Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Podłączenie Wzmacniacza Bose pod seryjne radio alfa 147

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Co do Bose to przy przekładce z "nie-Bose" na Bose wszyscy zapominają/niewiedzą o tym że same głośniki Bose są g*wno warte one dobrze grają tylko w pełnym komplecie z subwooferem i wzmacniaczem który jest montowany na obudowie tego woofera.. Cały patent polega na tym że tam jest też przetwornik dźwięk który rozcina na pasma.. Także jeśli kupować to tylko komplet.. Głośniki, tweetery, subwoofer z wzmacniaczem i wiązką kompletną..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    Aha.
    Jak tylko kostki przy głośnikach to nie problem wstawić inne(tym bardziej jak by wstawiał nie ori to i tak by trzeba było robić nowe). A wiązka ta co trzeba zmienić co idzie do wzmacniacza? Taka sama w przed liftowym?
    Ja mam 5 drzwi poliftowe.

    O wzmaku i tubie w bagazniku wiem, czytałem ten opis jak zmieniać.
    Też słyszałem, że głośniki są słabe.
    Dlatego myślałem o tubie i wzmacniaczu, wiązce BOSE(jak tyle da się kupić) i do tego głośniki np Hertz(wszyscy o nich piszą, a czy są dobre nie mam pojęcia).
    Wtedy wyglądało by fabrycznie i myślę lepiej grało niż seria w której tłucze, trochę sopranów, a środka brak.

    http://<a href="http://allegro.pl/su...58079.html</a>
    Tu ma gość samą tubę i wzmacniacz, ale nic nie pisze o wiązce i tej obudowie, a bez tego nie ma co zakładać.
    Ostatnio edytowane przez Lukano ; 26-05-2013 o 17:54

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 147 R2007 1.6 Benz.16v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zip.pl Zobacz post
    Zero wdzięczności
    Witam wdzięczny to mogę być sobie kolego , bo sam odpowiedziałem na zadane przez siebie pytanie.Więc troszkę dystansu....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lukano Zobacz post
    Aha.
    Jak tylko kostki przy głośnikach to nie problem wstawić inne(tym bardziej jak by wstawiał nie ori to i tak by trzeba było robić nowe). A wiązka ta co trzeba zmienić co idzie do wzmacniacza? Taka sama w przed liftowym?
    Ja mam 5 drzwi poliftowe.

    O wzmaku i tubie w bagazniku wiem, czytałem ten opis jak zmieniać.
    Też słyszałem, że głośniki są słabe.
    Dlatego myślałem o tubie i wzmacniaczu, wiązce BOSE(jak tyle da się kupić) i do tego głośniki np Hertz(wszyscy o nich piszą, a czy są dobre nie mam pojęcia).
    Wtedy wyglądało by fabrycznie i myślę lepiej grało niż seria w której tłucze, trochę sopranów, a środka brak.

    http://allegro.pl/subwoofer-tuba-wzm...244858079.html
    Tu ma gość samą tubę i wzmacniacz, ale nic nie pisze o wiązce i tej obudowie, a bez tego nie ma co zakładać.
    Witam ja maAlfe po lifcie rok 2007 , zakupiłem zestaw dość tanio powiem 375 zł z wysyłką , głośniki 5 szt , wzmacniacz z całą wiązką i obudową wzmacniacza z ALFY 2006 JTD .
    Co do podłączenia głośników to zamiast gwizdków czy też jak zwą twitterów to je wypinasz i ta żołtą kostkę przepinasz do głosników bose , ja tak mam i mi wszystko gra , a te kable z głośników seryjnych mam po prostu luźne .

    Tu masz cały zestaw zadzwon może coś sie da zbić z ceny http://allegro.pl/zestaw-bose-alfa-1...238416062.html
    a i nie słuchaj pierdół po lifcie przed , jak kupujesz cały komplet nie ma to znaczenia , znaczenie ma dopiero jak już dobierasz sobie osobno .
    Ostatnio edytowane przez Alfa147 Tychy ; 29-05-2013 o 22:48

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    Czyli do poliftowej kupiłeś zestaw poliftowy, to wszystko pasuje.
    Tanio kupiłeś. Do tego z linka dzwoniłem. Za 400 ma przedliftowy, a jak zapytałem o poliftowy, to krzyczał 700. Podobno bardzo się różni i jest ich mało i dlatego. Żebym miał pewność, że ten przed aż tak bardzo się nie różni to bym go brał. 300 zeta więcej jak tam może tylko jakieś kostki od głośników są inne to dużo. Więcej jak 500 nie wydam. Za 700 to już można pomyśleć o niezłych głośnikach.
    Przemyślę sprawę i poczekam jeszcze. Ale ja nie znajdę innego kupie zestaw przedliftowy i jak będzie trzeba to się nową wiązkę zrobi.

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 147 R2007 1.6 Benz.16v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie daj się naciągnąć,
    słuchaj wtyczka na wiązce jest taka sama jak po lifcie mówie o wtyczce z mojego postu 1 zobacz one niczym się nie różnią, rozpinasz wtyczki jak w instrukcji z przodu i bedzie działać wszystko , różnią się natomiast wtyczki od wzmacniacza ale jak kupisz te za 400 zł to one będą pasować bo kupujesz komplet !! a wtyczki z przodu sie nie zmieniają wiec ci to będzie pasować .Ja też prawie dałem się nabrać , 700 zł !!! paranoja , więc tak jak mówię wszystko będzie grać ale kupuj w zestawie a nie każdą rzecz od innego auta

    Najlepiej będzie jak zdejmiesz schowek ,prosto sie to robi i po prawej stronie będą wtyczki 2wpięte razem zrób zdjęcie i porównaj z moimi a ja postaram ci sie podesłać wtyczki z poliftowe i liftowe są takie same .

    - - - Updated - - -

    Krótko ci opisze żebyś miał jasność
    Wtyczka nr 1-z niej wyciąłem nożykiem kąciki [5sek ] i pasuje wszystko
    Wtyczka nr 2 pasuje idealnie
    Wtyczka nr 3 od wzamcinacza tu są własnie różnice bo sa 3 rodzaje ale jak kupisz w zestawie nie ma żadnego problemu
    Wtyczka nr 4 to od głosnika w subie pasuje idealnie
    Wtyczka nr 5 to masz zasilanie 12v wzmacniacza - musisz doprowadzic 12v albo ze skrzynki albo z aku i po drodze daj bezpiecznik .
    Wtyczka nr 6 powiedzmy że to wtyczko to jest masa więc przykręcasz ją do ramy auta.

    Wracając do wtyczki nr 2 wypinasz szary przewód tak jak pisze w instrukcji i podpinasz go do radia do żółtej kostki mini iso Bosster i masz system bose w aucie plus wymiana głośników w drzwiach .

    A Wtyczke nr 1 po wycięciu rogów wpinasz do Wtyczki nr 7 ,natomiast wtyczkę nr 2 wpinasz do 8

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lukano Zobacz post
    C. Ale ja nie znajdę innego kupie zestaw przedliftowy i jak będzie trzeba to się nową wiązkę zrobi.
    Nie trzeba ciągnąć żadnej instalacji nowej uwierz mi .
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2541
Rozmiar:	188.1 KB
ID:	97227   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa147iso.jpg
Wyświetleń:	2281
Rozmiar:	27.0 KB
ID:	97228   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	2488
Rozmiar:	129.0 KB
ID:	97229  
    Ostatnio edytowane przez Alfa147 Tychy ; 30-05-2013 o 10:10 Powód: dodanie zdjęć

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar Lukano
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD by Cinsoft
    Postów
    159

    Domyślnie

    O taki post mi chodziło
    Wielkie dzięki. Masz u mnie 6-ciopak
    W lipcu będę u Cinka to Tychy nie daleko

    Oj coś z myśleniem mam chyba problem ostatnio. Dorze piszesz. Jak się kupi komplet to cały tył jest w komplecie, to musi wszystko pasować. A nawet jak by ta wtyczka pod schowkiem nie pasowała to tylko ją przerobić to pikuś. Zasilanie to się walnie nowe z aku, już kiedyś zakładałem w innym samochodzie skrzynię i wzmacniacz.

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 147 R2007 1.6 Benz.16v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Tu masz cały przebieg instalacji systemu bose 147 co i jak http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...udio_bose.html pamiętaj o tym szarym kabelku aby doprowadzić do radia , bo on daje sygnał że jest system bose w aucie .

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...udio_bose.html kliknik w link 147
    Ostatnio edytowane przez Alfa147 Tychy ; 30-05-2013 o 10:29

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar KubaLa_KARP
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156 1,9 JTDm
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanko...

    Stwierdziłem, że Alfa ładnie gra, ale brakuje nieco głębokich niskich i padł pomysł zakupu oryginału BOSE:
    http://allegro.pl/subwoofer-tuba-wzm...244858079.html
    Tylko teraz pytanie, jest do tego jakaś maskownica, czy jak to wygląda?
    Czy będzie pociągnięta instalacja i gdzieś ukryta, czy trzeba ciągnąć nową?
    Jak wygląda kwestia podłączenia do radia?
    Głośników nie zamierzam zmieniać, interesuje mnie tylko podłączenie suba. Da się to zrobić bez zmiany instalacji od głośników? Czy radio Blaupunkta od razu po wykryciu wzmacniacza odetnie sygnał z kostek idących na głośniki?

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 147 R2007 1.6 Benz.16v
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaLa_KARP Zobacz post
    Ja mam takie pytanko...

    Stwierdziłem, że Alfa ładnie gra, ale brakuje nieco głębokich niskich i padł pomysł zakupu oryginału BOSE:
    http://allegro.pl/subwoofer-tuba-wzm...244858079.html
    Tylko teraz pytanie, jest do tego jakaś maskownica, czy jak to wygląda?
    Czy będzie pociągnięta instalacja i gdzieś ukryta, czy trzeba ciągnąć nową?
    Jak wygląda kwestia podłączenia do radia?
    Głośników nie zamierzam zmieniać, interesuje mnie tylko podłączenie suba. Da się to zrobić bez zmiany instalacji od głośników? Czy radio Blaupunkta od razu po wykryciu wzmacniacza odetnie sygnał z kostek idących na głośniki?
    Bedziesz musiał wymienic głosniki i podłączyć je zamiast twiterów czyli tych gwizdków mają te same wtyczki głosniki bose , nie musisz ciągnąć nowej instalki do głosników , tylko musisz miec suba razem z wiązką instalcji jak na zdjeciu , z tego wypiniasz szary gruby przewód i podpinasz do radia pod kostkę żótą mini iso przez to dostaje sygnał że w aucie jest system bose poczytaj sobie to ...147] Jak zainstalować zestaw audio Bose. kliknik w link 147

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaLa_KARP Zobacz post
    Ja mam takie pytanko...

    Stwierdziłem, że Alfa ładnie gra, ale brakuje nieco głębokich niskich i padł pomysł zakupu oryginału BOSE:
    http://allegro.pl/subwoofer-tuba-wzm...244858079.html
    Tylko teraz pytanie, jest do tego jakaś maskownica, czy jak to wygląda?
    Czy będzie pociągnięta instalacja i gdzieś ukryta, czy trzeba ciągnąć nową?
    Jak wygląda kwestia podłączenia do radia?
    Głośników nie zamierzam zmieniać, interesuje mnie tylko podłączenie suba. Da się to zrobić bez zmiany instalacji od głośników? Czy radio Blaupunkta od razu po wykryciu wzmacniacza odetnie sygnał z kostek idących na głośniki?
    Co do wyglądu to tu masz foto jak wygląda maskownica do woofera
    http://allegro.pl/alfa-romeo-147-sub...253948970.html
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 19:27
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 12:15
  3. Podłączenie Wzmacniacza Pod Seryjne Radio !?
    Utworzone przez gadomszczak w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 19:55
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 16:46
  5. Podłączenie wzmacniacza pod ics
    Utworzone przez mateo020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory