Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [159] Jakość dźwięku USB

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie [159] Jakość dźwięku USB

    Witam Was, chciałbym się z Wami podzielić pewnym problemem.

    Moja 159 to Ti SW z 2010r 1.9JTDM, zestaw głośników standardowy plus ta nowsza jednostka centralna z mapami na SDHC i gniazdem USB w schowku.

    Mam ją od miesiąca i od samego początku jakość dźwięku z systemu audio przyprawiała mnie o ból głowy, jestem wyczulony na dźwięki a w dźwięk w samochodzie jest po prostu nieczysty, lekko charczący, jakby przesterowany. Dodam że muzyka nagrana na pendrive jest najwyższej jakości i nie to jest źródłem problemu.

    Po 2 tygodniach padła decyzja, wygłuszenie drzwi przednich i montaż głośników HERTZ, dodatkowo w bagażnik powędrował pasywny woofer pioneer-a + zewnętrzny wzmacniacz.

    No i... wyjechałem z firmy car audio i totalna załamka... PRAKTYCZNIE ŻADNEJ POPRAWY ! Poza głębokimi tonami niskimi totalna tragedia. Rada panów z firmy, jednostka centralna do wymiany.

    Po wydaniu niemałej kasy odechacialo mi sie słuchania muzyki w samochodzie.

    Aż do dzisiaj... kolega wsiadł do mnie i dał mi oryginalną tloczoną płytę AUDIO jakiegoś tam zespołu, nie istotne, wsadziłem więc w czytnik CD i... MASAKRA... zagralo pięknie ... oczy otworzyły mi sie jak szerokie...

    I tu teraz pytanie do Was, spotkaliście się z podobnym problemem ?

    Dzisiaj dla testów nagrałem płytę AUDIO CD i MP3 na pendive-a z tą samą muzyką i poszedłem do samochodu, różnica KOLOSALNA.

    Nie wiem co zrobić, nie chcę cofac sie do lat 90-tych kiedy mam gniazdo USB w samochodzie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Już gdzieś pisałem, że jakość plików MP3 jest bardzo zróżnicowana i od tego głównie zależy wrażenie słabego spektrum dźwięku. Ja staram się nie nagrywać plików MP3 o parametrach niższych niż 256 kb/s lub 192 kb/s bo poniżej tej granicy są obcinane pewne częstotliwości i dźwięk jest "płaski". Poszukaj sobie plik MP3 320 kb/s i taki sam z bitrate 128 kb/s a zobaczysz jaka to duża różnica.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Tak jak wspominałem, MP3 mam najwyższej jakości,w 99% to 320kbp, kodek Lame wiec lepiej sie nie da. Dźwięk jest na tyle wyraźnie kiepski i lekko przesterowany że juz mi się zdarzyło że znajomy który nie zna się na muzyce i "słoń mu na ucho" stwierdził "co Ci tak pierdzi?!"
    podkreslam, to nie jest wina plików MP3

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Więc powstaje pytanie co za firma podjęła się zadania polepszenia jakości dźwięku i nie potrafiła sobie poradzić z problemem MP3? Ciężko będzie wróżyć jeśli nie widzimy połączeń i jednostek, które tym sterują (bo pisałeś, że główna została zmieniona ale nie wiem na co).

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Nie wymieniałem jednostki centralnej, firma stwierdziła że to co jest oryginalnie nie zagra. radzili wyminienić jednostkę. Nie zrobiłem tego na razie. I jak widac nie trzeba, ona potrafi zagrac ale nie z Pendrive-a

    Taka mam jednostke centralną:



  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    W takim razie wniosek nasuwa się sam, dekoder mp3 w jednostce centralnej to układ z MP3-jki za 3 dolary. I firma caraudio dobrze sugeruje zmianę. Na pewno to nie wina usb, on tylko transmituje dane.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hoyraq
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    WN
    Auto
    159 SW TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał SimonCT Zobacz post
    dźwięk w samochodzie jest po prostu nieczysty, lekko charczący, jakby przesterowany. Dodam że muzyka nagrana na pendrive jest najwyższej jakości i nie to jest źródłem problemu.
    Mam taki sam oryginalny zestaw i takie same objawy przy włączonym "loudness" - pierdzący bass w głośnikach nieważne czy głośno czy cicho. Wyłączyłem "loudness" + delikatna korekta bass/treble i jest zdecydowanie lepiej. Ale nie łudźmy się ta jednostka centrala pozostawia wiele do życzenia pod względem jakości dźwięku.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Bałem się że takie właśnie wnioski wysnujecie... szkoda że Alfa Romeo stosuje takie głupie oszczędności w czasach kiedy odtwarzacze mp3 grające przyzwoicie kosztują kilka groszy.

    Dźwięk z USB jest tragiczny, utworów nie można przewinąć, wielki wyświetlacz a nie ma podglądu zawartości pendrivi-e, żenua! Można by wrzucić płytę CD z MP3 to dali napęd który nie czyta MP3, zaoszczędzili kolejne 2 centy... szkoda gadać. Mój poprzedni samochód z 2003 roku czytał MP3 z CD.

    Rozważam wymianę jednostki centralnej, ale nie chciał bym utracić funkcjonalności sterowania z kierownicy, książki telefonu wyświetlanej na zegarach, ściemniania się pod wpływem światła itp itd.

    Macie jakieś rozwiązania, modele , rady ?
    Ostatnio edytowane przez SimonCT ; 01-05-2013 o 06:59

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    Alfa
    Postów
    106

    Domyślnie

    Po długim czasie podaję rozwiązanie dla problemu, choć nieco uciążliwe, należy znormalizować pliki mp3 poniżej 95-96db, dekoder Mp3 w samochodzie nie radzi sobie z plikami o wysokim natężeniu dźwięku. Mimo że na komputerze czy tablecie gra czysto każdy plik. Po obniżeniu poziomu dźwięku w końcu gra czysto, nie charczy nie pierdzi...

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Woopy
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 2011r 2.0 JTDm 170KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Mam podobne objawy co do jakości CD a USB. Możesz napisać jak normalizujesz te pliki ?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Emulator zmieniarki CD na mp3 - jakość dźwięku
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 19:42
  2. [159] Wyłączeniu dźwięku nawigacji
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 07:27
  3. [159] Brak Dźwięku w radiu
    Utworzone przez mcbil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 13:11
  4. Poprawa osiągów i dźwięku AR GT JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory