Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Temat: Zabudowa bagażnika 147

  1. #51
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No wyszło fajnie, nakład pracy ogromny, podziwiam Osobiście widze dwa minusy. Pierwszy to wygłuszenie przednich drzwi, przy tym nakładzie pracy naprawdę licho wygląda to wygłuszenie, a drugi to słupki. Nie lepiej było dać do tapicera i obszyć skóra?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-08-2013 o 22:22

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Co do wygłuszenia to tylko wrażenie nie pokazałem na foto krok po kroku Poszycie drzwi czyli blacha zewnętrzna jest wygłuszona najpierw matą butylową potem filcem poroso.. "blacha" drzwi ta na której jest głośnik od środka też ma maty butylowe a od zewnątrz dopiero to co widzimy czyli mata butylowa i na niej filc poroso.. drzwi są wygłuszone mega.. są bardzo ciche przy zamykaniu itp.. do tego kable wszystkie pokryłem izolacją miękką żeby poprawić efekt wygłuszenia żeby nic nie brzęczało, uderzało.. głośnik ma dystans mdf dedykowany i dźwięk jest bardzo czysty.. można buczeć basem dowoli.. i nic nie brzęczy.. i naprawdę gra porządnie..

    Co do słupków kończyłem wszystkie prace na styk ostatniego dnia przed wyjazdem na wakacje, a tapicer krzyknął sobie 3 tygodniowy termin prac.. flok zrobiono mi w parę godzin za grosze

    Jak odpocznę to dokończę woofer i zajmę się tapicerką

    Osobiście jestem dumny.. takie małe marzenie spełnione jak otwieram bagażnik i widzę ten efekt.. parę detali tylko dokończyć czyli neon i plexi..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #53
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oj raczej nie wrażenie bo oceniam co widze Blacha powinna być po całości wyklejona arkuszami maty. Wyklejanie mozaiki z kawałków i nie pokrycie całości pogarsza efekt. Na forum masz foty z prawidłowego wygłuszenia drzwi

    P.S Ten filc nie chłonie wilgoci? Ostatnio wyciagałem coś takiego z bagażnika jednego auta nieźle się ukisiło jak w bagażniku zebrała się woda.

  4. #54
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wuwua
    Auto
    była 145 1.6TS jest Mito 1.4TB 120KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Efekt jest zacny. Gratuluję i zazdraszam

  5. #55
    Użytkownik Embrion Avatar bloodist
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    alfa roemo 147 2.0 ts
    Postów
    18

    Domyślnie

    Siema, widzę coś zajebistego, podziwiam i zazdroszczę. Miałbym parę pytań co do samego wykonania i sprzętu. a najbardziej mnie ciekawi ile tak mniej więcej Cie to kosztowało, nie licząc oczywiście robocizny. Materiał? mata, pleksi itd.
    Pozdrawiam

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Szczerze ? kosztowało dużo i to dużo za dużo.. za jakiej przyczyny? bo robiłem to 1raz a poza tym robiłem pod siebie czyli wszystko mega dokładnie, mega porządnie jak coś miało być solidne to było solidne a nie na szybko, cienko, jednorazowo jak zakłady często robią a pod materiałem i tak potem nie zauważysz dopóki się nie popsuje..

    Tak poza tym dokładnie nie podliczałem.. ale licząc mdf, głośniki, wzmaki, okablowanie, akcesoria montażowe car audio, maty filcowe i bitum, materiał do obijania, kleje, żywica, pędzle.. (narzędzia który sporo było potrzeba, już nie wspominam, dremel, szlifierka kątowa, wyrzynarka, szlifierka górnowrzecionowa, wiertarka, opalarka) na całe auto wyszło dużooo dokładnie nie będę podliczał bo nie chcę.. ale jest to z pewnością około połowy albo i mniej tego co chciały ode mnie firmy car audio.. więc opłacało się i marzenie spełnione o zabudowie..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #57
    Użytkownik Embrion Avatar bloodist
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    alfa roemo 147 2.0 ts
    Postów
    18

    Domyślnie

    a nie dałbyś rady przybliżyć kosztów samego materiału bez okablowania, sprzętu. Sam materiał typu mdf, pleksi, kleje, mata szklana itd.
    chciałbym się dowiedzieć bo sam planuje rozbudować bagażnik u mnie i chciałbym się dowiedzieć z jakimi kosztami to się wiąże

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    MDF trzeba liczyć jakieś 500-600zł bo na front głośnika szedł 2 albo 3cm jak pamiętam grubości.. kilka formatek 3mm hdf, 6mm mdf i 18mm na zabudowę w koło zapasowe.. plexi około 80-100zł.. mata szklana, żywica, utwardzacz, 600-800zł bo na zabudowe woofera i w koło zapasowe poszło naprawdę sporo żeby były solidne.. kleje, śruby, wkręty 500zł, maty wygłuszające to różne ceny mają w bagażniku potrzebne dużo filcu żeby mdf nie hałasował o gołą blachę to filc poroso samoprzylepny to 24zł za 1m2 i zużyłem tego jakoś za 150-200zł..

    Te podliczenia to tak z głowy, bo dokładnie już nie pamiętam.. więc około 2400zł około, no i jak wspomniałem bez narzędzi wymienionych wyżej nic nie zrobisz.. więc trzeba dodać koszt zakupu ich.. ja dremela kupowałem i szlifierke górnowrzecionową też.. resztę miałem.. Dobre zakłady car audio do 2400zł dodadzą za robociznę dokładnie drugie tyle..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  9. #59
    Użytkownik Embrion Avatar bloodist
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    alfa roemo 147 2.0 ts
    Postów
    18

    Domyślnie

    widzę konkretnie, ale wiadome jak chcesz mieć porządnie to nie oszczędzasz. Akurat o narzędzia się nie martwię bo mam pełen dostęp to tego wszystkiego. Dzięki za info i czekamy na ciąg dalszy prac pozdro maniaku!

  10. #60
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kiniek93
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Postów
    136

    Domyślnie

    no przegladam post i mega, serio gratuluje genialnej roboty i wytrwalosci! moze kiedys tez sie zmotywuje do czegos tak genialnego! czekam z reszta na koncowy efekt

Podobne wątki

  1. Zabudowa bagażnika [156 sedan]
    Utworzone przez gacek600 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 14:45
  2. Zabudowa bagażnika GTV
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 23:34
  3. Zabudowa car audio
    Utworzone przez Wedżi w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory