Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: wymiary skrzyni do Lanzar max pro 124

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie wymiary skrzyni do Lanzar max pro 124

    Siemka!
    Mam zamiar kupić Lanzara max pro 124, ale nie wiem jakie wymiary skrzyni powinny być, czytałem już o tych programach do liczenia ale nie ogarniam tego :/, mógł by mi ktoś pomóc? albo chociaż podać litraż netto? to już bym sobie sam rozplanował wymiary, a i jeszcze ta szczelina ma być 4.8cm? jej powierzchnia wlicza się w kubaturę skrzyni?
    Z góry dzięki!
    Skrzynia szczelinowa bez wygłuszenia?
    [

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Kolega najpierw powiedz na jakim bassie Ci zależy, czy chcesz po prostu łupać na mieście, czy oczekujesz czegoś bardziej ambitnego ( przede wszystkim jaką chcesz mieć skrzynie zamkniętą, bass reflex czy band pass) A tak poza tematem o gustach się nie dyskutuje ale ja osobiście Lanzara bym nie kupił

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    nie jestem audiofilem więc w skrócie chcę miec fajny basik i żeby mnie było słychać, a no i nie dużym nakładem kosztów z tąd Lanzar znajomy ma mi go załatwić za 250zł, a podobno do tej ceny nic lepszego nie ma, po starej 156 zostało mi skrzynia MAC Audio 240rms i chcę coś więcej, a skrzynia bass reflex
    [

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    litraż taki jak producent zaleca. a 250zł to faktycznie, cena rewelacja. tylko że kolega chyba chce Cię oszukać, bo za 250zł to go kupisz bez problemów http://allegro.pl/listing/listing.ph...-v6-p-2-e-0805

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Z lanzarem będziesz na pewno głośny, co do fajnego bassu bym polemizował ( ale każdy lubi co innego ) Pamiętaj tylko ze te jego 800w rms i spl-owe zapędy możesz wsadzić głęboko pod dywan Co do tego że w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego też się nie zgodzę, chyba że chodzi o głośniki nowe wtedy faktycznie ciężko celować w coś sensowniejszego. No i skrzynia z bass reflexem będzie wyciągała bass wiec coś w stylu amerykańskich rytmów bądź hh ewentualnie manieczki jak najbardziej, coś bardziej z polotem zdecydowanie nie. Co do litrażu to jutro postaram się coś pomoć CI w tym kierunku, ale spróbuj poszukać również na stronie producenta. Czym ma być to napędzane ?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    co do oszukania to jest na allegro najtaniej za 249zł + przesyłka, ja mam to mieć za 250zł więc nie wiem o co chodzi , używanych wcale nie ma wielu, a blisko to już wcale, napędzać by to miało Lanzar VBP231 docelowo, ale próby były by na Magnat The Rock 400, xD bo takowy mi się wala i jak się spali to trudno, ale nie będę głośno męczył. Co do RMS wiem że to 800 to bajka ale niech ma to 400-500 to już będzie dużo lepiej niż 240
    Skrzynia gdzieś czytałem że 59l ale do max 12 a to max pro 124 więc nie wiem czy inny litraż.
    A jeszcze co do kabli? Bardzo grube czy jakie? No i jak się sprawdzają te "emulatory" do oryginalnego radia.
    [

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Wzmacniacz Lanzar jakiś fenomenalny nie jest ale na pewno lepszy od tego Magnata co do używek to głośniki Emphaser np. biją na głowę te lanzary. Co do kabli jeśli ma być to tańszy kabel ( a tak podejrzewam ) czyli nie cały miedziany to minimum 20mm + kabel masowy też nie jakieś wióry bo będzie odłączało Ci wzmacniacz. Nie daj się naciągnąć na niską cenę marketowych kabli firmy autotek bo one bardziej nadają się do kosza na śmieci niż samochodu CO do wymiarów skrzyni jeśli ma to być bass reflex to moim zdaniem wymiary powinny być w takim przedziale wysokość 42-50cm szerokość 25-30 w zależności czy ma być to skrzynia wyprofilowana pod siedzenie czy bryła długość między 42-50cm otwór bass reflex ok 15cm (koło). Jeśli chcesz mam skrzynię z głośnika jbl 1214br która jak najbardziej nadaje się pod taki zestaw. Emulator do radia fabrycznego daje ci tylko funkcję podpięcia wzmaka ale bass jest trochę tępy ( bynajmniej jak na moje ucho ) ale nie ma co narzekac jeśli nie jesteś zbyt wymagający na pewno ci to wystarczy i nię będziesz miał możliwości oddzielnego sterowania subem, chyba że masz specjalnie pokrętło do wzmacniacza. Tylko w alfie będziesz musiał poprowadzić kabel z głośnika najlepiej z tylnych drzwi bo w bagażniku takiego nie znajdziesz, chyab że masz jakiś rozbudowany standardowy system audio i takowy posiadasz. Ja osobiście obecnie mam skrzynkę zamkniętą jl audio 12w3v3-4 w pod wzmacniaczem audio system twister f2-500 i bass jest piękny i głęboki ale to już trochę inny przedział cenowy.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    no na pewno, ja nie potrzebuje jakiegoś profesjonalnego sprzętu i nie chciał bym wydać zbyt wiele, na początku miałem taki plan ale za bardzo się rozkręciłem z kręceniem mocy i nie chce żeby auto wyszło mnie cena + 1/3 ceny auta na graty bo nikt mi tego nie odda . Myślałem nawet nad czymś tańszym bo jednak 700 praktycznie musze mieć, a chciałem zmieścić się w 500, no ale cóż
    [

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM DISTINCTIVE +
    Postów
    157

    Domyślnie

    Pamiętaj, że moc to nie wszystko lepiej mniej a czysto niż dużo a łupiąco niestety ale za porządny zestaw trzeba również odpowiednio zapłacić, chyba że wszystko składasz powoli, wtedy może trafi się jakaś okazja

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. [145] Wymiary felg
    Utworzone przez Maati w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 13:37
  3. jaki wzmacniacz do lanzar 500w rms podobno ;)
    Utworzone przez tomekono w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 18:51
  4. Wymiary panewek
    Utworzone przez gajner w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:19
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory