Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: [159] Wymiana oryginalnego radia i głośników - poradnik

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    Zmienilem sobie radio na 2din pioneer ale po wyjeciu fabrycznego okazalo sie ze kieszen jest podzielona na 2 czesci , wiec co teraz , drugi problem to taki ze podlaczylem kostke nowa z radia do tej samochodowej i nic nie dziala ..mam jakos specjalnie poprzepinac kable czy jak ...radio nowe stoi w garazu bo za cholere nie wiem o co chodzi ... pomozecie

    Dodano po 6 minutes:

    Ile taki adapter do sterowania i gdzie mozna zakupic ...
    Ostatnio edytowane przez Bllondas ; 25-05-2014 o 18:09 Powód: Dodano
    RAFAŁ ...

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Kieszeń demontujesz, z radiem przecież powinieneś dostać dobrą.

    Kostkę iso poprawnie wpiołeś ?

    Adapter na allegro.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bllondas
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Nierada
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2007R 1.9 JTDM 16V 174KM Bez dpf i egr po programie
    Postów
    370

    Domyślnie

    Ktlra z tych ramek bedzie pasowac do mojej AR http://allegro.pl/listing/listing.ph...category-67159
    RAFAŁ ...

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał murgal Zobacz post
    Kieszeń demontujesz, z radiem przecież powinieneś dostać dobrą.

    Kostkę iso poprawnie wpiołeś ?

    Adapter na allegro.
    No nie do końca, kieszeni się nie demontuję jeżeli nie masz orginalnej nie dzielonej od alfy. Żadne iso od radia nie będzie pasować w zastępstwie kieszeni do 159, zasilanie radia w 159 podawane jest przez can bus .
    Ogólnie to są co najmniej dwa mocno rozwinięte tematy o tym jak podłączyć .
    przeszukaj forum

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Nie wiem jak u was, ale u mnie nie było żadnego cięcia kostek ani nic, wszystko pasowało do Parrota, miałem radio CD + B&M.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM 170
    Postów
    3

    Domyślnie

    Temat dawno przysechł a ja zastanawiam sie czy oryginalny zestaw glosnikow jest na 1 wiązce kabli czy jest tez odseparowny zwrotnicami. Mysle gdzie wpiąć nowe zwrotnice w stare kable przy zamianie glosnikow (jak kolega rozpoczynający ten wątek)? Ktoś ma jakieś doświadczenie?

  7. #27
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Witam odświeżam temat które kable w drzwiach 159 to plus wie ktoś? ten z paskiem to plus czy minus? Wiem że na syczkach z paskiem kabel to plus a w drzwiach nie ma wgl oznaczeń

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Rover 45 iDT, Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Imola 2 '11
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał burza_wroc Zobacz post
    Ja w zestawie głośników miałem dedykowane zwrotnice górnoprzepustowe i to właśnie je musiałem wpasować do instalacji. Po prostu do uciętych oryginalnych przewodów założyłem końcówki które są potrzebne do podpięcia zwrotnicy [...] Teraz pozostało schować zwrotnice i zamontować głośnik wysoko-tonowy. Tutaj nie będę się rozpisywać, ponieważ możliwości jest wiele, tak samo jak różnych zestawów audio, gdzie każdy ma inną wielkość tweetera. Ja musiałem odłamać tą oryginalną część do której był zainstalowany oryginalny tweeter żeby zmieścić nowy, który jest ok 1,5 raza większy... Ale bez obaw, obie części są ze sobą tylko zgrzane, więc z odrobiną rozwagi i wyczucia w ręce wszystko powinno pójść jak po maśle
    Serio udało Ci się upchnąć zwrotnicę pod tą kratką? Rozumiem, że do zwrotnic podłączałeś tylko tweetery, a na głośniki niskotonowe w drzwiach idzie pełne pasmo? Ja właśnie zakupiłem zestaw JBL STAGE2 604C, rozebrałem wszystko i kiedy doszedłem do tweeterów zacząłem drapać się po głowie, gdzie upchnę zwrotnicę, a nawet jeśli jakimś cudem upchnę ją pod tą kratką, to podłączyć do niej tylko tweeter, to trochę słabo. Najlepiej byłoby ją upchnąć w drzwiach, podłączyć do niej niskotonówki, a następnie pociagnąć od niej nowy kabel do tweetera, ale to już grubsza operacja i pewnie rozbieranie całej deski, źle myślę? Zastanawiam się, czy nie lepiej jednak kupić coś pokroju Excursion SX-6C, gdzie są dwie osobne zwrotnice, jedna do głośnika niskotonowego, a druga do tweetera i do tego obie są niewielkie.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Mam 2 pytanka z tego obszaru:

    1. Które złącza głośnikowe będą pasowały do 159 /2007 r/:
    Te: https://allegro.pl/oferta/redukcja-g...64-10767618425
    Czy te: https://allegro.pl/oferta/zlacze-glo...59-10776089301

    2. Czy w zestawie fabrycznym jest gdzieś (gdzie?) zwrotnica dwudrożna czy też tweetery są na filtrach a woofery lecą pełnym pasmem?

    Zmieniam głośniki na dwudrożny zestaw Proa Simplex i nie wiem czy mam szukać fabrycznej zwrotki aby ją wywalić czy nie

    W pierwszym podejściu wygłuszę drzwi i podmienię głośniki na fabrycznym radiu.

    Jak znam siebie to będzie i etap drugi - podmiana fabrycznego radia na inne i tu już mam mętlik w głowie bo rozrzut mam taki:
    1. Wyciągam trzymanego w szafie ortodoksyjnego decka Alpine 7906R (+wzmacniacz/e) i nie ma bata - wiem jak to zagra bo ten dżwięk uzależnił mnie już 15 lat temu.
    Tylko będzie to totalne spaskudzenie konsoli środkowej biorąc pod uwagę jak wyglądały radia Alpie 1 DIN z początku lat dziewięćdziesiątych...
    2. Montuję innego mojego pułkownika 1DIN - Clariona 778rusb z procesorem, czasówkami, zwrotką na radiu, sterowaniem suba, zestawem głosnomówiacym i interfejsem kierowania z kierownicy - ładuję wzmacniacze (kilka "białych kruków" do wyboru i suba (Kappa Perfekt) - zyskuję na funkcjonalnosci i mam car audio pełną gębą ale szpecę konsole w stopniu porównywalnym albo i większym (ten Clarek jeszcze paskudniejszy) i nie mam tego smaczku (polotu, powietrza, ekspresji), które zapewnia stare Alpine.
    3. Ładuję stacje multimedialną 2 DIN (koniecznie z DSP). Poprawiam (wreszcie!?) wygląd konsoli ale będę się z nią męczył niemiłosiernie, jej obsługą, bo jestem z innego (analogowego) pokolenia
    4. Zostawiam jednostkę fabryczną ale ładuję procesor dźwieku (np. Helixa) i puszczam dżwięk przez wzmacniacze itd. - nie zmieniam wyglądu konsoli, zyskuję na jakosci ale wciąż czegoś nie mam co mógłbym mieć w wariantach w/w
    No i do tego cały czas gdzieś chodzi po głowie zestaw 3drożny albo nawet 3 i pół drożny ze wstęgą Infinity Emit-R na górze...

    Takie tam rozterki caraudiomaniaka

    Proszę o podpowiedzi w sprawie pytań postawionych na początku bo od czegoś muszę zacząć aby dojść tam gdzie (?) zamierzam....
    Pozdrawiam caraudiozakręconych.
    Z góry dzięki.

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez valdek ; 11-11-2021 o 01:00

Podobne wątki

  1. Wymiana oryginalnego radia CD mp3 na oryginalną nawigację
    Utworzone przez dziadyga1500 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 23:59
  2. wymiana oryginalnego radia na Sony
    Utworzone przez gras13 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 22:08
  3. kod oryginalnego radia
    Utworzone przez groszekk w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:11
  4. [159] Głośniki do oryginalnego radia
    Utworzone przez Johny3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 20:28
  5. wymiana oryginalnego radia(z bose) na becker
    Utworzone przez cezar744 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory