciężki i potrzebuje dużo zdrowego prądu żeby hulał. Niejeden 20cm zrobi lepszą robote niż 30cm.

    Odnośnie radia to bez problemu podłączysz bo to zwyczajne kostki iso, ale zapomnij o sterowaniu z kierownicy bez specjalnych przejściówek. No i w 159 jest pewien mankament zmiany radia. Nie ma pierwszej pozycji kluczyka, tak więc albo gra radio na zapłonie albo nie gasnie po zgaszeniu auta. Tylko oryginał może grac bez zapłonu i sam gasnie. Chociaż moze juz cos chlopaki wykombinowali o czym ja nie wiem.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał verbi Zobacz post
    Ja mam SW więc nawet nie wiem jak wygląda bose w sedanie, ale musisz pamiętać o paru rzeczach. jeśli ładujesz suba bez skrzyni to musisz znaleźć free air( do wolnej zabudowy) i liczyć się z tym, że zagra gorzej niż skrzynia.Bagażnik ma około 500l więc musiałbyś miec jak 10kw RMS zeby to była dla niego skrzynnia. Tak samo duży głośnik jest ciężki i potrzebuje dużo zdrowego prądu żeby hulał. Niejeden 20cm zrobi lepszą robote niż 30cm.

    Odnośnie radia to bez problemu podłączysz bo to zwyczajne kostki iso, ale zapomnij o sterowaniu z kierownicy bez specjalnych przejściówek. No i w 159 jest pewien mankament zmiany radia. Nie ma pierwszej pozycji kluczyka, tak więc albo gra radio na zapłonie albo nie gasnie po zgaszeniu auta. Tylko oryginał może grac bez zapłonu i sam gasnie. Chociaż moze juz cos chlopaki wykombinowali o czym ja nie wiem.
    Na kostce MiniIso jest wystawiane 12V do wzmacniacza...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał verbi Zobacz post
    Bagażnik ma około 500l więc musiałbyś miec jak 10kw RMS zeby to była dla niego skrzynnia.
    Parametry T/S głośnika determinują wielkość obudowy a nie moc.

    I nieprawdą jest że w sedanie nie będzie basu "bo się nie przedostanie", potrzeba jedynie dobrze dobranego głośnika do obudowy i dobrego strojenia.

    A freeair jest dobry do kadeta w półkę a nie do alfy i jeszcze do grania .......
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał verbi Zobacz post
    Nie ma pierwszej pozycji kluczyka, tak więc albo gra radio na zapłonie albo nie gasnie po zgaszeniu auta. Tylko oryginał może grac bez zapłonu i sam gasnie. Chociaż moze juz cos chlopaki wykombinowali o czym ja nie wiem.
    można kupić interfejs generujący sygnał zapłonu IGNI-GEN na podstawie (chyba) zmian w napięciu, zamówiłem dzisiaj taki, będę montował lada dzień.
    tak to od tygodnia szukałem rozwiązania i poza ciągnięciem kabla od bezpieczników nikt nie ma innych pomysłów...

  6. #6
    Bartek_P
    Gość

    Domyślnie

    Zasilanie wzmacniacza zawsze należy prowadzić bezpośrednio od akumulatora.
    Każde radio obecnie produkowane ma kabelek służący do włączenia wzmacniacza ( nie mylić z zasilaniem) Przeważnie podaje + po włączeniu radia.
    A i w każdym obecnie produkowanym aucie, nawet jeśli nie ma pierwszego stopnia stacyjki, jak to nazwałeś, da się wyciągnąć tzw ACC, czyli + po zapłonie. ( nie mylić z odpaleniem silnika)

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    jasne ze da się wyciągnąć + po zapłonie, ale nie każdy chce bruździć w elektryce samochodu no i chyba nie widziałeś jak to jest teraz zrobione, nie ma wolnej amerykanki pod deską... a niektórzy mają też gwarancję...

  8. #8
    verbi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek_P Zobacz post
    Zasilanie wzmacniacza zawsze należy prowadzić bezpośrednio od akumulatora.
    Każde radio obecnie produkowane ma kabelek służący do włączenia wzmacniacza ( nie mylić z zasilaniem) Przeważnie podaje + po włączeniu radia.
    A i w każdym obecnie produkowanym aucie, nawet jeśli nie ma pierwszego stopnia stacyjki, jak to nazwałeś, da się wyciągnąć tzw ACC, czyli + po zapłonie. ( nie mylić z odpaleniem silnika)
    + po zapłonie jest normalnie, chodzi o to ze w autach z kluczykiem (i nie tylko, w lagunie 2 miałem karte którą lekko sie wsuwało do szyb i radia, albo do końca i był zapłon) jest tzw. 1 pozycja czyli bez rozładowywania aku nawiewem, świecami, światłami i całą inną elektroniką, da sie słuchac radia. Dla mnie idealnym rozwiązaniem by było, że na wyciągnietym kluczyku moge włączyc radio, a jak odpale auto i potem zgasze to radio się wyłącza.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T/ Panda
    Postów
    133

    Domyślnie

    no dokładnie zwie się to tzw.ACC i w mito według instrukcji to funkcja MAR - ale ona włącza cały osprzęt razem z klimą, światłami i już odblokowuje silnik immobilizerem.
    Samo radio zaś podłączone jest poprzez CAN i stałe +12V i bez kluczyka tez gra, ale samo się wyłącza po 10 minutach, no i przy funkcji MAR uaktywnia sie samo.
    Interfejs o którym pisałem jest pewnym półśrodkiem, bo da mi mozliwosc sluchania radia dopiero po odpaleniu, ale naprawdę przynajmniej na razie grzebać głębiej w kabelkach...

  10. #10
    Bartek_P
    Gość

    Domyślnie

    A nie wystarczy wyciągnąć ten sygnał z radia? Tak to się przeważnie robi. Temat się troszkę zagmatwał o szukaniu plusa.

Podobne wątki

  1. Zmiana radia
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 07:55
  2. zmiana radia 159
    Utworzone przez pawelcosh w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 17:44
  3. Zmiana oryginalnego radia na JVC (Proszę o pomoc)
    Utworzone przez mihen w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 16:31
  4. 156 2003 BOSE zmiana głośnika w subwooferze
    Utworzone przez Pelcu w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 21:29
  5. Instalacja do radia
    Utworzone przez radke w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory